دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - 30 Nov 2020
تاریخ انتشار :
جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۵
کد مطلب: 51518
۰
بغل کردن الاغ، راهکار کاهش استرس پرستاران در اسپانیا

راهکار عجیب برای کاهش استرس پرستاران اسپانیایی

راهکار عجیب برای کاهش استرس پرستاران اسپانیایی
انجمنی در اسپانیا جلسات استراحت رایگان را برای کارکنان مراقبت های بهداشتی فراهم کرده، که یک نوع درمان برای رهایی آنها از خستگی و استرس عصبی ناشی از شرکت در مبارزه با ویروس کرونا است، و ویژگی بارز این درمان این است که توسط الاغها انجام می‌شود.

«مونیکا مورالس» در حالی که یک کره‌الاغ ده روزه را در آغوش دارد از خوشحالی گریه می کند. مونیکا که در بهار، یعنی در اوج بحران کرونا به مدت دو ماه در یک بیمارستان مادرید کار می کرد، می‌گوید: آنچه ما در طول موج اول همه گیری زندگی کردیم، غیرمنصفانه بود و امروز نیز اتفاق می افتد.

این پرستار که اکنون در هولوا (جنوب) کار می‌کند، افزود: بیماران بیشتر یعنی تشنج بیشتر؛ چه بین همکاران و یا در خیابان. وی با اشاره به الاغ ها ادامه می‌دهد: ماندن با آنها کمک بسیاری به من می‌کند. پروژه «الاغ درمانی» در اواخر ماه ژوئن گذشته آغاز شد و هدف آن کمک به کارکنان بهداشتی است که از نظر روانی تحت تأثیر مشارکت خود در نبرد با ویروس کرونا قرار گرفته اند. همه گیری در اسپانیا، نزدیک به یک میلیون نفر را مبتلا کرده است که بیش از ۳۳۰۰۰ نفر از آن‌ها جان خود را از دست داده اند.

از حیوان درمانی برای مقابله با استرس، افسردگی و اضطراب استفاده می‌شود، اما استفاده از اسب بیش از الاغ متداول است. انجمن ۲۳ الاغ در محلی روستایی در نزدیکی پارک دوویانا در منطقه اندلس (جنوب) دارد که قبلاً برای کمک به بیماران آلزایمری یا کودکانی که از اختلالات روانی رنج می‌بردند، استفاده می‌شده است.
 

«ماری لوپز» که بعد از یک ساعت پیاده روی در جنگل با الاغی به نام «ماگالین» احساس بهتری داشت گفت: حیوانات لطافت زیادی می‌دهند و احساس راحتی ایجاد می‌کنند و به ما کمک می‌کنند تا فراموش کنیم. لوئیز پچارانو مسئول انجمن ۵۷ ساله می‌گوید: این یک مسئله بهداشت روانی است، فشار روانی که مبارزه روزانه با کووید_۱۹ برای کادر درمان ایجاد کرده است؛ اما آنها به لطف درمان با خرها در یک جنگل زیبا دوباره در اینجا احیا می شوند.

وی خاطرنشان کرد که آنها قبل از بازگشت به جنگ با ویروس، باتری‌های روح خود را در جنگل شارژ می‌کنند. ایده این روش درمانی هنگامی به رئیس انجمن رسید که وی کتابی در مورد «الاغ های جنگل» خواند که در ژاپن به عنوان درمانی برای استرس عصبی و افسردگی استفاده می شود. بعد از اینکه متخصصین مراقبت در این برنامه درباره الاغ اطلاعاتی دادند، پرستاران در یک مسیر مشخص همراه با راهنما به پیاده روی می‌روند و وقتی احساس اعتماد به نفس می کنند ، اگر بخواهند می توانند خودشان با الاغ به جنگل برگردند و مدت بیشتری آنجا بمانند..

روانشناس «ماریا جس ارش آرچی»، که در توسعه این برنامه شرکت کرد ، تأیید می کند که برقراری ارتباط با یک حیوان در جنگل به فرد اجازه می دهد آزادانه در مقابل موجوداتی که مورد قضاوت قرار نمی‌دهند، عمل کند.

وی توضیح داد که مطالعات نشان داده است که حیوان درمانی می تواند هورمون لذت اکسی توسین را تحریک کند و سطح اندورفین را افزایش دهد و کورتیزول ، هورمون استرس را کاهش دهد.

تاکنون 25 پزشک و پرستار در این پروژه شرکت کرده اند که قرار بود تا نوامبر ادامه داشته باشد. اما لوئیز بچارانو در حال بررسی تمدید آن است ، زیرا می ترسد همه گیری "سالها" طول بکشد..
مرجع : تابناک بانو
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تفاوت بین روان شناسی اجتماعی و جامعه شناسی چیست؟
ایدئولوژی چیست؟
درگوشی های روانشناسی روزهای اول ازدواج
با عاقلانه‌تر فکر کردن بهتر زندگی کنید
درباره فوت عزیزان به کودکان دروغ نگویید
نامه وزیر علوم به مقام معظم رهبری در مورد دانشگاه فرهنگیان + واکنش ها
۷ نشانه قربانیان خشونت خانگی
تشویق کودکان چرا و چگونه؟
دکتر سیروس مرادی زاده روانشناس لرستانی درگذشت
رنگ فراموشی بر بوم بازی های کودکانه در هیاهوی کرونا و گوشی هاي هوشمند
شیخ "محمدحسن راستگو" قصه‌گوی کودکان درگذشت
ده توصیه برای ایجاد افکار مثبت در دوران کرونا
از آدمهای حسود؛ متنفر نباشید، دلیل حسادت آنها این است که فکر می کنند شما از آنها بهتر هستید... پائولو کوئلیو