يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - 17 Jan 2021
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۰ / ۱۹:۵۰
کد مطلب: 4677
۰

هنگام خواستگاری چی بپرسیم؟

مجموعه سوالاتی که شب خواستگاری معمولآ پرسیده می شود! (مجموعه سوالات امتحانی شب خواستگاری) بخش اول: سؤالات مربوط به آینده زندگی ۱- به نظر شما مهمترین عامل موفقیت در زندگی چیست؟ ۲- ملاک خوشبختی و موفقیت را در چه می بینید؟ ۳- افکار مذهبی همسرتان و خانواده او، چقدر برای شما اهمیت دارد؟ ۴- چه صفاتی را برای همسر آینده خود لازم می بینید؟ ۵- نظر شما در مورد مراسم عقد و عروسی چیست؟ ۶- نظر شما در مورد مهریه چیست؟ ۷- زندگی در شهری دیگر را چگونه می بینید؟ ۸- آیا آمادگی دارید کمبودهای اقتصادی همسرتان و خانواده او را نادیده بگیرید؟ تا چه حد؟
بخش دوم: سؤالات مربوط به خانواده همسر ۱- از نظر اجتماعی، خانواده شما چه ایده هایی دارند؟(مثلاً در مورد جامعه، مردم، مشکلات و...) ۲- سطح فرهنگی و طرز تفکر خانواده خود را چگونه ارزیابی می کنید؟ ۳- خانواده شما چقدر مذهبی هستند؟ ۴- خانواده شما سنتی هستند یا متجدد و یا معمولی؟ ۵- خانواده شما شاد و پر جنب و جوش هستند یا ساکت و آرام؟ ۶- خانواده شما مرد سالار است یا زن سالار یا شایسته سالار؟
بخش سوم: سؤالات مربوط به مسائل اقتصادی ۱- انتظارات اقتصادی شما از همسرتان تا چه اندازه است؟ ۲- نظر شما در مورد کار کردن همسرتان در خارج از منزل چیست؟ ۳- چه کاری را برای اشتغال انتخاب خواهید کرد؟ ۴- تصور شما از صرفه جویی چیست؟ ۵- چقدر معتقد به صرفه جویی و قناعت در منزل هستید؟ ۶- شما مایلید همسر شما در خرید لوازم زندگی، چه مسائلی را رعایت نماید؟
بخش چهارم: سوالات مربوط به مسائل فرهنگی ۱- تحصیلات شما چقدر است؟ ۲- آیا قصد ادامه تحصیل دارید یا خیر؟ در چه رشته ای و از چه طریقی و در کجا؟ ۳- در طول سال چند کتاب غیر درسی مطالعه میکنید؟ ۴- مطالعات شما اغلب در چه زمینه هایی بوده است؟ ۵- بهترین کتابهایی که تاکنون خوانده اید را اگر ممکن است نام ببرید؟ ۶- معمولاً چه نشریاتی را مطالعه می کنید؟ ۷- اگر ممکن است چند نفر از شخصیتهای مورد نظر و احترامتان[ شخصیتهای فرهنگی، مذهبی، هنری، سیاسی و...] را نام ببرید و دلیل محترم بودن آنها نزد شما چیست؟
بخش پنجم: سؤالات مربوط به مسائل روحی و عاطفی ۱- از چه نوع افرادی احساس انزجار و ناراحتی می کنید؟ چرا؟ ۲- اجتماعی بودن در نظر شما یعنی چه؟ ۳- خودتان را تا چه اندازه ای اجتماعی می دانید؟ ۴- در اصلاح دیگران چگونه عمل می کنید و نوع واکنشهای شما در مقابل مشکلات چگونه است؟ ۵- چقدر خود را خونسرد می دانید؟ ۶- منطقی بودن را چه می دانید؟ ۷- چقدر در زندگی خود را منطقی میدانید؟ ۸- واقع گرا هستید یا احساساتی؟ ۹- بیشتر تأثیر گذارید یا تأثیر پذیر؟ به چه میزان؟ ۱۰- چه چیزهایی موجب ناراحتی و عصبانیت شما می شود؟ ۱۱- در مواقع عصبانیت چه می کنید؟ ۱۲- دروغ گفتن را در چه مواردی جایز می دانید؟ ۱۳- در چه مسائلی سختگیر هستید؟ ۱۴- آیا انتقاد پذیر هستید؟در مقابل انتقاد چه عکس العملی از خود نشان می دهید؟ ۱۵- چگونه از دیگران انتقاد می کنید؟ ۱۶- در اکثر اوقات شاد هستید یا افسرده؟ ۱۷- در زندگی چگونه تصمیم می گیرید؟ تا چه اندازه قدرت تصمیم گیری دارید؟ ۱۸- در مسائل اساسی زندگی شخصیتان، خودتان تصمیم می گیرید یا خانواده تان؟
بخش ششم: سؤالات مربوط به مسائل مذهبی ۱- اعتقادتان به خدا چگونه است؟ آیا این اعتقاد توانسته شما را از گناه باز دارد؟ ۲- آشنایی شما با مسائل و دستورات مذهبی چقدر است؟ ۳- آیا مایل هستید همسر شما تمایلات مذهبی داشته باشد یا خیر؟ ۴- رعایت حجاب را تا چه اندازه ضروری می دانید؟ تا چه حد آن را رعایت می کنید؟دلیل آن چیست؟ ۵- چقدر با قرآن آشنا هستید؟
بخش هفتم: سؤالات مربوط به روابط خانوادگی ۱- میزان دلبستگی شما به پدر و مادرتان تا چه حد است؟ ۲- پدر و مادر شما چگونه با شما برخورد می کنند؟ ۳- چقدر در فامیل و خانواده محبوبیت دارید؟ دلیل آن چیست؟ ۴- عکس العمل والدین شما در مقابل شکستهای شما در زندگی چگونه است؟
بخش هشتم: اساسی ترین سؤالات خواستگاری ۱- چه توقعاتی از زندگی آینده خود دارید؟ ۲- چه توقعاتی از همسر آینده خود دارید؟ ۳- آرزوهای بزرگ شما چیست؟ ۴- مشکلات را چگونه و تا چه حد تحمل می کنید؟
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

4 عامل روان شناختی موثر بر انتخاب سبک زندگی
درباره وسواس کندن مو چه می دانید ؟
ترکیب مهلک کرونا و وسواس
افسردگی شاید با قرص درمان شود، تنهایی چطور؟
برچسب زدن ممنوع!
با ازدواجتان پُز ندهید، ازدواج، لزوما خوشبختی نیست
خانواده درمانی کنید
شما دچار این بیماری خطرناک شده‌اید!
واکنش انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان به انتشار اخبار خودکشی در رسانه ها
کرونا و آشفتگی هیجانی
سندرم لازاروس؛ بازگشت به زندگی پس از مرگ
وب کم‌ها تضمین امتحانات آنلاین دانشگاه‌ها
هیچوقت برای تبدیل شدن به کسی که میخواستین باشین دیر نیست... فقط کافیست اولین قدم را بردارید.