شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ - 23 Oct 2021
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ / ۰۹:۳۵
کد مطلب: 48594
۱
اعتیاد به دارو در دانشجویان علوم پزشکی بیشتر است

شناسایی ۱۳ اختلال روانی شایع بین دانشجویان

شناسایی ۱۳ اختلال روانی شایع بین دانشجویان
میگنا: دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  درباره شیوع مصرف مواد مخدر بین دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور بیان کرد: به تازگی مطالعه ای جدید در بین دانشجویان دانشگاه ای علوم پزشکی در قالب شیوع شناسی مواد در بین دانشجویان صورت گرفته است اما هنوز نتایج این مطالعه منتشر نشده  است و زمانی که جمع آوری، تحلیل و بررسی این مطالعه پایان پذیرد، نتایج این مطالعه منتشر خواهد شد.
 
معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت با بیان اینکه خوشبختانه شیوع مصرف مواد مخدر بین دانشجویان کشور بالا نیست، اظهار کرد: اعتیاد به دارو در بین دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی به ویژه در رشته هایی که دسترسی به دارو آسان تر است، در مقایسه با دانشجویان دانشگاه های وزارت علوم بیشتر است.

شناسایی ۱۳ اختلال روانی شایع بین دانشجویان
با اشاره غربالگری سلامت روان دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور برای نخستین بار با تستی استاندارد اظهار کرد: طبق تست های سلامت روان که برای دانشجویان جدید الورود انجام می شود ۲۴ درصد دانشجویان یکی از ۱۳ اختلال روانی شایع مانند افسردگی و اضطراب و اعتیاد مبتلا هستند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: شیوع اختلالات روانی بین داشنجویان در کشور ما در حد میانگین جهانی است، البته آمار ۲۴ درصد ابتلا به یکی از ۱۳  اختلال روانی در بین دانشجویان به ما این هشدار را می دهد که باید روانشناسان مستقر در دانشگاه های علوم پزشکی مداخله کنند و از دانشجویانی که از این اختلالات رنج می برند، تست های تخصصی گرفته شود تا بتوان به حل مشکل این دانشجویان کمک کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

«ازدواج درمانی» چیست و چگونه زندگی مشترک را نجات می‌دهد؟
تفاوت دیسک کمر و سیاتیک: بهترین راه تشخیص و درمان
با همسر ایرادگیر و غرغرو چه رفتاری کنیم؟
در ایران کدام الگوی بینی و چانه، جذاب است؟
به این درخواست‌های همسر خود با قدرت «نه» بگویید!
تاثير وابستگی و دلبستگی دركودكی
چگونه با اختلالات خُلقی ناشی از تغییر فصل کنار بیاییم؟
با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!
جوان ۳۰ساله‌ای که پدر ۴۰فرزند است!
به من نگوئید روانی/ چگونه با بیماران روحی رفتار کنیم؟
راه حل پرخوری چیست؟
غلظت کورتیزول در موی سر معیار سنجش استرس
با ترس هات روبرو شو! آدم ها رو ببخش! یک راه حل جدید بساز! هدف هات رو مشخص کن! آدم هایی که ازت متنفر هستند رو فراموش کن! ذهنت رو آزاد کن!