سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - 3 Aug 2021
تاریخ انتشار :
جمعه ۱ فروردين ۱۳۹۹ / ۱۲:۲۵
کد مطلب: 49972
۲
مردم با در خانه ماندن به وظیفه اجتماعی خود عمل کنند

شادتر شدن با انجام بازی های خانگی در خانه

شادتر شدن با انجام بازی های خانگی در خانه
میگنا: دکتر سیدحامد سجادپور اظهارکرد: اولین مسئله مهم جدی گرفتن بیماری و در خانه ماندن است و شهروندان باید تفاوت شجاعت و حماقت را درک کنند.

وی افزود: آن پرستار و پزشکی که خودش را در نزدیک ترین فاصله به بیمار مبتلا به ویروس کرونا قرار می دهد تا جان بیمار را نجات دهد یک قهرمان است و مسئولیت اجتماعی خودش را انجام می دهد اما شخصی که در جاهای شلوغ قرار می گیرد و از وسایل بهداشتی استفاده نمی کند، به مسافرت و یا به دید و بازدید عید می رود، در نظر خودش از بیماری نمی ترسد اما در حقیقت حماقت خودش را نشان می دهد و در حال حاضر وظیفه اجتماعی ما در خانه ماندن است.

سجادپور با تاکید براینکه قرنطینه خانگی جان ما و عزیزانمان را حفظ می کند، گفت: اما نکات منفی از جمله اسفردگی و اعتیاد اینترنتی را می تواند به همراه داشته باشد و برای کاهش این آسیب ها پیشنهاد می شود که مردم تفاوت بازی های منفعل از فعال را تشخیص دهند.
وی فعالیت های منفعل را بازی های همچون گیم و یا تماشای فیلم عنوان کرد و ادامه داد: از آنجاییکه تحرک در این اقدامات نقشی ندارد موجب آزادسازی سروتونین و دوپامین نمی شود و فرد را مستعد ابتلا به افسردگی می کنند اما بازی های فعال مانند نرمش در خانه، قایم موشک بازی کردن در خانه، دارت، مینی بسکتبال و پینگ پنگ می توانند با آزادسازی سروتین و دوپامین ما را شاداب کنند و احتمال به ابتلا به افسردگی را کاهش دهند.

کاهش ویتامین D نیز موجب افسردگی می شود و هم سیستم ایمنی را تضعیف می کند و از آنجاییکه باتوجه به شرایط قرنطینه خانگی ممکن است کمتر در معرض نور آفتاب قرار گیریم بنابراین مصرف زرده تخم مرغ و ماهی، آفتاب گیری در تراس را توصیه می شود.

وی افزود: از آنجاییکه بازی های خانگی تعامل را زیاد می کنند، افراد را شادتر می کند انجام بنابراین بازی های مشترک خانگی مانند منچ، اسم و فامیل، نقطه نقطه، پانتومیم توصیه می شود.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

سوال‌هایی که خجالت می‌کشید از مرد‌ها بپرسید؟
چرا در اجسام چهره‌هایی می‌بینیم که واقعا وجود ندارند!
تأثیر مخرب ویروس کرونا بر حافظه
چرا این دختر فکر می‌کند "زشت" است؟!
عوامل شخصیتی که کارایی واکسن کووید ۱۹ را تعیین می‌کند
تنبیه روانی کودکان ممنوع
چه کار کنیم تا در محیط کار مضطرب نباشیم؟
راهکارهایی برای کنترل اضطراب قبل از جراحی
عواملی که به افسردگی دامن می‌زنند!
تاب آوری در والدگری کودکان با نیازهای ویژه
بهترین راه برای درمان احساس تنهایی چیست؟
چه وقت به یک مرد نباید اعتماد کرد؟
چه سكوتی دنیا را فرا می‌گرفت اگر هركس به اندازه عملش صحبت می‌كرد