دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ - 11 Dec 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ / ۰۶:۵۵
کد مطلب: 49178
۱

۸۵ درصد مردم کشور دخانیات مصرف نمی‌کنند

میگنا: بهزاد ولی زاده،  رئیس اداره کنترل دخانیات وزارت بهداشت با اشاره به خارج شدن موضوع اماکن عرضه قلیان از دستور کار مجلس اظهار کرد: موضوع استفساریه مغایرت‌هایی با سیاست‌های کلی ابلاغی رهبری در حوزه سلامت داشته است و شورای نگهبان ایراداتی بر آن اعلام کرده است، اما کمیسیون شورا‌ها با تغییراتی که انجام داده بود می‌خواست پیشنهاد جدیدی را جهت اعلام وصول در صحن مجلس ارائه دهد که این مسئله باید در فرایند حقوقی جدیدی قرار می‌گرفت به طوری که برای طرح آن در صحن مجلس باید یک طرح جدید در مجلس مطرح و از طریق کمیسیون شورا‌ها اعلام وصول می‌شد.
 

او ادامه داد: در طرحی که کمیسیون شورا‌ها مطرح کرده بود؛ خواستند استثنائا قهوه‌خانه‌ها از اماکن عمومی خارج شود که به دلیل تغییر ماهیت و مغایرت با آیین نامه داخلی مجلس از دستور کار خارج شد.

رئیس اداره کنترل دخانیات وزارت بهداشت با اشاره به اینکه خارج شدن قهوه خانه‌ها از دسته اماکن عمومی دسترسی به اموال محصولات دخانی را راحت می‌کند، افزود: کمیسیون شورا‌ها تلاش کرده بود تا این استفساریه به صحن مجلس برود، اما برای چندمین بار به دلیل مغایرت با سیاست‌های مقام معظم رهبری و ایرادات شورای نگهبان از دستور کار مجلس خارج شده است.

ولی زاده بیان کرد: ۸۵ درصد از جمعیت کشور مصرف کننده دخانیات نیستند و نمایندگان مجلس باید حق و حقوق این افراد را در نظر بگیرند، زیرا درآمد بالای فروش محصولات دخانی باعث گرفتن جان مردم و تهدیدی جدی برای سلامت آن‌ها محسوب می‌شود.

رئیس اداره کنترل دخانیات وزارت بهداشت گفت: ایران، سال آینده ریاست نهمین اجلاس کنوانسیون کنترل دخانیات را بر عهده دارد و اگر اتفاقی در زمینه استفساریه در کشور بیفتد به وجهه کشورمان در سطح بین‌الملل خدشه وارد می‌شود و امیدوارم هیچوقت مسئله خارج شدن قهوه‌خانه‌ها از اماکن عمومی به صحن مجلس نرود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

احتمال افزایش اختلالات تغذیه ای در نوجوانان مبتلا به صرع
تکنیک‌های ریختن آب سرد روی عصبانی‌ها
این احساس نشانه ضریب هوشی بالاتر است
هشدار؛ تروماهای کودکی را جدی بگیرید
فواید مشاوره روانشناسی
وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
ميزان هوش، با توانايى تغيير كردن، اندازه گيرى ميشود. آلبرت انشتين