يکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - 1 Aug 2021
تاریخ انتشار :
شنبه ۴ آبان ۱۳۹۸ / ۱۶:۰۰
کد مطلب: 48667
۰

چگونه فصل خزان را با حرف زدن بهاری کنیم؟

چگونه فصل خزان را با حرف زدن بهاری کنیم؟
به گزارش میگنا، به نقل از ایرنا: خنکای نسیم صبحگاهی، خش خش برگ ها و تنوع رنگ های پاییزی شاید برای عده ای خوشایند و نشاط آور است اما عده ای دیگر با تغییر رنگ درختان، گوشه ای دنج و خلوت را به حضور در جمع ترجیح می دهند و در مواجه با گلایه های اطرافیان که قبلاً شاد و پرنشاط بودی الان چرا نیستی، سکوت می کنند و دست ها را به هم می فشرند و به نقطه ای خیره می شوند. درواقع هر آنچه در درون دارند با خود یدک می کشند و حرفی نمی زنند؛ حال و روزی که هر روز دایره آن تنگ تر می شود و در پاسخ به اعتراض دیگران، پرخاشگری بروز می کند.

در حالی که به باور کارشناسان حوزه روان، سهل ترین راهکار برای فرار از اختلال تاثیرپذیری فصلی، حرف زدن است.

پروانه محمدخانی، روانشناس بالینی، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بر این موضوع تاکید کرد و گفت: اساس درمان روانشناسی، حرف زدن است و هر چقدر افراد بازدارندگی هیجانی بیشتری داشته باشند و آن را پنهان کنند مشکلات بیشتری به همراه دارد.

وی با یادآوری این موضوع که محیط، فصل، مشکلات جسمانی، بازدارنده های عصبی، ژنتیک و موروثی بودن از دلایل افسردگی است، خاطرنشان کرد: در این حالات، فرد در مثلث خود بی ارزشی، احساس ناامیدی نسبت به آینده و درماندگی نسبت به حال گرفتار می شود. در نتیجه در روابط اجتماعی و تعامل با افراد دچار مشکل شده و این باور در او مستحکم تر می شود که دوست داشتنی نیست و کسی از او خوشش نمی آید.

محمدخانی خاطرنشان کرد: پس حرف زدن و رفتن به سمت ویژگی های مثبت شناخت درون را راحت تر می کند و راه های متفاوت تری را پیش روی فرد قرار می دهد. البته حرف زدن با کسی که فنون را بداند و برای این کار تربیت شده باشد در غیر اینصورت هر گوشی شنوا نیست.
مرجع : ایرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

عوامل شخصیتی که کارایی واکسن کووید ۱۹ را تعیین می‌کند
تنبیه روانی کودکان ممنوع
چه کار کنیم تا در محیط کار مضطرب نباشیم؟
راهکارهایی برای کنترل اضطراب قبل از جراحی
عواملی که به افسردگی دامن می‌زنند!
تاب آوری در والدگری کودکان با نیازهای ویژه
بهترین راه برای درمان احساس تنهایی چیست؟
چه وقت به یک مرد نباید اعتماد کرد؟
از مشاوره ازدواج نترسید!
چطور در شبکه‌های اجتماعی بهتر گفت‌و‌گو کنیم؟
پانزده اصل ارتباطی والدين با نوجوانان
تاب آوری زنان و افکار دخترانه
تنها مانع موجود بر سر شادماني و نشاط، اعتقاد شما به وجود مانع بر اين راه است. به همين دليل راه را اشتباه مي رويد و گرفتار مشكل مي شويد. الهی قمشه ای