دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ - 11 Dec 2023
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۰ / ۰۹:۵۲
کد مطلب: 4693
۰

تغییر زمان اعلام نتایج کنکور ارشد پزشکی

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از تغییر زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی خبر داد و گفت: به دلیل دستور وزیر بهداشت مبنی بر افزایش ظرفیت کارشناسی ارشد گروه پزشکی، زمان اعلام نتایج به هفته چهارم شهریور تغییر کرد.
دکتر جبرائیل نسل سراجی در گفتگو با  مهر افزود: علیرغم اعلام آمادگی مرکز سنجش آموزش پزشکی برای اعلام نتایج در 8 شهریور ماه با توجه به سیاست های جدید ابلاغی و دستور صریح وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ضرورت استخراج نتایج بر اساس ظرفیت های جدید، زمان اعلام نتایج به هفته چهارم شهریور تغییر می کند. وی افزود: پیش از این اعلام کرده بودیم آمادگی داریم که نتایج آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی را در 8 شهریور ماه همزمان با عید فطر اعلام کنیم. نسل سراجی تاکید کرد: با توجه به اینکه ظرفیت اعلام شده بیش از ظرفیتی است که پیش از این اعلام شده بود باید استخراج نتایج بر اساس ظرفیت های جدید صورت گیرد و در مجموع به نفع داوطلبان خواهد بود چرا که افزایش ظرفیت موجب ارتقای فرد در کد رشته - محل های انتخابی خود می شود. رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی یادآور شد: در ظرفیت های اعلام شده برای سال 90، حدود 35 درصد افزایش ظرفیت نسبت به سال گذشته اعلام شده بود اما به دستور وزیر بهداشت این ظرفیت ها به حدود 80 درصد افزایش خواهد یافت. وی گفت: افزایش ظرفیت نسبت به تعداد شرکت کننده باید هر سال صورت گیرد و افزایش ظرفیت اعلامی نیز در هر دانشگاه و رشته متفاوت خواهد بود.  آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی با رقابت 53 هزار و 300 نفر در 54 رشته و 24 شهر در روزهای دوم و سوم تیرماه برگزار شد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

احتمال افزایش اختلالات تغذیه ای در نوجوانان مبتلا به صرع
تکنیک‌های ریختن آب سرد روی عصبانی‌ها
این احساس نشانه ضریب هوشی بالاتر است
هشدار؛ تروماهای کودکی را جدی بگیرید
فواید مشاوره روانشناسی
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
سخت است حرفت را نفهمند سخت تر این است که حرفت را اشتباهی بفهمند حالا میفهمم که خدا چه زجری میکشد وقتی این همه آدم حرفش را که نفهمیده اند هیچ اشتباهی هم فهمیده اند. دکترعلی شریعتی