چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - 23 Sep 2020
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ / ۱۵:۰۵
کد مطلب: 50547
۱
۱

کودکان زیر ۱۸ سال باید موبایل داشته باشند؟

کودکان زیر ۱۸ سال باید موبایل داشته باشند؟
احسان شاه قاسمی ضمن ارائه توضیحاتی درباره مفهوم سلبریتی گفت: سلبریتی ریشه لاتین دارد و استفاده از این واژه از ۳۰۰ سال تجاوز نمی‌کند و امروز کسی را سلبریتی می‌دانیم که اهمیت زندگی شخصی‌اش بیشتر از دستاوردهای او باشد. اگر کسی قهرمان ورزشی یا هنری باشد و مقامی به دست آورده باشد، برای ما مهم است، اما اگر میزان عکس‌های خانوادگی او از دستاوردهایش بیشتر باشد، به او سلبریتی می‌گوئیم.

این عضو هیأت علمی گروه ارتباطات دانشگاه تهران در خصوص اینکه شاخ‌های مجازی کجا و چگونه تولید می‌شوند، توضیح داد: به عنوان مثال، اینکه چطور کرونا آمده، آیا جنگ بیولوژیک است یا از خفاش و میمون، مهم نیست، بلکه بستر بدن ما اهمیت دارد که برای این بیماری مناسب است.

این پژوهشگر مطالعات شهرت و سلبریتی‌ها یادآور شد: میل به شهرت و علاقه‌مندی نسبت به دیدن بچه‌های کوچک، میل به حرکات محیرالعقول و مصرف نیابتی یک موضوع طبیعی و اقتضای سرمایه‌داری است. در حال حاضر با وجود شبکه‌های اجتماعی ظرفیت‌های جدیدی شکل گرفته و میل به درآمد بیشتر خلاءها را پر می‌کند.

شاه قاسمی درباره پیامد پی‌خوانی کودکانی که به صورت میلیونی جذب مخاطب می‌کنند، بیان کرد: نوع خشونت اعم از آشکار یا پنهان ما را مجبور به واکنش می‌کند که واکنش‌ها بیشتر مربوط به خشونت آشکار است. ما معمولاً خشونت موجود در سوء استفاده از بچه‌ها را متوجه نمی‌شویم و حتی گاهی با لایک از آن‌ها حمایت می‌کنیم.

عضو هیأت علمی گروه ارتباطات دانشگاه تهران معتقد است که در آینده آسیب‌های این رویه مشخص خواهد شد و قوانین جدی در غرب و ایران، والدین را محدود می‌کند. ما نیازمند تشکیلات جدید هستیم و مسأله مکان یا محدوده جرم در خارج یا داخل کشور حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه درصدی از نسل کودکان مجازی در بزرگسالی حقوق خود را طلب می‌کنند، یادآوری کرد: معتقدم به طور موقت وضعیت بدتر می‌شود، اما در نهایت وضعیت به اجبار باید بهتر شود.

شاه قاسمی که در برنامه‌ای رادیویی صحبت می‌کرد، درباره افزایش فالوور کودکان کار مجازی گفت: ما باید سواد رسانه‌ای خود را افزایش دهیم و بدانیم توجه ما یک کالای ارزشمند و مؤثر است. معتقدیم نباید به کودکان خیابانی پول دهیم، زیرا از طرف افراد دیگری اجیر می‌شوند، پس در مواجهه با کودکان کار مجازی نیز باید همین کار را انجام دهیم و آن‌ها را دنبال نکنیم. ما تنها می‌توانیم آگاهی ایجاد کنیم که دستگاه‌های بزرگ اجرایی و قانونی وارد عمل شوند.

وی افزود: داشتن گوشی و خط اینترنت مستقل برای افراد زیر ۱۸ سال بسیار زیان‌بار است، زیرا بخش زیادی از فرهنگ را کودکان پیش می‌برند و کودکان والدین خود را برای همراهی کردن، تحریک می‌کنند. امروز کسانی کنش‌گر اجتماعی شدند که مغزشان هنوز رشد نکرده و صاحب تفکر و اندیشه نیستند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

Iran, Islamic Republic of
خود آموزش و پرورش برداشته با برنامه اي بنام "شاد" خانواده ها را مجبور کرده تا هر بچه اي از 12 سالگی گوشی هوشمند داشته باشند . و بيخيال اثرات سوء تربیتی و بلوغ زودرس بچه ها شده
نشانه‌ای که جزو ۱۰۰ علائم ویروس کرونا نیست
روزشمار هفته بهداشت روان اعلام شد
میزان خواب کودک در سنین مختلف
مشاوران مطرح زمینه های مختلف روانشناسی کدامند؟
رتبه اولی‌های کنکور چه رشته‌ای انتخاب می‌کنند؟+عكس
زمان آغاز انتخاب رشته کنکور اعلام شد
علت شب ادراری کودکان چیست؟
انواع سبک های دلبستگی در کودکان
۵ دلیل طلاق، از خیانت تا ازدواج برای فراموشی
چند تکنیک برای مقابله با اضطراب ناشی از کرونا
اندازه دور ران پا نشانه چیست؟
روانشناسی و نماز
شايد شخصي آنقدر ميل به درك شدن دارد، ميل به دوست داشته شدن ندارد