يکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - 4 Jun 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸ / ۲۳:۰۶
کد مطلب: 48083
۱

برگزاری جلسات تحلیل روان شناسی فیلم‌‌های برتر دنیا در قم

برگزاری جلسات تحلیل روان شناسی فیلم‌‌های برتر دنیا در قم
میگنا: دکتر عباس شهیدی گفت: مرکز روانشناسی باور در زمینه درمان، آموزش و پژوهش فعالیت دارد و «نشست‌های تحلیل فیلم» نیز از جمله اقدامات آموزشی این مرکز به شمار می‌رود.
 
وی افزود: معمولا در نشست‌های نقد و بررسی، فیلم‌ها را از نظر کارگردانی، فیلنامه نویسی و نویسندگی بررسی می‌کنند و لذا ما در تلاش هستیم که با برگزاری نشست‌های تحلیلی با حضور روانشناسان و روانپزشکان برتر استانی، به تحلیل روانشناسی فیلم بپردازیم.
 
شهیدی بیان کرد: تحلیل فیلم از نظر روان شناسی موجب می‌شود تا حاضران در این سلسله نشست‌ها از مسائل زیرساختی و شخصیتی خویش آگاهی بهتر و مناسب‌تری پیدا کنند و به درک درستی از جسم و روح خود برسند.
 
وی ادامه داد: برای مثال در تحلیل روان شناسی فیلم، مسائلی از جمله کنترل خشم، روابط خانوادگی و اجتماعی توسط اساتید این حوزه مطرح می‌شود و آن‌ها در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و اختلالات روانی انسان‌ها راهکارها و روش‌های مفید و موثر را بیان می‌کنند.
 
رئیس انجمن روانپزشکان قم اظهار کرد: زمانی که یک فیلم از نظر روان شناسی تحلیل و بررسی می‌شود، می‌تواند به آسانی مورد استفاده دانشجویان رشته روان شناسی، پزشکی، روانپزشکی و کارشناسان این حوزه قرار بگیرد و علاوه بر این، کمک ویژه‌ای به فیلمنامه‌نویسان و نویسندگان سینما و تلویزیون خواهد بود و می‌توانند از مشاوره روان شناسان و کارشناسان این حوزه در پروژه‌های سینمایی و تلوزیونی بهره‌مند شوند.
 
وی افزود: افزایش سطح آگاهی و اطلاعات عمومی جامعه از دیگر آثار برگزاری سلسله نشست‌های نقد و تحلیل فیلم به شمار می‌رود، لذا همان‌طور که از شواهد مشخص است، آموزش دادن به مخاطب از طریق فیلم، کار آسانی است و به عبارتی مسائل به روز و کارآمد مربوط به زندگی انسان‌ها را می‌توان به جز از طریق سخنرانی‌ها، با فیلم به مردم آموزش دهیم.
 
شهیدی عنوان کرد: با مسئولین امور سینمایی هماهنگی‌هایی انجام شده تا در صورت امکان برخی از فیلم‌های در حال اکران را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم اما برای این امر باید رضایت تهیه‌کننده‌ سینما را با پرداخت هزینه‌های تعریف شده جلب کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه اکران فیلم‌های به روز سینما و فیلم‌های خارجی برتر دنیا در نشست‌های نقد و تحلیل فیلم، قدم بعدی مرکز باور خواهد بود، ادامه داد: در حال حاضر برخی از مسئولین سینمایی پذیرفتند که هزینه تهیه‌کننده‌های سینما را برای این موضوع پرداخت کنند تا بتوانیم فیلم‌هایی که هنوز روی پرده سینما هستند یا حتی فیلم‌های برتر دنیا(خارجی یا ایرانی) را در نشست‌های خود اکران، نقد و تحلیل کنیم.
 
رئیس انجمن روانپزشکان استان قم در پایان گفت: در تلاش هستیم تا در پاییز سال جاری با اجاره سالن بزرگ‌تر برای اکران فیلم‌ها شاهد حضور عموم مردم در نشست‌های اکران، نقد و تحلیل روانشناسی فیلم باشیم.
 
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

مهارت‌های ده‌گانه برای غلبه بر خشونت علیه کودکان
تاثیر خیانت بر روی همسر وفادار چیست؟
چگونه به دام «فرسودگی تحصیلی» نیفتیم؟
احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
با خودت صادق باش و نگران آنچه دیگران درباره ات فکر می کنند نباش . تعریفی را که آنها از تو دارند نپذیر ، خود ، خودت را تعریف کن