دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ - 25 Sep 2023
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ / ۱۴:۳۳
کد مطلب: 47022
۲

امروزه مراجعه به روان شناس براي مشاوره تبدیل به فرهنگ شده است

امروزه مراجعه به روان شناس براي مشاوره تبدیل به فرهنگ شده است
میگنا: دکتر محمد حاتمی در مراسم نهمین جایزه علمی دکتر محمد کاردان و نکوداشت استاد برجسته روان شناسی دکتر محمود منصور که در روز دوشنبه ۲ فروردین سال جاری در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد، ضمن تشکر از خانواده دکتر کاردان برای برگزاری این مراسم، اظهار داشت: بنده در بدو ورودم به سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور، ۲ طرح را به شورای مرکزی ارائه کردم. یکی از آن ها نکوداشت بزرگان روان شناسی و مشاوره کشور بود در آن آئین نامه پیش بینی کرده بودم که به بزرگان روان شناسی و مشاوره کشور، نشان روان شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران اعطا شود و سازمان نظام متولی آن باشد.

رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور، ادامه داد: دومین طرحی که بنده به شورای مرکزی سازمان نظام ارائه دادم، پیش بینی خانه روان شناسان و مشاوران بود.

حاتمی، تصریح کرد: باید موزه روان شناسی و مشاوره تاسیس کرد تا مردم، روانشناسان و مشاوران و دانشجویان با تاریخ روان شناسی و مشاوره کشور خصوصا پیش کسوتان آشنا شوند.

وی گفت: خدا رحمت کند مرحومه دکتر پریرخ دادستان را باید دانشجویان ما با چنین چهره هایی آشنا شوند، همچنین در این موزه بزرگان ما می توانند ساعاتی از هفته را به حضور در این موزه اختصاص دهند تا زمینه ملاقات این عزیران با علاقه مندان به روان شناسی و مشاوره فراهم شود.

حاتمی با بیان خاطراتی از دکتر کاردان، اظهار داشت: بنده درس روان شناسی اجتماعی را در دانشگاه تربیت مدرس با این استاد گرانقدر گذراندم. ایشان استادی ممتاز، صمیمی و انعطاف پذیر بودند.

وی افزود: در اولین روز حضور در کلاس احساس کردیم دکتر کاردان را سال ها می شناسیم. ایشان رحیم و رئوف بودند و رابطه خوبی با دانشجویان داشتند.

در سفری که به سوریه داشتم، در صحن حضرت زینب سلام الله علیها بطور تصادفی دکتر کاردان را ملاقات کردم ،در آن سفر از فضائل او و نحوه برخورد شان لذت بردیم.روحشان شاد امیدواریم به عنوان شاگرد دکتر کاردان نام او را زنده نگه داریم. دوست داشتم در این روز خجسته، دکتر منصور نیز حضور داشته باشند. آرزوی سلامتی برایشان داریم. دکتر منصور حق بزرگی به گردن ما دارند.

وی با بیان این که سخنرانیم در این مراسم به عنوان گزارش دانشجو به استادانم دکتر کاردان و دکتر منصور از وضعیت روان شناسی و مشاوره است.

وی افزود: در حال حاضر روان شناسی و مشاوره با دهه ۶۰ که در محضر استادان ارجمند دکتر کاردان و دکتر منصور بودیم متفاوت است. امروز بیش از ۲۰۰ هزار دانشجو و فارغ التحصیل در رشته های روان شناسی و مشاوره وجود دارد.

رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره، کشور، تصریح کرد: ملاحظه می کنیم دانشجویان رشته های پزشکی و مهندسی انصراف می دهند و روان شناسی و مشاوره می خواهند.

حاتمی، ادامه داد: استادان بزرگوار من، امروز مراجعه به روان شناس براي مشاوره تبدیل به فرهنگ شده است. نگرش مردم نسبت به روان شناسی و مشاوره تغییر کرده است. زحمات استادان دکتر کاردان و دکتر منصور نتیجه داده است.

وی افزود: تعداد متقاضیان و ظرفیت های پذیرش در رشته های روان شناسی و مشاوره افزایش پیدا کرده است. در حال حاضر سازمان نظام روانشناسی ومشاوره به عنوان قدرتمندترین نظام صنفی کشور از هویت رشته های روانشناسی ومشاوره صیانت می کند که در منطقه بی نظیر است. این مرهون زحمات بزرگانی چون دکتر کاردان و دکتر منصور است.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
چرا اول مردان می‌گویند دوستت دارم؟!
خوشبختی یعنی بدست آوردن یک زندگی و تقسیم آن با دیگران!