چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ - 27 Sep 2023
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ / ۰۰:۵۹
کد مطلب: 47068
۲

پیام تبریک دکتر «قبادی دانا» به مناسبت روز روانشناس و مشاور

پیام تبریک دکتر «قبادی دانا» به مناسبت روز روانشناس و مشاور
میگنا: دکتر وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور با انتشار پیامی روز روانشناس و مشاور را تبریک گفت.

متن پیام به شرح ذیل است:

رشد و توسعه جوامع با تغییرات پرشتاب فناوری، علوم و تکنولوژی موجب می گردند هنجارهای پذیرفته شده اجتماعی مبتنی بر روابط و فرهنگ نتوانند در میدان عمل جامه تحقق بپوشند. در چنین شرایطی احساس خود کارآمدی، کفایت، شایستگی و خود شکوفایی در حوزه های فردی، اجتماعی و ساختارهای کلان جامعه منوط به تقویت و ارتقاء شاخص‏های رفاه و سلامت اجتماعی و تثبیت حقوق شهروندی می باشد. در این میان نقش و جایگاه قانونی علم روانشناسی و مشاوره در نظام سلامت کشور و مراقبت از کیان خانواده‏ها و ارتقاء کیفیت زندگی، آرامش و امنیت روانی اجتماعی آحاد جامعه در افقی بلند ترسیم و نمایان می گردد.
 
سازمان بهزیستی بعنوان متولی سلامت اجتماعی در کشور، با تاکید بر رویکرد پیشگیری، تدوین شاخصهای سلامت روانی ـ اجتماعی، شناخت روند تغییرات عوامل خطر و محافظ سلامت روانی اجتماعی، تدوین نظام رصد آسیبهای اجتماعی، ارائه خدمات کارآمد مشاوره ای و روانشناختی به گروههای هدف، حمایت های روانی اجتماعی مبتنی بر جامعه پس از حوادث و بلایا (طرح محب)، و دهها فعالیت دیگر را مدیریت و اجرا می نماید و در این راستا از ظرفیتهای قانونی، گفتمان های خیرجمعی و مشارکت سازمان یافته تشکلهای مردمی و سازمانهای غیردولتی اجتماعی و تقویت پارادایم مسئولیت اجتماعی در کشور برخوردار بوده است.

 ضمن تبریک "روز روانشناس و مشاور" به کلیه روانشناسان مجرب و مشاوران متعهد در سراسر کشور بویژه همکاران روانشناس و مشاور در سازمان بهزیستی کشور و ابراز تشکر و قدردانی از اهتمام دلسوزانه این عزیزان، امیدوارم به لطف خداوند رحمان و با تداوم و استمرار تلاشهای ایشان شاهد تثبیت ، رشد و بالندگی شاخصهای سلامت روانی اجتماعی در سطح کشورباشیم.
 
دکتر وحید قبادی دانا
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
چرا اول مردان می‌گویند دوستت دارم؟!
صعود به اورست 13 روز به طول مي انجامد، اما سقوط از آن فقط « 8 ثانيه ». ساختن روابط مدتها به طول مي انجامد اما از بين رفتن آن فقط در چند ثانيه!