چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - 7 Jun 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۴ آبان ۱۳۹۸ / ۱۵:۵۳
کد مطلب: 48670
۲

بحران خانواده از بحران دلار بدتر است/ «همسانی» عامل درستی برای ازدواج نیست

بحران خانواده از بحران دلار بدتر است/ «همسانی» عامل درستی برای ازدواج نیست
میگنا: سلسله همایش های رایگان روانشناسی «هنر شاد بودن و بهداشت روان» به همت موسسه کیان خانواده سالم با حضور مسئولین اسلام آباد غرب و مردم این شهرستان برگزار گردید.
 
عضو انجمن روانشناسی ایران در این همایش عنوان کرد: ازدواج یک رویکرد کامل جامعه شناسی است، اما در عمل این گونه نیست آمار طلاق قانونی و رشد طلاق عاطفی متاسفانه در شهرها افزایش یافته است و این یعنی کارکردهای جامعه شناسی و روانشناسی ما ایراد دارد.

صالح سپهر ادامه داد: اگر علت طلاق را از روانشناسان بپرسیم آنان «ازدواج غلط» را پاسخ آن می دانند، که این آمار به شدت بدتر می شود، بحران خانواده امروز از بحران دلار نیز بدتر بوده، در نوسانات دلار واکنش‌های آن فورا در جامعه مشهود می‌گردد، اما بحران خانواده سالیان سال بعد نمود پیدا می‌کند.

وی تصریح کرد: امروزه در جامعه «همسانی» رواج پیدا کرده که دو زوج اگر در یک سطح یکسان باشند می‌توانند با یکدیگر ازدواج کنند، اما در نظر روانشناسان دو فاکتور مورد مهم است؛ یکی میزان سلامت شخصیت و یا روان فرد است و دیگری تناسب شخصیتی زوجین است.

موسس مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی نسیم زندگی در پایان گفت: شناخت باید واقعی باشد، توجه خودمان به جامعه را بالا ببریم و اهداف در ازدواج ها را مشخص کنیم.

در ادامه همایش مدیر موسسه کیان خانواده سالم در اسلام آباد غرب افزود: امیدوارم که مردم فرهنگ دوست و اسلام آباد غرب که به عنوان نامزد پایتخت کتاب انتخاب شده است، بتوانند این امر را نیز به تحقق برسانند همانگونه که ما در حال حاضر تعداد ۹ روستای دوستدار کتاب داریم بتوانیم شهرستان دوستدار کتاب را در کشور به ثبت برسانیم.

وی عنوان کرد: در خصوص اهداف کیان خانواده سالم نیز باید عرض کنم که از جمله اهداف این موسسه ارتقاء سطح فرهنگ خانواده، ایجاد نشاط اجتماعی و کاهش اثرات آسیب های اجتماعی هست، و در آینده ای نزدیک شاهد حضور اساتید طب اورژانس مطرح در غرب کشور در شهرستان اسلام آباد خواهیم بود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

قلدری چیست و انواع آن کدامست ؟
انواع فوبیا و ترس‌هایی که باید درمان آن را جدی بگیرید
پسران بیشتر از دختران بیش فعال می‌شوند؟
مهارت‌های ده‌گانه برای غلبه بر خشونت علیه کودکان
تاثیر خیانت بر روی همسر وفادار چیست؟
چگونه به دام «فرسودگی تحصیلی» نیفتیم؟
احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
شاید باورتون نشه اما دنیا به کوچک‌ترین خوبی‌های شما نیاز داره، خوب بمونید.