چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - 5 Aug 2020
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ / ۲۲:۳۳
کد مطلب: 48826
۲
۱

اعزام تیم‌های روانشناسی به مناطق زلزله‌زده

اعزام تیم‌های روانشناسی به مناطق زلزله‌زده
مجید رضازاده با اشاره به اعزام گروه‌های طرح محب به مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی گفت: تا امروز ۸ تیم به شهرستان میانه و ۲ تیم به شهرستان سراب و در مجموع ۲۷ نفر به این مناطق اعزام شده‌اند.

وی در ادامه افزود: طرح محب شامل مداخلات روانشناختی و حمایت‌های روانی و اجتماعی در بلایا است. کاری که سازمان بهزیستی در قالب این گروه‌ها انجام می‌دهد مداخلات روانی و اجتماعی است و شامل موضوعات معیشتی و چادر و اسکان نمی‌شود.

معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه بلایا، با اضطراب‌هایی به ویژه برای کودکان و زنان همراه است، ادامه داد: این تیم‌ها سعی می‌کنند آسیب‌ها به حداقل خودش برسد.

این اقدامات که در ۵ فاز است حدودا یک سال طول می کشد، اما مداخلات اولیه این است که این روان شناسان در سرپناه‌ها حضور پیدا می‌کنند و مراقبت‌های روانی انجام می‌دهند. کاری که در این دو روز انجا شده نیز شامل مدیریت استرس و جمع‌آوری آمار خانواده‌ها، زنان و کودکان مناطق زلزله‌زده برای آغاز فازهای بعدی طرح مذکور است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

سید محمدحبیبی
Iran, Islamic Republic of
مهمترین اقداماتی که در وهله اول روانشناسان می توانند و باید برای آسیب دیدگان انجام دهند، شناسایی شخصیت های آسیب پذیر و افراد ناتوان، و مبتلایان بهPTSD است. که باید از میان افرادی که کارآمد هستند و اهل محل میباشند،به محل جدا و امنی انتقال داده شوند، تا افراد کارآمد بهتر بتوانند به ساماندهی اموری که در اولویت برنامه ها قرار دارند بپردازند،
کار دیگری که روان شناسان می توانند انجام دهند، همدلی و همکاری و کمک رسانی در امر برآوردن نیازهای اولیه زیستی، به خصوص به قشری است که به کمکهای نیروهای انسانی در جهت خدمات رسانی، مانند رساندن آب و نان و پوشاک نیاز دارند و روانشناسان می‌توانند در نقش های عضوی از اعضای خانواده آسیب دیدگان عمل نمایند تا به نحوی موجب کاهش درماندگی آن‌ها شوند، و زمانی باید به آموزش بپردازندکه تقریبا محیط مناسب برای آموزش آماده شده باشد.
نگرانی با سلامت روانی افراد چه می‌کند؟
بچه‌هایی که همدلی تعامل و گذشت را یاد می‌گیرند
پروتکل بهداشتی برگزاري کنکور ابلاغ شد
افزایش افسردگی با تداوم شرایط کرونا
تولد سالانه ۳هزار نوزاد سندروم داون
تلنگری درباره جوان و جوانی
چگونه تحت تاثیر اخبار بد کرونایی قرار نگیریم؟
کرونا میزان ترس و افسردگی را بالا برد
چگونه در دام روانشناس نماها نیفتیم؟
چند نشانه که ثابت می‌کند، روان شما مشکل دارد
بهتر است با یک نفر حرف بزنی!
هورمون رشد چیست و چه رابطه ای با قد انسان دارد؟
مردم هرگز خوشبختی خود را نمیشناسند اما خوشبختی دیگران همیشه جلو دیدگان آنهاست به داشته هاي خود عميق تَر نگاه كنيم