پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ - 30 Nov 2023
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ / ۰۸:۲۴
کد مطلب: 49262
۲

راه‌اندازی اتاق پدر و کودک در گرمخانه‌های مردان برای نخستین بار

راه‌اندازی اتاق پدر و کودک در گرمخانه‌های مردان برای نخستین بار
میگنا: تهران در سطح مناطق ۲۲ گانه دارای ۱۶ گرمخانه مردان با ظرفیت۲۰۰۰ تخت و ۳ گرمخانه بانوان در مناطق ۲۲، ۸ و ۱۲ با ظرفیت ۳۳۰ تخت است، اما این گرمخانه‌ها برای نگهداری زنان و مردان بی سرپناه و نه کودکان راه‌اندازی شده‌اند. اگرچه در گرمخانه زنان واقع در منطقه ۲۲ و منطقه ۸ شرایط نگهداری کودکان نیز با راه‌اندازی اتاق کودک فراهم شده است، اما تهران تنها شاهد حضور زنان بی‌سرپناهی نیست که کودکی به همراه دارند و مردان نیز ممکن است در چنین شرایطی قرار گیرند و با حضور یک فرزند از سرپناهی برای زندگی محروم باشند، در نتیجه لزوم توجه به حضور پدر و کودک در یک مکان مشترک نیز حس می‌شود.

«سیدمالک حسینی» سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا از راه‌اندازی اتاق پدر و کودک در گرمخانه‌های مردان خبر داد و گفت: غیر از مساله مادران و کودکانی که ممکن است سرپناهی برای اقامت نداشته باشند، طبیعتا این مساله برای پدر و کودک نیز مطرح است و مواردی وجود دارد که پدرها نیز به همراه کودک خود سرپناهی برای اقامت ندارند و باید برای آنها چاره‌ای اندیشیده شود و در همین رابطه سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران امکان تاسیس اتاق پدر و کودک را در گرمخانه مردان فراهم کرده است.


وی با اشاره به نمونه‌ای که همکاران گشت سازمان خدمات اجتماعی به آن برخورد کرده‌اند، ادامه داد: در بین مواردی که گشت‌های سازمان با آن برخورد می‌کنند،‌ با موردی مواجه شدیم که پدری به همراه یک دختر شب را در خودرو در حال سپری کردن بودند و همکاران ما در گشت‌های سازمان با این پدر و کودک مواجه و آنها را به یکی از گرمخانه‌های مردان انتقال دادند.


حسینی در ادامه گفت: از آنجایی که مدیریت گرمخانه‌ای که پدر و کودک به آن منتقل شدند با یک خانم بود،‌ مکانی را برای نگهداری کودک فراهم کردند تا صبح را بتوانند سپری کنند و صبح روز بعد با بهزیستی هماهنگی‌های لازم صورت گرفت و کودک به بهزیستی منتقل شد.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه این اتفاق جرقه‌ای برای ایجاد مکانی به‌منظور نگهداری همزمان پدر و کودک شد، تصریح کرد:  از همین گذر این بحث را مطرح کردیم که برخی از مردان صاحب فرزند نیز ممکن است سرپناهی برای اقامت نداشته باشند و طبیعتا برای اینکه بخواهند شب را در گرمخانه بگذرانند نمی توانند کودک را از خودشان جدا کنند. به همین دلیل فضایی را به عنوان اتاق پدر و کودک در محیط‌های گرمخانه تدارک دیده‌ایم تا مردها نیز بتوانند کودکان را همراه خود داشته باشند و نگران این مساله نباشند.

وی درباره گرمخانه‌ای که قرار است اتاق پدر و کودک در آن راه‌اندازی شود، گفت: اطلاعات و جزئیات اتاق پدر و کودک در یک فرصت مناسب منتشر خواهد شد و امیدواریم اصلا شاهد حضور  بی‌خانمان‌ها در سطح شهر نباشیم و همه بتوانند در یک سرپناه امن زندگی کنند. 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
جزئیات برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
شايد شخصي آنقدر ميل به درك شدن دارد، ميل به دوست داشته شدن ندارد