چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - 17 Aug 2022
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ / ۱۵:۴۸
کد مطلب: 49252
۱

چرا فضای مجازی برای جوانان جذاب است؟

چرا فضای مجازی برای جوانان جذاب است؟
میگنا: احمد بختیاری با اشاره به ماهیت کار داوطلبانه، گفت: متاسفانه در کشور ما کار داوطلبانه در بسیاری از مواقع با کار خیر و مسئولیت‌پذیری اشتباه گرفته می‌شود این درحالیست که تمامی انسان‌ها می‌توانند عضوی از یک کار داوطلبانه باشند. کار داوطلبانه محدودیت سنی ندارد و یک کودک تا یک بزرگسال می‌توانند کار داوطلبانه انجام دهند.

مدیرعامل انجمن فعالیتهای داوطلبانه وزارت ورزش و جوانان که در یک برنامه رادیویی صحبت می‌کرد، با بیان این که در ایران زیرساخت مناسبی برای جذب داوطلبانه نداریم، اظهار کرد: از آن جایی که ایران جزو ۱۰ کشور اول آسیب‌خیز در حوادث و بلایای طبیعی است، زیرساخت کارهای داوطلبانه در این حوزه خوب و مطلوب جا افتاده است.

وی با اشاره به این که بسیاری از ورزشکاران و هنرمندان معروف دنیای حقیقی در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنندگان زیادی دارند، عنوان کرد: زمانی که مردم نمی‌توانند در رسانه‌های رسمی حضور داشته باشند و خودشان را معرفی کنند، فضای مجازی می‌تواند برای مردم به ویژه جوانان محیطی جذاب باشد.

 بختیاری با بیان این که همه انسان‌ها به دیده شدن نیاز دارند، گفت: اینستاگرام فضا و محیطی بسیار راحت را در اختیار جوانان قرار می‌دهد تا از این طریق دیده شوند.

وی با اشاره به این که در حال حاضر بسیاری از مردم برای فعالیت در اینستاگرام از کارگاه‌های آموزشی استفاده می‌کنند، تصریح کرد: حضور ۵۰ هزار کسب و کار در فضای اینستاگرام نشان می‌دهد که عملکرد این نرم افزار بسیار بهتر از پروژه‌های دولتی است. در حال حاضر بسیاری از ارگان‌های رسمی برای رونق کسب و کار در فضای مجازی دوره‌های متناسب با این فضا را نیز تعریف کرده‌اند.  اکثر کسب و کارهای خصوصی نیز امروزه بیش از ۵۰ درصد از هزینه‌های تبلیغاتی خود را در حوزه اینستاگرام و شبکه‌های مجازی غیررسمی هزینه می‌کنند.

انیس خوش لهجه، دبیرکل خانه روانشناسان نیز با اشاره به این که عبارت «شاخ مجازی» در جامعه مجازی ایران ایجاد شده است، گفت: شبکه‌های غیر رسمی با انعکاس اخباری که در شبکه‌های رسمی اعلام نمی‌شوند و یا اعلام می شود اما جذابیت خاصی ندارند، برای مخاطب خود جذابیت ایجاد می‌کنند.

وی با بیان اینکه زمانی که شبکه‌های رسمی نتوانند نیاز به جذابیت در محتوا را در مردم تامین کنند، شبکه‌های غیر رسمی در لایه‌های پنهان جامعه فعال‌تر می‌شوند و خوراک مورد نظر مردم را به آنها ارائه می‌دهند، اظهار کرد: چهار فاکتور اصلی شبکه‌های مجازی غیررسمی شامل کسب اطلاعات و به روزرسانی اخبار، اطلاع رسانی و عرضه کردن خود، ایجاد فضای کسب و کار و درآمد و دریافت توجه برای فرار از تنهایی هستند.

دبیرکل خانه روانشناسان که در یک برنامه رادیویی صحبت می‌کرد، با تاکید بر اینکه فرهنگ حاکم بر جامعه تعیین می‌کند که کدام یک از فاکتورهای شبکه‌های مجازی باید بیشتر از دیگری پر رنگ شود، تصریح کرد: افراد مختلف برای رفع نیازهای رسانه‌ای خود به شبکه‌های غیر رسمی رجوع می‌کنند. بسیاری از افراد به دلیل اهتمام به مد و یادگیری مشاهده‌ای سعی می‌کنند تا همانند دیگران در شبکه‌های مجازی فعالیت کنند.

وی با اشاره به شیوه فعالیت کاربران پرمخاطب اینستاگرامی، توضیح داد: بسیاری از کاربران پرمخاطب اینستاگرام در ابتدای فعالیت خود سعی می‌کنند با تولید محتوای جذاب نیاز مخاطبان خود را برآورده کنند و دنبال کننده‌های بسیاری را جذب کنند و پس از جذب مخاطب به فروش یا تبلیغ محصول بپردازند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چگونه عاشق خودمان باشیم؟
چطور بفهمیم افسرده‌ایم؟
پیش از خواب این ۳ پرسش را از فرزندان بپرسید
۸ عامل طلاق زوج‌های مرفه/ از نبود فرزند مشترک تا تب مهاجرت
چرا باید روانشناسی بخوانیم؟/ اشتغال ۹۵ درصدی فارغ‌التحصیلان دکتری
نامه روسای شش انجمن علمی حوزه سلامت روان به رئیس مجلس
سلامت روانِ پزشکان جدید در خطر است
هشدار دانشمندان: مغز انسان برای بیداری در نیمه شب ساخته نشده است
۷ درسی که آدم‌ها یک عمر طول می‌کشد تا بیاموزند!
شما صاحب کدام شخصیت آب‌وهوایی هستید؛ بیزار از باران یا عاشق تابستان؟
آینده ای روشن با انتخابی آگاهانه
اختلال پدوفیلیا چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟
زندگی درس حساب است، خوبیها را جمع، بدیها را کم ، خوشی ها را ضرب و شادیها را تقسیم کنیم