چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - 5 Aug 2020
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۶
کد مطلب: 51018
۱
دعوت یک نهاد ایسلندی از مردم؛

جیغ‌ زدن برای خالی‌کردن استرس!

جیغ‌ زدن برای خالی‌کردن استرس!
به گزارش ایندیپندنت، ایسلند از مردم دعوت کرده است که به طبیعت دست نخورده‌اش نگاه کنند و با «فریاد کشیدن و جیغ زدن» استرس‌شان را خالی کنند. یک کارزار جدید مردم را تشویق کرده است که در حال تماشای طبیعت وحشی کشور، از جمله سواحل، آبشارها و دریاچه‌ها در یک تارنما صدای خود را در حال فریاد زدن ضبط کنند. فریادهای ضبط شده سپس در طبیعت «رها» خواهد شد.

نهاد «الهام گرفته از ایسلند» وابسته به سازمان گردشگری این کشور در واکنش به همه‌گیری کرونا که برنامه سفر بسیاری از مردم را لغو کرده است، کارزاری به راه اندخته است که از مردم سراسر جهان می‌خواهد یاس و نابرآوردگی‌های خود را (با فریاد کشیدن) خالی کنند.

این تارنما می‌گوید: «امسال با مسایل بسیاری رو‌به‌رو شدید و به نظر می‌رسد نیازمند جایی هستید که نابرآوردگی‌هایتان را بیرون بریزید.» «جایی وسیع و دست نخورده. به نظر می‌رسد به ایسلند نیاز دارید.» «صدای فریاتان را ضبط کنید و ما آن را در ایسلند زیبا و باز رها خواهیم کرد و وقتی آماده بودید، شخصا به این‌جا بیایید و واقعا جیغ بکشید. قول می‌دهیم احساس بهتری بکنید.»

این کارزار حتی به کمک‌های حرفه‌ای زویی استون، روان‌پزشک و رواندرمانگر اشاره دارد که فواید فریاد کشیدن از ته سینه را توضیح می‌دهد. «فریاد کشیدن یک ابزار روان‌درمانی است که در سال‌های ۱۹۷۰ به عنوان راهی برای رها کردن احساسات حبس شده مطرح شد.» «آن‌چه متوجه آن نیستیم، این است که واکنش روانی میل به فریاد کشیدن بخش آمیگدال مغز را روشن می‌کند. این بخش از مغز هنگام احساس خطر فعال می‌شود که همه ما در چند ماه گذشته آن را تجربه کرده‌ایم.» «بخشی از فواید جیغ کشیدن، از توانایی رها کردن صدای بلند در فضای باز و دست‌نخورده حاصل می‌شود. این عمل در واقع به بخش آمیگدال مغز اجازه می‌دهد استرس جمع شده را رها کند و پیش رود.»


این تارنما حتی راهنمایی برای طرز صحیح جیغ کشیدن، از جمله ایستادن با جدا گذاشتن پاها به عرض شانه با زانوهای اندکی خم‌شده دارد که در آن حال صدای فریاد از زیر دیافراگم و بخش پایینی سینه، از شکم بیرون می‌آید. در این راهنما گفته شده است: «یک کودک خردسال را در حال گریه و جیغ زدن مجسم کنید.»
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

بچه‌هایی که همدلی تعامل و گذشت را یاد می‌گیرند
پروتکل بهداشتی برگزاري کنکور ابلاغ شد
افزایش افسردگی با تداوم شرایط کرونا
تولد سالانه ۳هزار نوزاد سندروم داون
تلنگری درباره جوان و جوانی
چگونه تحت تاثیر اخبار بد کرونایی قرار نگیریم؟
کرونا میزان ترس و افسردگی را بالا برد
چگونه در دام روانشناس نماها نیفتیم؟
چند نشانه که ثابت می‌کند، روان شما مشکل دارد
بهتر است با یک نفر حرف بزنی!
هورمون رشد چیست و چه رابطه ای با قد انسان دارد؟
اخبار کنکوری اضطراب بسیاری را برای داوطلبان ایجاد کرده است
برای اینکه دوستت داشته باشم و به تو احترام بگذارم، مجبور نیستم با تو هم عقیده باشم.