سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - 14 Jul 2020
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۴ تير ۱۳۹۹ / ۲۰:۴۱
کد مطلب: 50841
۰

تهران پایلوت شهر دوستدار کودک شد

تهران پایلوت شهر دوستدار کودک شد
بیش از ۷۰ شهر ایران با ارسال مدارک و فعالیت‌های خود متقاضی دریافت نشان شهردوستدارکودک از یونیسف بودند که ۴۵ شهرجهت ارزیابی و طرح در کمیته مورد پذیرش اولیه قرار گرفتند اما در تاریخ ۱۳ خرداد با برگزاری جلسه‌ "کمیته‌ ملی هماهنگی شهر دوستدار کودک" متشکل از نمایندگان وزارت کشور، یونیسف ، سازمان شهرداری‌های کشور و... ، شهر تهران بنابر پیشنهاد و پیگیری اداره کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران در کنار ۱۱ شهر دیگر ایران از جمله رشت، بندرعباس، تبریز، سمنان، شیراز، کرمان، گرگان، مشهد، همدان، یزد و اوز (در استان فارس) به عنوان پایلوت (نمونه/پایگاه) شهرهای دوستدار کودک معرفی شدند.

براساس اعلام این کمیته‌ی ملی، مرحله‌ پایلوت شهر دوستدار کودک به‌طور رسمی پس از امضای تفاهمنامه میان شهرداری‌های این شهرها و وزارت کشور آغاز می‌شود.

عنوان شهر دوستدار کودک به شهر یا اجتماع محلی گفته می شود که در آن نظرها، نیازها،اولویت‌ها و حقوق کودک به عنوان بخشی جدایی ‌ناپذیر از سیاست‌ها، برنامه‌ها و تصمیم‌های عمومی تلقی می‌شود.

این ابتکار با حمایت دولت‌های ملی و محلی، سازمان‌های مردم‌نهاد، بخش خصوصی، رسانه‌ها، دانشگاه‌ها و با همکاری یونیسف، بیش از ۳۰ میلیون کودک را در ۳۰۰۰ شهر و جامعه‌ محلی در بیش از 40 کشور تحت پوشش قرار داده است.

بر اساس گزارش اداره‌ کل آموزش‌های شهروندی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، این گزارش می‌افزاید که دریافت نشان و برند «شهر دوستدار کودک» یونیسف، زمانی صورت می‌گیرد که شهر مورد نظر چرخه‌ رسیدن به شهر دوستدار کودک را به صورت موفقیت‌آمیز تکمیل کرده باشد.

در مرحله‌ی پایلوت، که تهران نیز از امروز در آن قرار می‌گیرد، شهرها به عنوان «شهر دوستدار کودک» به‌رسمیت شناخته نشده و نشان یا عنوان رسمی دریافت نمی‌کنند چراکه از امروز برای رسیدن به آن نشان، تلاش‌های شهری آغاز خواهد شد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

دلایل جدی نگرفتن «کرونا» در جامعه از دیدگاه روانشناسی
زمان جديد برگزاری آزمون‌های ارشد و دکتری اعلام شد/کنکور تغییر نکرد
ریشه‌ محبت کردن در انسان چیست؟
ویژگی‌های رواندرمانگر ممتاز
نگاهی به نظریه فرانکل در روانشناسی دین
چه کنیم قضاوت دیگران برایمان مهم نباشد؟
بازار مکاره مشاوره‌های مجازی
ترامپ مانند دوران کودکی به دنبال جلب توجه است
نور خیابان بر خواب و سلامت روان نوجوانان تاثیر دارد
شرحی بر نظریه های رشد اخلاقی
چه کسانی احساس «شرم سمی» دارند؟
درباره‌ هورمون نوراپی‌نفرین و فواید آن
هیچگاه نمی توانید یک اشتباه را دو بار مرتکب شوید چرا که بار دوم دیگر آن یک اشتباه نیست بلکه یک "انتخاب" است.