کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

نتایج پایه هفتم مدارس سمپاد اعلام شد

خبرگزاری ایرنا , 13 مرداد 1398 ساعت 22:23

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش‌پژوهان از اعلام نتایج آزمون ورودی پایه هفتم مدارس سمپاد خبر داد و گفت: نتایج ورودی پایه دهم نیز تا پایان این هفته اعلام می‌شود.


«فاطمه مهاجرانی» روز یکشنبه اظهار داشت: دانش آموزان برای اطلاع از نتیجه این آزمون می توانند با کد ملی و رمز ورود که پیش از این از طریق مدرسه محل تحصیل در پایه ششم به آنها داده شده است وارد سامانه hoosh.medu.ir شده و کارنامه خود را مشاهده کنند.

وی افزود: زمان ثبت و ارسال درخواست‌ تجدیدنظر برای پذیرفته‌شدگان این سنجش از روز سه‌شنبه ۱۵ مردادماه امکان‌پذیر خواهد بود لذا متقاضیان باید درخواست خود را در سامانه مذکور ثبت کنند.

مهاجرانی یادآورشد: داوطلبانی که رمز ورود خود را فراموش کرده‌اند به مدیر مدرسه و یا کارشناس فناوری و اطلاعات مراجعه و رمز خود را دریافت کنند.

وی ادامه داد: برای شرکت در آزمون ورودی پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان حدود ۱۷۰ هزار دانش آموز کلاس ششم ابتدایی ثبت نام کرده بودند که از این تعداد در نهایت حدود ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ برای ورود به مدارس سمپاد پذیرفته شدند.

وی با بیان اینکه متقاضیان نسبت به سال گذشته برای ورود به پایه هفتم ۲۵ هزار نفر بیشتر شده است، تصریح کرد: سال گذشته به دلیل برگزاری نوع آزمون، یک هزار و ۵۰۰ صندلی خالی داشتیم و تعداد پذیرفته‌شدگان در مجموع ۱۵ هزار نفر بود.

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان با اشاره به اینکه سوال‌ها شامل کلیات سنجش هوش و به صورت چند گزینه‌ای بود، تصریح کرد: تلاش می‌شود تا در سال‌های آینده برگزاری آزمون به شیوه سه مرحله‌ای آزمون درسی هوشی، آزمون هوش و مصاحبه احیا شود.

بر اساس اعلام مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان، مدارس استعدادهای درخشان فاقد امکانات خوابگاهی و شبانه‌روزی هستند و تحصیل دانش‌آموزان پذیرفته شده در این مدارس طبق مصوبه هیئت امنای سمپاد، مستلزم پرداخت حق‌الثبت به میزان ۵۰ درصد شهریه مصوب مدارس غیردولتی شهرستان مربوط است (رقم مصوب حق‌الثبت، هر ساله از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان اعلام خواهد شد).

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش‌پژوهان جوان همچنین با اشاره به اینکه حدود ۲۶۰ هزار دانش آموز پایه نهم برای شرکت در آزمون ورودی پایه دهم ثبت نام کرده بودند، یادآورشد: در نهایت ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر از دانش آموزان در مدارس سمپاد و ۵۰ هزار نفر در مدارس نمونه دولتی پذیرش شده اند که نتایج این آزمون نیز تا پایان هفته اعلام می‌شود.

مهاجرانی خاطرنشان کرد: امسال تعداد شرکت کنندگان ورودی پایه دهم مدارس سمپاد در مقایسه با سال گذشته حدود ۲۰ هزار نفر افزایش داشته است.

اکنون در مجموع ۱۲۰ هزار دانش آموز متوسطه اول و دوم در ۶۷۰ مدرسه سمپاد در سراسر کشور به تحصیل اشتغال دارند که حدود ۴۰ درصد آنها در متوسطه اول و ۶۰ درصد در متوسطه دوم هستند.
 


کد مطلب: 47881

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/47881/نتایج-پایه-هفتم-مدارس-سمپاد-اعلام

میگنا
  https://www.migna.ir