شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ - 2 Dec 2023
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۹ / ۰۰:۰۵
کد مطلب: 51229
۱

زندگی شاد زنان با توجه به خودارزشی

زندگی شاد زنان با توجه به خودارزشی
سهیلا پرچگانی، در رابطه با افسردگی در بانوان، اظهار کرد: خانم ها ماهانه به صورت موقتی به دلیل عادت ماهانه دچار افسرده شده و غمگین می شوند؛ علاوه بر آن نیز خانم هایی که در زندگی خود برنامه ریزی ندارند دچار خشم و افسردگی می شوند که برای رفع آن نیازمند برنامه ریزی روزانه است.

وی با بیان اینکه خانم های شاغل به دلیل مشغله کاری، کم تر دچار افسردگی می شوند، افزود: خانم ها می توانند هر شب قبل از خواب کارهای روزمره و کارهایی که علاقه به انجام را دارند روی کاغذ بنویسند و روز بعد به آن عمل کنند.

خانم ها جدا از همسر و فرزندان شان یک شخصیت مستقل دارند و باید به خودشان اهمیت بدهند و ارزش قائل شوند، مادران باید به اندازه همسر و فرزندان شان برای خود سهم قائل شوند و کارهایی را که دوست دارند انجام دهند تا احساس بهتری داشته باشند.

مادران و خانم ها کارهای روزمره خود را مانند آشپزی و تربیت و مراقبت از فرزندان را با عشق انجام دهند، کارهایی مانند کتاب خواندن، تماشای تلویزیون با فرزندان، مشارکت در فعالیت های اجتماعی مانند خیریه ها را در ایام کرونایی در فضای مجازی می توان در کنار خانواده با ایجاد فضای شاد انجام داد.

پرچگانی با بیان اینکه آدم ها خودشان انتخاب می کنند که یک روز خوب و شاد را آغاز کنند یا روز بد همراه با ناراحتی و افسردگی را آغاز کنند، اظهار کرد: می توان حتی تکراری ترین کارها را با هیجان انجام دهیم و خودمان تصمیم می گیریم که حرف های دیگران را به دل بگیریم و مدام به آن فکر کنیم و بالعکس.

 80 درصد خانم ها پس از زایمان به مدت دو ماه دچار افسردگی می شوند که طبیعی است ولی اگر پس از این مدت ادامه داشته باشد به طوری که ارتباط بین مادر و فرزند دچار مشکل شود باید به پزشک مراجعه کنند.

رفتار همسر و اطرافیان مادری که دچار افسردگی پس از زایمان شده است، در روند بهبود فرد بسیار تاثیر دارد، حمایت های عاطفی همسر و حمایت های کمکی به آن نقش به سزایی دارد.

اضطراب داشتن مادر پس از زایمان به دلیل شرایط ناشناخته کاملا طبیعی است ولی اگر پس از یک الی دو ماه ادامه پیدا کند باید به دکتر مراجعه کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
جزئیات برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
اندكي غرور به آدم كمك مي كند كه فاصله اش را حفظ كند. آلبر كامو