شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - 10 Jun 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۳
کد مطلب: 50680
۰
فعالیت سودجویان این بار در لباس روانشناسان

شیوع روانشناس نماها همزمان با شیوع کرونا

محمد حاتمی رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره، درباره روانشناس نماهایی که در این ایام و شیوع ویروس کرونا در حال سرکیسه کردن مردم هستند، اظهار کرد: از ابتدای اسفندماه ویروس کرونا در ایران شیوع پیدا کرد که در مرحله اول به دلیل ایجاد ترس و اضطراب در بین هموطنان، روانشناسان و مشاوران در سراسر کشور فعال شدند تا به مردم خدمات دهند تا میزان استرس مردم کاهش دهند.
 
وی با بیان اینکه روانشناسان و مشاوران خدمات ارزنده‌ای به هموطنان در طول این مدت ارائه دادند، گفت: در مدتی که سراسر کشور قرنطینه بود استفاده از فضای مجازی افزایش پیدا کرد و طبق برآوردها حدود ۷۰ درصد مردم به صورت شبانه روز درباره مسائلی، چون مشکلات خانودگی، سبک زندگی و... پیگیر بودند و این رقم زیادی است.
رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره اضافه کرد: همین امر باعث شده برخی از افراد در این بین ترغیب شوند و از طریق فضا‌های مجازی  با مردم ارتباط برقرار کنند که متاسفانه این افراد تحصیلات روانشناسی ندارند و به عنوان روانشناس نما ورود کرده و با مردم ارتباط برقرار کردند و مطالب سطحی که هیچ اعتبار علمی هم ندارد بیان می‌کنند.

حاتمی با اشاره به اینکه با ارزیابی‌های صورت گرفته این افراد آسیب‌ها و اختلافات زیادی برای خانواده‌ها ایجاد کرده اند، گفت: گاهی برخی از این افراد مبلغ فرهنگ غربی هستند، سازمان نظام روانشناسی از دادستان کل کشور درخواست ورود کرده است و از صداو سیما خواستار این بودیم که درباره این افراد اطلاع رسانی کنند همچنین به ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام کردیم تا بتوانیم با این افراد برخورد قانونی کنیم.

وی با اشاره به اینکه به دلیل زیاد بودن این افراد و عدم همکاری فضا‌های مجازی در دستگیری این افراد با مشکل مواجه هستیم، افزود: از مردم می خواهیم به هر فردی مراجعه نکنند و به کسانی مراجعه کنند که پروانه رسمی از سوی سازمان نظام روانشناسی برای فعالیت دارند.

رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره خاطرنشان کرد: بسیاری از این افراد در خارج از ایران هستند که پیدا کردن و دستگیری آن‌ها کار راحتی نیست، اما در چنین شرایطی باید مردم را آگاه کنیم تا در دام این افراد نیفتند چراکه این آگاهی رسانی می‌تواند از مشکلات کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تنهایی احتمال زنده ماندن پس از تشخیص سرطان را کاهش می دهد
ویژگی شخصیتی که موجب طول عمر می‌شود
قلدری چیست و انواع آن کدامست ؟
انواع فوبیا و ترس‌هایی که باید درمان آن را جدی بگیرید
پسران بیشتر از دختران بیش فعال می‌شوند؟
مهارت‌های ده‌گانه برای غلبه بر خشونت علیه کودکان
تاثیر خیانت بر روی همسر وفادار چیست؟
چگونه به دام «فرسودگی تحصیلی» نیفتیم؟
احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
زندگی آنقدر ابدی نیست که هر روز بتوان مهربان بودن را به فردا موکول کرد