چهارشنبه ۲ فروردين ۱۴۰۲ - 22 Mar 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۵:۴۱
کد مطلب: 47867
۳
۱

انجام اعتبار سنجی رشته‌های روان‌شناسی و مشاوره دانشگاه‌های سراسر کشور توسط سازمان نظام روان‌شناسی

انجام اعتبار سنجی رشته‌های روان‌شناسی و مشاوره دانشگاه‌های سراسر کشور توسط سازمان نظام روان‌شناسی
میگنا: رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره درجمع اعضاي استان آذربایجان شرقی که در روزچهارشنبه 9 مرداد 1398 در سالن تربیت دانشگاه تبریز برگزار شد، اظهار داشت: در 5 ماه گذشته با تلاش‌های شبانه‌روزی مرجعیت سازمان را برای تمام دستگاهها و نهادهای حاكميتي به اثبات رساندیم و اکنون پروانه سازمان تنها مجوز فعالیت روان‌شناسی و مشاوره در کشور است.


دكتر محمد حاتمي گفت: نظارت تخصصی به عهده این سازمان نظام است و تمام اجزاء حکومت اعم از سازمان‌ها و نهادها به این مسئولیت خطیر سازمان نظام واقف شده‌اند.

وي ادامه داد: در این 5 ماه اخیر تلاش کردم شخصاً با تمام وزراء و رؤسای سازمان‌ها مربوط ملاقات کنم و اهمیت جایگاه سازمان را برای آن‌ها تشریح نمایم و همکاری دوجانبه‌ای بین ما و آن‌ها برقرار شود و ما اکنون با تمام سازمان‌ها و نهادها تعاملی سازنده داریم و در آینده ارزش این تلاش‌های 5 ماهه برای همه روشن خواهد شد.


حاتمي افزود: ما تلاش می‌کنیم شبکه کنترل و بازرسی را در کشور راه‌اندازی کنیم که در این مسیر حقوق روان‌شناسان، مشاوران و مراجعان را حفظ کنیم تا سازمان از حقوق روان‌شناسان و مشاوران دفاع کند.


رئيس سازمان نظام روانشناسي ادامه داد: وقت آن رسیده سوءاستفاده گران و روان‌شناس نماها و متخلفان به عزم جدی سازمان برای مقابله با آن‌ها واقف شوند و خود آن‌ها حقوق مردم و روان‌شناسان را رعایت نمایند زيرا همانطوریکه ما نمی‌توانیم در صنوف دیگران دخالت کنیم نباید اجازه بدهیم کسانی که تخصص و رشته آن‌ها روان‌شناسی و مشاوره نیست در کار ما دخالت نمایند.

حاتمي گفت: عده اي فقط به منافع شخصی خود در سازمان نگاه می‌کنند و تلاش می‌کنند تا جلوی حرکت رو به رشد سازمان را بگیرند، چون منافع خود را در سازمانی نحیف و بدون قدرت و برنامه می‌دانند. لذا از شهرستارخان به آن‌ها پیام می‌دهم اکنون اعضاء در سراسر کشور فرق خادم و منفعت خواهان را شناخته‌اند و اعضاء از سازمان و مسئولین خدوم خود حمایت خواهند کرد.


اين استاد روان شناسي گفت: امروز به اعضاء استان آذربایجان شرقی تبریک می‌گویم که مقدمات راه‌اندازی کمیسیون تلفیق استان فراهم شده است و در آینده بسیاری از مصاحبه‌ها در همین استان برگزار می‌شود. اما وضعیت برگزاری کارگاه‌ها در کشور مناسب نیست. در آینده با استفاده از ظرفیت استان‌ها کارگاه‌ها را سامان‌دهی خواهیم کرد و اختیار برگزاری و مجوز آن را به استان‌ها واگذار خواهیم داد و عزم ما جدی است، تمام اختیارات را به استان‌ها واگذار نمائیم اما باید اول ساختارسازی و امکانات اولیه را فراهم آوریم و سپس گام به گام اختیارات استان‌ها را افزایش دهیم.


حاتمي ادامه داد: ما بهترین روان‌شناسان و مشاوران را در آذربایجان شرقی داریم و این یک فرصت است، همه اعضاء از وجود ارزنده آن‌ها استفاده نمایند.

وي گفت: در سازمان نظام بین دانشگاه‌ها هیچ تفاوتی نیست برای ما تجارب و علم افراد مهم است. آرم‌ها معنا ندارند. خوشبختانه در استان آذربایجان شرقی همکاری بسیار خوبی بین دانشگاه‌های دولتی، آزاد، پیام نور و غیردولتی وجود دارد و ما همه تلاشمان را می‌کنیم در کمیسیون‌ها از تمام ظرفیت‌ها استفاده کنیم. البته توصیه ما به مسئولان ازجمله وزرای علوم، تحقیقات و فن‌آوری بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه آزاد و سایر دانشگاه‌ها این است در برنامه‌های درسی به کیفیت‌بخشی و تجارب حرفه‌ای دانشجویان توجه جدی نمایند و خود را به استانداردهای سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره نزدیک نمایند.

حاتمي در پايان افزود: سازمان نظام طرح اعتباربخشی و اعتبارسنجی رشته‌های روان‌شناسی و مشاوره را در دستور کار جدی خود دارد. اگر به این نتیجه برسیم دانشگاهی استانداردهای لازم را جهت آموزش رعایت نمی‌کنند، آن‌ها را بی‌اعتبار اعلام می‌نمائیم.اما لازم می‌دانم تشکر ویژه خود را از حضور پرشور و عاطفی اعضاء استان و همچنین اعضاء شورای استانی و کلیه اساتید دانشگاه تبریز ، اعلام نمایم. امیدوارم در سفر بعدی شاهد پیشرفت بیشتر رشته در استان باشیم.
 
مرجع : روابط عمومي سازمان نظام روان شناسی
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

دکتر زهرا دانش پرور - روانشناس
Iran, Islamic Republic of
سلام بر بزرگان علم روانشناسی و مشاوره : بزرگواران شما فعلا مهمترین و قدرتمندترین حریف تان یعنی سازمان بهزیستی دون پایه را مغلوب کنید تا نوبت به کارهای بزرگتر برسد . موفق باشید.
ویژگی‌های یک برنامه‌ریزی موفق چیست؟!
آیا ۶ ساعت خواب شبانه کافی است
درمان راه حل مدار اضطراب اجتماعی
تفاوت‌های اختلال دوقطبی و اختلال شخصیت مرزی
قاطعیت در تصمیم‌گیری و یا انعطاف پذیری؛ کدام راه‌حل بهتری است؟!
معیارهایی برای انتخاب یک مرکز مشاوره روا‌‌نشناسی ایده‌آل!
چه چیزی ما را در زندگی بیشتر شاد می‌کند؟/ نتایج تحقیقات را بخوانید
تخلیه عاطفی چیست و انواع آن
قرص کاهش استرس سخنرانی و کنفرانس+ عوارض
چرا برخی زنان اقدام به خودکشی می کنند؟
مغز چگونه تصمیم می‌گیرد به چه چیزی فکر کند؟
کدام غذاها برای کودکان بیش‌فعال مناسب است؟
شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!