سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - 3 Oct 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰ / ۱۱:۲۸
کد مطلب: 5144
۰

تسهیلات دانشگاه امیرکبیر برای برگزیدگان علمی/ پذیرش خارج از ظرفیت

رئیس اداره استعدادهای درخشان دانشگاه امیرکبیر با اشاره به ارائه تسهیلات این دانشگاه به برگزیدگان المپیادهای علمی، گفت: دانشگاه برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی را بدون آزمون و خارج از ظرفیت برای ورود به مقاطع بالا می پذیرد.
طاهره سیدنا در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برخی جزئیات ارائه تسهیلات دانشگاه صنعتی امیرکبیر به برترینهای المپیادهای علمی، اظهار داشت: برگزیدگان المپیادهای علمی دارای رتبه های 1 تا 15 مرحله نهایی می توانند بدون کنکور و خارج از ظرفیت در دانشگاه امیرکبیر پذیرفته و وارد مقطع کارشناسی ارشد شوند. وی درباره بخش دیگری از ارائه تسهیلات به برگزیدگان، گفت: این برگزیدگان که شامل رتبه های اول تا سوم مرحله نهایی المپیادهای علمی هستند اگر دانشگاه امیرکبیر را به عنوان دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد خود انتخاب کنند یک لپ تاپ دریافت می کنند. رئیس اداره استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به کمکهای معنوی این دانشگاه به برگزیدگان المپیادها، تاکید کرد: اگر دانشجوی نمونه این المپیادها مشکل خوابگاه داشته باشد، در حمایت از آنان به این مسائل رسیدگی می شود، گواهیهای مورد نیاز برای هر نهاد و مرکزی که مورد نیازشان باشد، صادر و امکان دریافت وام 3 برابر بر اساس آیین نامه دانشجویان ممتاز از جمله مواردی است که در اختیار این گروه از برگزیدگان قرار می گیرد. وی با بیان اینکه المپیاد علمی دانشجویی کشور در دو بخش متمرکز و غیرمتمرکز توسط سازمان سنجش برگزار می شود، افزود: در این المپیاد، کل دانشگاهها به 8 قطب تقسیم می شوند که در امتحان مقدماتی از هر قطب یک گروه 5 نفره برای شرکت در مرحله نهایی انتخاب می شوند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

فتحی آشتیانی: نباید دانشجویی بدون کنکور وارد رشته روانشناسی شود
انواع قلدری در مدرسه و نشانه‌های آن در کودکان را بشناسید
آئین معارفه رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره برگزار شد+تصاویر
کلینیک روانشناسی چیست؟
آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
سخن گفتن با خدا مانند صحبت کردن با یک دوست پشت تلفن است... ممکن است او را در طرف دیگر نبینیم، اما می دانیم که دارد گوش می دهد...