پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - 26 Nov 2020
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۹ / ۰۰:۰۵
کد مطلب: 51229
۱

زندگی شاد زنان با توجه به خودارزشی

زندگی شاد زنان با توجه به خودارزشی
سهیلا پرچگانی، در رابطه با افسردگی در بانوان، اظهار کرد: خانم ها ماهانه به صورت موقتی به دلیل عادت ماهانه دچار افسرده شده و غمگین می شوند؛ علاوه بر آن نیز خانم هایی که در زندگی خود برنامه ریزی ندارند دچار خشم و افسردگی می شوند که برای رفع آن نیازمند برنامه ریزی روزانه است.

وی با بیان اینکه خانم های شاغل به دلیل مشغله کاری، کم تر دچار افسردگی می شوند، افزود: خانم ها می توانند هر شب قبل از خواب کارهای روزمره و کارهایی که علاقه به انجام را دارند روی کاغذ بنویسند و روز بعد به آن عمل کنند.

خانم ها جدا از همسر و فرزندان شان یک شخصیت مستقل دارند و باید به خودشان اهمیت بدهند و ارزش قائل شوند، مادران باید به اندازه همسر و فرزندان شان برای خود سهم قائل شوند و کارهایی را که دوست دارند انجام دهند تا احساس بهتری داشته باشند.

مادران و خانم ها کارهای روزمره خود را مانند آشپزی و تربیت و مراقبت از فرزندان را با عشق انجام دهند، کارهایی مانند کتاب خواندن، تماشای تلویزیون با فرزندان، مشارکت در فعالیت های اجتماعی مانند خیریه ها را در ایام کرونایی در فضای مجازی می توان در کنار خانواده با ایجاد فضای شاد انجام داد.

پرچگانی با بیان اینکه آدم ها خودشان انتخاب می کنند که یک روز خوب و شاد را آغاز کنند یا روز بد همراه با ناراحتی و افسردگی را آغاز کنند، اظهار کرد: می توان حتی تکراری ترین کارها را با هیجان انجام دهیم و خودمان تصمیم می گیریم که حرف های دیگران را به دل بگیریم و مدام به آن فکر کنیم و بالعکس.

 80 درصد خانم ها پس از زایمان به مدت دو ماه دچار افسردگی می شوند که طبیعی است ولی اگر پس از این مدت ادامه داشته باشد به طوری که ارتباط بین مادر و فرزند دچار مشکل شود باید به پزشک مراجعه کنند.

رفتار همسر و اطرافیان مادری که دچار افسردگی پس از زایمان شده است، در روند بهبود فرد بسیار تاثیر دارد، حمایت های عاطفی همسر و حمایت های کمکی به آن نقش به سزایی دارد.

اضطراب داشتن مادر پس از زایمان به دلیل شرایط ناشناخته کاملا طبیعی است ولی اگر پس از یک الی دو ماه ادامه پیدا کند باید به دکتر مراجعه کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

۷ نشانه قربانیان خشونت خانگی
تشویق کودکان چرا و چگونه؟
دکتر سیروس مرادی زاده روانشناس لرستانی درگذشت
رنگ فراموشی بر بوم بازی های کودکانه در هیاهوی کرونا و گوشی هاي هوشمند
شیخ "محمدحسن راستگو" قصه‌گوی کودکان درگذشت
ده توصیه برای ایجاد افکار مثبت در دوران کرونا
پاسخ به برخی سوالات درباره واکسن "کووید-۱۹"/همه باید ماسک بزنند
تاب آوری در بحران
افراد خلاق بینشی دارند که بهره‌وری آن‌ها را افزایش می‌دهد
درمان اختلالات روانی کودکان
۴ سوال اساسی هنگام خواستگاری
آرامش است پایان اضطراب‌ها؛ روز خوشِ ما هم می‌آید
سخت است حرفت را نفهمند سخت تر این است که حرفت را اشتباهی بفهمند حالا میفهمم که خدا چه زجری میکشد وقتی این همه آدم حرفش را که نفهمیده اند هیچ اشتباهی هم فهمیده اند. دکترعلی شریعتی