جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ - 1 Dec 2023
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۰ / ۰۷:۴۳
کد مطلب: 4719
۰

جزئیات ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان‌ کنکورارشد اعلام شد/ زمان انتشار کارنامه

اسامی‌ پذیرفته‌ شدگان‌ نهایی‌ 138 کد رشته امتحانی آزمون‌ ورودی ‌دوره های ‌کارشناسی‌ ارشد سال 90 اعلام شد و بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور پذیرفته شدگان می توانند از روز 14 شهریور با مراجعه به دانشگاهها در این دوره ثبت کنند.
به گزارش مهر، اسامی‌ پذیرفته‌ شدگان‌ نهایی‌ 138 کدرشته‌امتحانی از 148 کد رشته امتحانی آزمون‌ ‌کارشناسی‌ ارشد سال 90 اعلام شده است و فهرست اسامی قبول شدگان نهایی 10 کد رشته امتحانی باقیمانده پس از هماهنگی با نهادهای مربوطه اعلام خواهد شد. اعلام 10 رشته امتحانی دارای شرایط خاص در فرصت بعدی بر اساس اعلام سازمان سنجش، اسامی قبول شدگان 10 کد رشته امتحانی اطلاعات و حفاظت اطلاعات، مدیریت امور دفاعی ارتش، مدیریت امور دفاعی سپاه، فرماندهی مدیریت انتظامی، مدیریت اطلاعاتی، مطالعات دفاعی استراتژیک، اطلاعات استراتژیک، آماد، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل به علت داشتن شرایط خاص با هماهنگی ارگانهای مربوط استخراج و اعلام می شود. اعلام زمان ثبت نام پذیرفته شدگان در دانشگاهها کلیه‌ پذیرفته‌ شدگانی‌ که‌ اسامی‌ آنها به‌ عنوان‌ پذیرفته‌ شدگان‌ نهایی‌ هریک‌ از 138 کد رشته‌ امتحانی‌ اعلام‌ شده می توانند در یکی از روزهای‌ دوشنبه، سه‌شنبه و چهار‌شنبه 14 تا 16 شهریور برای ‌ثبت‌نام‌ به ‌دانشگاهها و موسسات‌آموزش‌عالی مربوطه مراجعه کنند. انتشار کارنامه داوطلبان در اوایل مهرماه عدم مراجعه پذیرفته‌شدگان در زمان تعیین شده برای ثبت‌نام به منزله انصراف از ادامه تحصیل تلقی می شود. کارنامه داوطلبان واجد شرایط گزینش، حاوی رتبه داوطلب و آخرین رتبه پذیرفته شده اوایل مهرماه از طریق سایت سازمان سنجش قابل دسترسی است. مدارک‌ لازم‌ برای‌ ثبت‌نام‌ پذیرفته شدگان در کنکور کارشناسی ارشد سال 90 سازمان سنجش آموزش کشور مجموعه ای از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاهها را اعلام کرده است که داوطلبان باید برای تکمیل آن به سایت سازمان مراجعه کنند. از جمله این مدارک می توان به اصل‌ و تصویر مدرک‌ کارشناسی‌ (لیسانس‌) مورد تایید وزارت‌ علوم‌، یا وزارت‌ بهداشت‌ و یا شورای‌عالی‌انقلاب‌ فرهنگی، گواهی معدل برای افرادی که در زمان ثبت‌نام آزمون دانشجو بوده‌اند، اشاره کرد. اصل‌ و تصویر شناسنامه‌ و کارت ملی، شش‌ قطعه‌ عکس‌ تمام‌ رخ‌ 4×3 تهیه‌ شده‌ در سال‌ جاری‌، مدرک نشان دهنده وضعیت‌ نظام‌ وظیفه، حکم‌ مرخصی‌ سالانه‌ یا موافقت‌ کتبی‌ برای‌ کارمندان‌ دولت، اصل‌ گواهی‌ تایید شده‌ توسط دانشگاه برای رتبه‌ اولها، ارائه‌ معرفی‌ نامه‌ رسمی‌ برای‌ کارشناسان وزارت‌ آموزش‌ و پرورش‌ نیز از دیگر مدارک مورد نیاز است. ممانعت از ثبت نام افرادی که دارای مغایرت معدل باشند از ثبت نام افرادی که دارای مغایرت معدل باشند ممانعت به عمل می آید. مغایرت معدل به این معنی است که معدل مندرج در مدرک تحصیلی آنان کمتر از معدل اعلام شده در اطلاعات ثبت نامی از طرف داوطلبان به این سازمان باشد. همچنین پذیرفته‌شدگانی ‌که‌ حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 90 فارغ‌التحصیل‌ نشوند، نمی توانند ثبت‌نام کنند و قبولی آنها "کان‌ لم‌ کن" تلقی‌ می شود. عدم اعلام نتایج مصاحبه شوندگان دانشگاه امام حسین(ع)، دانشکده نیروی انتظامی و دانشکده صدا و سیما دانشگاه امام حسین(ع)، دانشکده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و دانشکده صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران واحد تهران تا زمان مقرر نتایج مصاحبه معرفی شدگان چند برابر ظرفیت خود را به سازمان سنجش اعلام نکرده اند و از این رو ظرفیت پذیرش اینگونه موسسات در این اعلام نتیجه منظور نشده است.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
جزئیات برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
در نهان به آنان دل می بندیم ؛ که دوستمان ندارند و در آشکار از آنان که دوستمان دارند غافلیم شاید این است دلیل تنهایی ما... دکتر علی شریعتی