پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ - 9 Dec 2021
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۵:۳۵
کد مطلب: 49587
۰
فلوشیپ کنترل و درمان درد؛

دردهای ناگهانی نیاز به بررسی اورژانسی دارد

 
دردهای ناگهانی نیاز به بررسی اورژانسی دارد
 
 حسن محمدی، با اشاره به اینکه مهم ترین علت مراجعه به مراکز پزشکی در دنیا درد است، گفت: دردهایی که به صورت ناگهانی در سر، شکم، چشم و قفسه سینه ایجاد شوند باید حتماً به صورت اورژانسی مورد بررسی قرار گیرند.

وی اظهار داشت: کمر درد و سر درد، مهم ترین علت مراجعات به مراکز پزشکی در سراسر دنیا هستند.
محمدی افزود: درد به طور کلی به دو دسته حاد و مزمن تقسیم می‌شود. در صورتی که درد بیش از ۳ تا ۶ ماه طول بکشد آن را مزمن می‌گوییم و ما می‌توانیم در کلینیک درد چند تخصصی با استفاده از تخصص های مختلف به بیماران دارای درد مزمن کمک موثری را انجام دهیم.

فلوشیپ کنترل و درمان درد، ادامه داد: دارو درمانی، درمان بلوک عصبی، اوزون تراپی، ارتوکین‌تراپی، جراحی بسته دیسک با استفاده از ژل و لیزر از جمله راهکارهایی است که برای درمان دردهای مزمن در کلینیک‌های چند تخصصی درد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

محمدی با اشاره به اینکه بیماران مبتلا به سرطان از دردهای مزمن رنج می‌برند، گفت: در کلینیک‌های چند تخصصی درد می‌توان کمک‌های مهمی را جهت بهبود کیفیت زندگی این بیماران از طریق کاهش دردهای ناشی از بیماری سرطان انجام داد.

وی ادامه داد: از طریق اقدامات موثر در کلینیک های تخصصی درد، می توان ۶۵ تا ۷۰ درصد در جهت کاهش درد بیماران گرفتار دردهای مزمن اقدام کرد.

محمدی گفت: در صورتی که درد از نوع حاد و ناگهانی باشد باید نسبت به درمان آن بلافاصله و اورژانسی اقدام کرد، به طور مثال درد ناگهانی در سر، شکم، چشم و قفسه سینه نیاز به بررسی‌های اورژانسی دارد چرا که می تواند هر یک از این موارد عواقب ناگواری برای بیمار به دنبال داشته باشد.

فلوشیپ کنترل و درمان درد ، اظهار کرد: دردهای مزمنی که شب هنگام بروز یابد و به ویژه همراه تب، کاهش وزن و بی‌حسی و کاهش قدرت عضلات باشد نیاز به بررسی‌های ویژه دارد چرا که این نوع درد نیز جزء دردهای خطرناک محسوب می شود.

محمدی، از ارتوکین تراپی به عنوان یکی از مدرن ترین شیوه های بهبود دردهای آرتروزی و آسیب‌های مفاصل ناشی از ورزش نام برد .
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چگونه درمورد مرگ با کودک صحبت کنیم؟
راهکارهایی برای دیدن نیمه پر لیوان!
آیا اگر در مورد هدفت حرف بزنی به آن نخواهی رسید؟
خود تخریبی یا (impostor syndrome) چیست ؟
۵ گامِ علمی که هر عادتی را در شما نهادینه می‌کند
تاثیرات کتاب‌ در دوران کودکی بر مغز در پیری
چرا شادبودن برای برخی افراد سخت‌تر است؟
چگونه با احساس بی‌ارزشی مبارزه کنیم؟
نقش مشاور در روند تحصیلی دانش آموزان چیست؟
مشاوره پیش از ازدواج در تشخیص «ازدواج پرخطر» تا چه حد موثر است؟
علل تپش قلب، تشخیص آن
13 رفتاری که نشان می دهد مردی از شما متنفر است
صعود به اورست 13 روز به طول مي انجامد، اما سقوط از آن فقط « 8 ثانيه ». ساختن روابط مدتها به طول مي انجامد اما از بين رفتن آن فقط در چند ثانيه!