دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - 30 Nov 2020
تاریخ انتشار :
جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ / ۱۲:۲۲
کد مطلب: 51519
۱

دخترم با خواستگار خیالی، فرار می کند!

دخترم با خواستگار خیالی، فرار می کند!
روزنامه خراسان نوشت: دختر جوان ناگهان سیلی محکمی به صورت پدرش نواخت و فریاد زد: او نمی گذارد من ازدواج کنم! پدرم خواهر دوقلویم را بیشتر دوست دارد و برای من جهیزیه نمی خرد! من پسری همسن خودم را دوست دارم و از خانه فرار کردیم تا با هم به جایی دور برویم و ازدواج کنیم اما ...

این ها بخشی از اظهارات دختر 28ساله ای است که با چهره ای آشفته و مضطرب وارد اتاق مددکاری اجتماعی کلانتری شفای مشهد شد تا از رفتارهای پدرش برای جلوگیری از ازدواج با پسر مورد علاقه اش شکایت کند اما هنوز حرف هایش تمام نشده بود که پدر را پشت سر خود دید و عقده هایش را با نواختن یک سیلی به صورت پدر خالی کرد و به گریه هایش ادامه داد.

در همین هنگام پدر میان سال دست نوازش بر سر دخترش کشید و در حالی که او را مورد تفقد پدرانه قرار می داد، به کارشناس اجتماعی کلانتری گفت: کارگر ساده ای هستم که به سختی هزینه ها و مخارج خانواده ام را تامین می کنم اما تلخکامی های زندگی من از روزی آغاز شد که فهمیدم دختران دوقلویم کاملا با یکدیگر متفاوت هستند و رفتارهای عجیبی دارند. آن ها دوقلوهای ناهمسان بودند و من تلاش می کردم آن ها مانند هم لباس بپوشند و مانند هم درس بخوانند ولی در این میان، «تینا» بسیار باهوش تر از «مینا» بود، به گونه ای که در مدرسه نیز بیشتر از خواهرش مورد توجه معلمان قرار می گرفت. آن ها استعدادهای متفاوتی داشتند اما من و اطرافیانم همواره سعی می کردیم حتی اسباب بازی و لوازم آموزشی یکسانی برای آن ها تهیه کنیم.

مقایسه هوش و استعداد تحصیلی آن ها با یکدیگر یک حس تبعیض و بدبینی را در ذهن مینا به وجود آورد و او را به دختری افسرده و گوشه گیر تبدیل کرد ولی با آن که برخی از نزدیکانم دچار بیماری های روانی بودند، من اهمیتی به این موضوع ندادم، زیرا هیچ گونه آگاهی درباره اختلالات روانی نداشتم.

آرام آرام رفتارهای دختران دوقلویم بسیار متفاوت تر از یکدیگر شد و تینا هر روز بیشتر در تحصیل و زندگی اجتماعی پیشرفت می کرد تا جایی که اکنون دوره دکترا را می گذراند ولی مینا نتوانست دیپلم بگیرد و به دختری روان پریش تبدیل شد. بارها او را نزد پزشکان متخصص بردم ولی به خاطر هزینه های سنگین درمان نتوانستم معالجه او را ادامه بدهم.

از سوی دیگر نیز دخترم حسادت عجیبی از همان دوران کودکی به خواهرش دارد و زمانی که قرص هایش را مصرف نمی کند با موجودات خیالی سخن می گوید و از خواستگاری واهی حرف می زند که قصد ازدواج با او را دارد. در عالم توهم و به قصد ازدواج با آن خواستگار خیالی، فرار می کند و ما مدام در پی او هستیم تا خدای نکرده حادثه تلخی رخ ندهد.

شایان ذکر است، اقدامات مشاوره ای و حمایتی از سوی پلیس در این باره آغاز شد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تفاوت بین روان شناسی اجتماعی و جامعه شناسی چیست؟
ایدئولوژی چیست؟
درگوشی های روانشناسی روزهای اول ازدواج
با عاقلانه‌تر فکر کردن بهتر زندگی کنید
درباره فوت عزیزان به کودکان دروغ نگویید
نامه وزیر علوم به مقام معظم رهبری در مورد دانشگاه فرهنگیان + واکنش ها
۷ نشانه قربانیان خشونت خانگی
تشویق کودکان چرا و چگونه؟
دکتر سیروس مرادی زاده روانشناس لرستانی درگذشت
رنگ فراموشی بر بوم بازی های کودکانه در هیاهوی کرونا و گوشی هاي هوشمند
شیخ "محمدحسن راستگو" قصه‌گوی کودکان درگذشت
ده توصیه برای ایجاد افکار مثبت در دوران کرونا
هرگز با آدم نادان مجادله نكنيد، تماشاگران ممكن است نتوانند بين شما را تشخيص دهند