يکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - 4 Jun 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۷:۳۲
کد مطلب: 47497
۱
۱

تأسیس اولین دبستان کارآفرین در اصفهان به همت معلم خیّر

تأسیس اولین دبستان کارآفرین در اصفهان به همت معلم خیّر
میگنا: به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آموزش ‌و پرورش، مجتبی ملا احمدی از دبیران آموزش و پرورش و مدرس دانشگاه آزاد اسلامی، در گفت‌وگوی معلمانه از سری برنامه‌های استودیو الفبا با تشریح اقدامات صورت گرفته در زمینه تاسیس و راه اندازی مدارس کارآفرین در سطح کشور اظهار کرد: با توجه به دغدغه‌ای که در زمینه کارآفرینی داشتم فعالیت خود را از اوایل دهه ۷۰ در سطح دبیرستان و دانشگاه آغاز کردم.

وی افزود: با وجود تأسیس و فعالیت مدارس مهارتی و هنرستان‌هایی که مهارت های خاصی را به دانش آموزان آموزش می‌‍دهند، اما هنوز نتوانستیم خروجی لازم را برای مجموعه صنعت و اقتصاد داشته باشیم.

ملا احمدی گفت: در همین راستا یک تیم تحقیقاتی را با هزینه شخصی به کشورهایی که دارای آموزش مهارتی موفق بودند اعزام کردم و بعد از ۴ سال پژوهش و تحقیق به این نتیجه رسیدیم که آموزش‌های مهارتی را از دبستان و حتی قبل از آن آغاز کنیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه توانستیم در سال ۹۷ با همکاری وزارت آموزش و پرورش، ایده تأسیس مدارس کارآفرین را در اصفهان برای اولین بار استارت بزنیم.

این دبیر کارآفرین اظهار کرد: اولین کنفرانس مدارس ملی کارآفرین در سال گذشته در اصفهان برگزار شد که با استقبال بی‌نظیر پژوهشگران، صاحبنظران و کارآفرینان در حوزه مدارس روبرو شد.

ملااحمدی تصریح کرد: تلاش دارم با همکاری آموزش و پرورش، موضوع جدیدی را با رویکرد کارآفرینی و نه مهارت آموزی صرف، اجرا کنیم. وی ادامه داد: در این رویکرد موضوع تنها به مهارت آموزی دانش آموزان ختم نمی شود بلکه باید بتوانیم تفکر کارآفرینی را در ذهن دانش آموزان ساماندهی کنیم تا از این طریق به رونق تولید و اقتصاد کشور برسیم.

ملااحمدی از برگزاری دومین کنفرانس ملی مدارس کار آفرین با موضوع «محتوای آموزشی کارآفرینی» در آبان ماه سال جاری در اصفهان خبرداد و گفت: کارآفرینان و صاحب نظران می‌توانند با حضور در این کنفرانس در این زمینه کمک کنند تا بحث کارآفرینی را از سال های اول دبستان به دانشگاه بکشانیم.

گفتنی است؛ ملااحمدی از خیران مدرسه ساز است که در زمینه ایجاد تفکر کارآفرین در دانش آموزان از دوره پیش دبستانی و دبستان، تلاش‌های بسیاری کرده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

Iran, Islamic Republic of
همه ش تبلیغ و بیزینسه.
تاثیر خیانت بر روی همسر وفادار چیست؟
چگونه به دام «فرسودگی تحصیلی» نیفتیم؟
احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
اندكي غرور به آدم كمك مي كند كه فاصله اش را حفظ كند. آلبر كامو