يکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - 5 Dec 2021
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۴:۴۴
کد مطلب: 47358
۵

۲۷ میلیون ایرانی به مشاوره روان شناسی نیاز دارند

۲۷ میلیون ایرانی به مشاوره روان شناسی نیاز دارند
میگنا: دكتر محمد حاتمی رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور درباره میزان شیوع اختلالات روانی و رابطه سازمان نظام روانشناسی با آموزش و پرورش اظهار کرد: به طور کلی چیزی حدود ۲۷ میلیون از بین مردم کشورمان نیاز به دریافت مشاوره روان شناسی دارند. توجه داشته باشید که این عدد مربوط به کسانی می‌شود که نیاز به خدمات روان شناسی دارند نه کسانی که به اختلالات روانی مبتلا شدند.

وی با اشاره به شیوع بالای بیماری‌هایی مثل اضطراب، استرس و افسردگی در بین مردم کشورمان گفت: نشانه‌های افسردگی نسبت به سایر اختلالات روانی بیش از سایر اختلالات مشاهده می‌شود، اما مشکلات اضطرابی و نا ایمنی روانی هم شیوع بالایی در بین جوامع کشورمان دارد که از شرایط فعلی کشورمان نشات می‌گیرد.

حاتمی تصریح کرد: روان شناسان می‌توانند در مقاطع مختلف زندگی افراد و بر حسب نیاز آن‌ها حضور داشته باشد؛ برای مثال در دوران‌ کودکی، نوجوانی و بزرگسالی نیاز به خدمات روانشناسی وجود دارد و می‌توانند شما را در مراحل مختلف زندگی همراهی کند.


ارتباط سازمان نظام روان شناسی با آموزش و پرورش
رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور درباره همکاری نظام روانشناسی و آموزش و پرورش تصریح کرد: مدتی پیش همایش روانشناسی مدرسه برگزار شد و پیشنهاداتی برای کنترل اختلالات روانی در بین دانش‌آموزان و راهکار‌های کنترل آن مطرح شد؛ مدرسه و دانش آموزان مسئله‌ای جدی تلقی‌ می‌شود و به‌طورقطع در اولویت‌های کاری نظام روانشناسی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به مذاکرات بین سازمان نظام روانشناسی و آموزش و پرورش گفت: ما به عنوان روانشناس در قبال مردم و خانواده‌ها و فرزندان این جامعه مسئول هستیم و به زودی شاهد ارتباط خوبی بین سازمان نظام روانشناسی و آموزش و پرورش خواهید بود.

حاتمی تصریح کرد: در دوران کودکی اختلالات روانی زیادی مثل بیش فعالی، ترس، اضطراب جدایی و غیره وجود دارد که بر حسب منطقه جغرافیایی و سبک زندگی خانواده‌ها و غیره متفاوت است، اما به طور مداوم اختلالاتی مثل اضطراب، استرس، ترس، غم زدگی و برخی اختلالات نوپدید در بین آن‌ها وجود دارد.

رئیس سازمان نظام روانشناسی کشور یادآوری کرد: یکی از مشکلات شایعی که این روز‌ها کودکان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند اعتیاد‌های روانی هستند و متاسفانه روز به روز شیوع آن‌ها در بین کودکان و دانش آموزان کشورمان افزایش پیدا می‌کنند.
مرجع : باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چرا شادبودن برای برخی افراد سخت‌تر است؟
چگونه با احساس بی‌ارزشی مبارزه کنیم؟
نقش مشاور در روند تحصیلی دانش آموزان چیست؟
مشاوره پیش از ازدواج در تشخیص «ازدواج پرخطر» تا چه حد موثر است؟
علل تپش قلب، تشخیص آن
13 رفتاری که نشان می دهد مردی از شما متنفر است
راه‌های کنترل خشم در کودکان/ دستت را به من بده؛ حرفت را به من بگو!
تکنیک‌های مختلف درس خواندن و زمان استفاده از آن‌ها
چه شوهرانی دست بزن دارند؟
آیا شاد بودن به ژنتیک وابسته است؟
چرا خواهر و برادرها کارد و پنیرند؟! راه حل چیست؟
آیا سفید کردن دندان ها کاری اشتباه است؟
طوری زندگی كن كه اسمت با جسمت زیر خاك نرود