کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

کنکور سراسری 99 باز هم به تعویق افتاد!

20 مرداد 1399 ساعت 21:41

وزیر بهداشت گفت: کنکور سراسری تا رعایت سختگیرانه و کامل پروتکل‌های بهداشتی به تعویق افتاد.


سعید نمکی وزیر بهداشت در صفحه اینستاگرام خود نوشت: امروز عصر مجدد با حضور ریاست محترم کمیسیون‌های آموزش و بهداشت و درمان و تعدادی از نمایندگان محترم مجلس و همچنین وزیر محترم علوم و رییس سازمان سنجش جلسه‌ای داشتیم.

عاقبت کنکور سراسری به تعویق افتاد
نمکی در ادامه آورده است: وزیر محترم علوم و رییس سازمان سنجش اعلام کردند که اجرای پروتکل‌های سختگیرانه در این زمان باقیمانده میسر نیست، مگر این دستورالعمل‌ها برای برگزاری آزمون سراسری تغییر کند.

در این جلسه اعلام کردم به عنوان وزیر بهداشت و متولی سلامت این کشور، قطعا سلامت فرزندانمان برای ما در اولویت است و از این پروتکل‌های سختگیرانه کوتاه نخواهم آمد که ریس محترم کمیسیون های آموزش و بهداشت نیز در این مورد کاملا همراه و موافق بودند.

نمکی در ادامه گفته است: به مسولان برگزاری کنکور اعلام کردم اگر واقعا نمی‌توانید این دستورالعمل‌ها را به درستی اعمال کنید با برگزاری کنکور در این تاریخ مخالفم و تاکید می‌کنم که کنکور را به زمانی موکول کنید که بتوانید از لحاظ فضا و امکانات تمام ضوابط و دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت بهداشت را فراهم کنید.

پیشنهاد وزارت علوم تعویق یک ماهه برگزاری کنکور سراسری بود که قرار شد در ستاد ملی کرونا مطرح شود.


نکته: متاسفانه در اتخاذ این تصمیم ناگهانی و تعویق های پی در پی زمان برگزای کنکور، به اثرات روحی و روانی که بلاتکلیفی و انتظار بر ذهن نوجوان می گذارد و باعث بروز افسردگی،رفتارهای هیجانی و بی علاقگی به مطالعه می شود توجه نشده است. و در اتخاذ این تصمیم بیشتر ملاحظات پزشکی لحاظ شده است تا ملاحظات روانشناسی.
 


کد مطلب: 51143

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/51143/کنکور-سراسری-99-باز-هم-تعویق-افتاد

میگنا
  https://www.migna.ir