پنجشنبه ۳ تير ۱۴۰۰ - 24 Jun 2021
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۰۰:۲۸
کد مطلب: 49944
۱
اهمیت حمایت از سلامت روان خود و دیگران در روزهای شیوع کرونا

هشدار درباره اهمیت سلامت روان در روزهای شیوع کرونا

هشدار درباره اهمیت سلامت روان در روزهای شیوع کرونا
میگنا: سازمان جهانی بهداشت در دستورالعمل های بهداشتیِ خود تاکید کرده است که "افراد جامعه باید از یکدیگر حمایت کرده و با افرادی که با همه گیری کروناویروس درگیر هستند مهربان و همدل باشند."

این سازمان دستورالعمل سلامت روان را برای افرادی که خود را قرنطینه کرده‌اند و نیز عموم مردم منتشر کرده که در آن تاکید شده "در وضعیت بحران افراد دچار استرس می‌شوند." همچنین این سازمان با تاکید بر آگاه بودن نسبت به انتشار اطلاعات ناصحیح از مردم درخواست کرد تنها به منابع موثق مراجعه کرده و میزان درگیر بودن با اخباری را که می‌تواند استرس و اضطراب ایجاد کند به حداقل برسانند.

در این دستورالعمل آمده است: از خود مراقبت کنید و برای دیگران نیز حامی باشید. در زمان مورد نیاز برای افرادی که به کمک احتیاج دارند یاری رسان باشید. به طور مثال، از طریق تماس تلفنی با همسایه ها و افرادی که به کمک نیاز دارند وضعیت آنان را کنترل کنید. برای مقابله با بیماری کووید-۱۹ لازم است افراد در کنار هم باشند و یکپارچه عمل کنند.

"این سازمان از افراد درخواست کرد تا انتشار دهنده وقایع و داستان‌های مثبت شیوع کروناویروس همچون وضعیت افراد بهبود یافته و حمایت‌های افراد از همدیگر باشند."

در این دستورالعمل تاکید شده است: با افرادی که درگیر این ویروس هستند همدل باشید. افراد درگیر و مبتلا به بیماری کووید-۱۹ رفتار اشتباه نداشته اند و اکنون به حمایت و همدلی دیگر افراد نیاز دارند.

این سازمان به والدین توصیه کرد "به فرزندان خود کمک کنند تا هر گونه ترس و ناراحتی خود را از طریق فعالیتهای خلاقانه مانند بازی و نقاشی کردن ابراز کنند.

در این شرایط کودکان را از والدین و اعضای خانواده دور نکنید. لازم است متناسب با سن کودک او را نسبت به بیماری کووید-۱۹ آگاه کرد و توجه به نگرانی‌های آنان می‌تواند به کاهش اضطراب کودکان کمک کند."

در این دستورالعمل به سالمندان به ویژه افرادی که تنها زندگی می‌کنند یا دچار زوال عقل هستند اشاره شده و آمده است: ممکن است این افراد دچار اضطراب شوند و بیان "واقعیت های ساده" برای آنها به منظور توضیح آنچه در حال جریان است توصیه می‌شود.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، سازمان جهانی بهداشت از افرادی که در مورد کروناویروس نگرانی دارند درخواست کرده به تغذیه و خواب خود دقت لازم را داشته باشند، ورزش در خانه را فراموش نکنند و با عزیزان خود در تماس باشند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

خانواده درمانی (زوج درمانی)  چیست؟
نگرانی چیست؟
روانشناسی کودک چیست و چرا اهمیت دارد؟
نشخوار فکری چیست؟ راه‏‌های مقابله با آن کدامند؟
عادت های روزمره را چطور تغییر دهیم؟
استرس بالا احتمال "سندرم قلب شکسته" را افزایش می دهد
طلاق در کمین چه کسانی است؟
چرا بیماری‌های ذهنی مطالعه را دشوار می‌کنند؟
پاسخ به پنج سوال کلیدی درباره وسواس
رابطه اثربخش در مشاوره
والدین به تفاوت های ذهنی بچه ها احترام بگذارند
حرف و عمل ما چه زمانی هم‌خوانی دارد
لبخند بزنید و بگذارید همه بدانند که امروز بسیار قوی تر از دیروزتان هستید!