پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - 26 Nov 2020
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۴
کد مطلب: 50121
۱

ارایه خدمات مراکز مشاوره تا اطلاع ثانوی به شکل تلفنی

ارایه خدمات مراکز مشاوره تا اطلاع ثانوی به شکل تلفنی
میگنا: دکتر بهزاد وحیدنیا با بیان اینکه بعد از شیوع کروناویروس نحوه فعالیت مراکز مشاوره طی بخشنامه‌ای با عنوان «نحوه ارائه خدمات روانشناسی در شرایط بحران» طراحی و به همه استان‌ها ابلاغ شد، گفت: این شیوه نامه نحوه عملکرد مراکز مشاوره حضوری که قصد دارند به شکل تلفنی و موقت با محوریت بحران اقدام به ارائه خدمات کنند را مشخص کرده است.

وی با اشاره به اینکه بخشنامه مذکور در عین حال ساز و کار و جزییات نحوه فعالیت این مراکز را در شرایط بحران تعیین کرده است، اظهار کرد: در بخش دیگری از اقدامات سازمان بهزیستی فعالیت سامانه «خودارزیابی روانشناختی» هم پیش بینی شده است.

به گفته مدیر کل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور این سامانه می‌تواند به عنوان محور اول در بحث غربالگری‌ روانشناختی کمک کند تا افراد بتوانند سطح استرس و اضطرابشان را بسنجند.

وحیدنیا با بیان اینکه این افراد در صورت نیاز به خدمات تکمیلی، می‌توانند از چرخه خدمات روانشناختی تلفنی نیز بهره‌مند شوند، تصریح کرد: در خصوص ارائه سایر خدمات هم تلاش شده است تا با شرایط حال حاضر کشور هماهنگی لازم را داشته باشیم.

وی در خصوص تصمیم بهزیستی برای نحوه ادامه فعالیت مراکز روانشناختی و مشاوره نیز گفت: به نظر می‌رسد با توجه به وضعیت کنونی همراهی بیشتری برای تعطیلی مراکز مشاوره و عدم مراجعه حضوری افراد نیاز است. بنابراین تا اطلاع ثانوی این خدمات همچنان به شکل تلفنی در اختیار افراد قرار خواهد گرفت.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

۷ نشانه قربانیان خشونت خانگی
تشویق کودکان چرا و چگونه؟
دکتر سیروس مرادی زاده روانشناس لرستانی درگذشت
رنگ فراموشی بر بوم بازی های کودکانه در هیاهوی کرونا و گوشی هاي هوشمند
شیخ "محمدحسن راستگو" قصه‌گوی کودکان درگذشت
ده توصیه برای ایجاد افکار مثبت در دوران کرونا
پاسخ به برخی سوالات درباره واکسن "کووید-۱۹"/همه باید ماسک بزنند
تاب آوری در بحران
افراد خلاق بینشی دارند که بهره‌وری آن‌ها را افزایش می‌دهد
درمان اختلالات روانی کودکان
۴ سوال اساسی هنگام خواستگاری
آرامش است پایان اضطراب‌ها؛ روز خوشِ ما هم می‌آید
سخت است حرفت را نفهمند سخت تر این است که حرفت را اشتباهی بفهمند حالا میفهمم که خدا چه زجری میکشد وقتی این همه آدم حرفش را که نفهمیده اند هیچ اشتباهی هم فهمیده اند. دکترعلی شریعتی