جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - 9 Jun 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ / ۱۹:۴۸
کد مطلب: 47121
۰
۱

گسترش طلاق؛ زلزله خاموش/روزانه 8 طلاق در قم

گسترش طلاق؛ زلزله خاموش/روزانه 8 طلاق در قم
میگنا: رضا سلیقه در گردهمایی روان شناسان و مشاوران استان قم که به مناسبت بزرگداشت روز روانشناس به همراه کارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و مشارکت در مدیریت بحران و ارتقای روانشناسی و مشاوره در دانشکده علمی کاربردی پردیسان قم برگزار شد عنوان کرد: ارتقای بهداشت و سلامت روان یک رویکرد مهم در پیشگیری از آسیب هاست.

مدیرکل بهزیستی استان قم افزود: بهزیستی تلاش های زیادی در مواجهه با آسیب ها و ارتقای سلامت روان در جامعه و مدیریت بحران های اجتماعی دارد.

وی اظهار کرد: سلامت؛ تک بعدی نیست و شامل سلامت جسمی، معنوی، اجتماعی و روانی است؛ تا همه ابعاد با هم رشد نکند، جامعه به رشد و توسعه دست نمی یابد، از این رو سلامت روان نیز باید همگام با سلامت جسمی و معنوی و اجتماعی رشد کند.

سلیقه بیان کرد: بهداشت روان در دوره های قبل در کشور ما کمتر مورد توجه بود از این رو در سالهای اخیر دچار آسیب های اجتماعی شده ایم. جامعه توسعه یافته، انسان های توسعه یافته ای دارد؛ اگر جامعه ای از نظر تکنولوژی و علم به توسعه دست یابد، اما دارای انسان های توسعه یافته ای نباشد، به تعالی و پیشرفت و شکوفایی نمی رسد.

مدیرکل بهزیستی استان قم افزود: فقدان سلامت روان همانند رانندگی بدون گواهی نامه است که فرد می تواند خود و دیگران را دچار آسیب کند.

وی بیان کرد: متاسفانه در مقایسه با بهداشت جسم، در جامعه مساله بهداشت روان بسیار کمرنگ دیده می شود و مردم، اهمیت آن را به خوبی نمی دانند، اگر خانواده ای دچار مشکلات جسمی باشد، شماره اورژانس را حفظ هستند و می دانند باید به کجا مراجعه کنند، اما در مواجهه با فقدان سلامت روان و وجود آسیب ها،آگاهی چندانی از روند درمان وجود ندارد.

سلیقه اظهار کرد: باید تلاش کرد اورژانس اجتماعی 123 نیز جایگاه خود را در ارتقای سلامت روان پیدا کند و مردم بتوانند هر گونه آسیب اجتماعی را با این شماره در میان بگذارند تا با اقدامات مداخله ای و کارشناسی مانع از بحران ها به ویژه در حوزه کودک آزاری شد.

وی عنوان کرد: رهبر انقلاب یکی از مسائل مهمی را که به عنوان دغدغه بزرگ مطرح فرمودند، بحث آسیب های اجتماعی بود و این امر مسئولیت همه ما را در مواجهه با آسیب های اجتماعی سنگین تر می کند.

مدیرکل بهزیستی استان قم گفت: برخی بحران ها و آسیب ها مانند سیل و زلزله ملموس است و برای رویارویی با آن همه بسیج می شوند، اما جامعه با آسیب ها و بحران هایی دست به گریبان است که به دلیل اینکه ملموس نیست، مورد واکاوی و بررسی قرار نمی گیرد و رفع نمی شود.

وی بیان کرد: امروز زلزله خاموش در جامعه، گسترش طلاق است، در قم روزی 8 خانواده به دلیل این زلزله خاموش از یکدیگر متلاشی می شود.

سلیقه عنوان کرد: در بحث کودکان کار و خیابانی و کودک آزاری نیز دچار آسیب هایی هستیم که در این خصوص بهزیستی وارد عمل می شود و این کودکان را مورد پشتیبانی قرار می دهد؛ اما باید همه جامعه نسبت به آسیب ها و بحران ها، دغدغه مند باشند.

وی خاطرنشان کرد: در مواقعی که افراد دچار آسیب های روحی و اجتماعی می شوند، این روانشناسان و مشاوران هستند که به درمان می پردازند، در مراحل اولیه باید به پیشگیری پرداخت و با ارتقای سلامت روان، آمار آسیب ها را کاهش داد.

مدیرکل بهزیستی استان قم بیان کرد: نباید تنها به این افتخار کرد که بیمارستان های 1000 تخت خوابی را راه اندازی کرده ایم،هر گاه بتوان در حوزه ارتقای بهداشت روان نیز تلاش کرد می توان به نتیجه آن در کاهش بحران ها و آسیب ها افتخار کرد.
 
مرجع : ايسنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

Iran, Islamic Republic of
جالبه آمار طلاق در قم که مذهبی ترین شهر ایرانه انقدر زیاده
ویژگی شخصیتی که موجب طول عمر می‌شود
قلدری چیست و انواع آن کدامست ؟
انواع فوبیا و ترس‌هایی که باید درمان آن را جدی بگیرید
پسران بیشتر از دختران بیش فعال می‌شوند؟
مهارت‌های ده‌گانه برای غلبه بر خشونت علیه کودکان
تاثیر خیانت بر روی همسر وفادار چیست؟
چگونه به دام «فرسودگی تحصیلی» نیفتیم؟
احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!