شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - 3 Jun 2023
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸ / ۰۱:۱۷
کد مطلب: 47787
۱

اجرای طرح شهاب برای دانش‌آموزان پایه سوم و نهم از مهر ۹۸

اجرای طرح شهاب برای دانش‌آموزان پایه سوم و نهم از مهر ۹۸
میگنا: حمید رحمانی معاون مرکز ملی پرورش استعدادی‌های درخشان باشگاه دانش پژوهان جوان درباره هدفگذاری برای اجرای طرح شهاب در سال تحصیلی پیش رو اظهار کرد: براساس برنامه‌ریزی که از سال ۹۳ برای اجرای طرح شناسایی و هدایت استعداد‌های برتر (شهاب) در نظر گرفته شده است، پوشش این طرح از چهارم دبستان آغاز و تا پایه هشتم ادامه یافته است که بر اساس روند پیش‌بینی شده، این طرح امسال به مقاطع تحصیلی دیگر هم توسعه پیدا می‌کند.
 
وی ادامه داد: در سال تحصیلی آینده دانش‌آموزان سوم ابتدایی و نهم متوسطه اول هم تحت پوشش طرح شهاب قرار می‌گیرند و برنامه اجرایی برای این دو پایه در نظر گرفته شده است.

رحمانی با اشاره به برگزاری منظم جلسات سیاست‌گذاری طرح شهاب اظهار کرد: این طرح از جنبه سیاست‌گذاری مشکلی ندارد و بر اساس برنامه تعریف شده برای آن، را کار را جلو می‌بریم اما روند اجرایی طرح  مربوط به معاونت‌های ابتدایی و متوسطه می‌شود.

معاون مرکز ملی پرورش استعدادی‌های درخشان باشگاه دانش پژوهان جوان در پاسخ به پرسشی مبنی‌بر اینکه وظیفه کیفیت‌بخشی و اجرای طرح را کدام نهاد بر عهده دارد، گفت: با توجه به معاونت‌هایی که مجری طرح شهاب هستند، کیفیت کار هم وابسته به عملکرد این معاونت‌ها می‌شود و اگر مشکلی در اجرای طرح وجود دارد باید این موضوع از طریق معاونت‌های مذکور مشخص شود.

برگزاری جشن پوشش سراسری طرح شهاب در پایه چهارم ابتدایی
وی به برنامه‌ریزی برای آموزش طرح شهاب هم اشاره و بیان کرد: دوره آموزشی برای مربیان طرح شهاب شهریورماه در شیراز برگزار می‌شود و همزمان با این اقدام جشن پوشش سراسری این طرح برای دوره چهارم دبستان را داریم.

رحمانی اظهار کرد: در سال تحصیلی آینده صرفا چهارم دبستان تحت پوشش سراسری این طرح قرار می‌گیرند و سایر پایه‌های تحصیلی به تدریج پوشش سراسری پیدا می‌کنند درواقع در کنار توسعه کمی به توسعه کیفی کار می‌پردازیم.
 
 
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تاثیر خیانت بر روی همسر وفادار چیست؟
چگونه به دام «فرسودگی تحصیلی» نیفتیم؟
احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
تونل هابه ما آموختند که حتی دردل سنگ هم راهی برای عبور هست، تونل ها راست میگویند ؛ راه است ، حتی از دلِ سنگ! " آنجا كه راه نیست ، خداوند راه را می گشاید... "