دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - 30 Nov 2020
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ / ۰۸:۱۲
کد مطلب: 51531
۰

چهار اصل برای بهبود رابطه در خیانت زناشویی

چهار اصل برای بهبود رابطه در خیانت زناشویی
مریم زمانی روان شناس، درباره خیانت های زناشویی اظهار کرد: خیانت‌های زناشویی یکی از پیچیده‌ترین و رایج‌ترین اختلالات ارتباطی میان زوجین است و برخلاف تصور اکثریت جامعه دردی لاعلاج نبوده و با رعایت چند اصول به ظاهر ساده می‌توانید زندگی خود را نجات دهید و رد پای خیانت را محو کنید، به شرط اینکه هر دو طرف خواستار بهبود رابطه باشید.
 
اصل اول در بهبود روابط زناشویی توجه کردن بوده که برای تحقق آن لازم است مهم‌ترین نیاز‌های عاطفی همسر خود را شناخته و برای رفع و رجوع کردن این نیاز‌ها تلاش کنید. در واقع این گزینه تنها عاملی است که باعث می‌شود عشق در رابطه زناشویی همواره زنده بماند و طراوت و شادابی را حفظ کند.

دومین اصل در بهبود روابط زناشویی حمایت از یکدیگر است و باید به این نکته توجه کرد که عصبانی شدن، رفتاری‌های غیر محترمانه، خود خواهی و پرخاشگری باعث سلب حمایت از طرف مقابل می‌شود.

ناگفته نماند که یک راه دیگر برای جلب حمایت توسط همسر توافق مشترک است. یعنی راه حل‌هایی را انتخاب کنیم که مورد توافق همسر واقع شود تا به اینصورت بتوانیم روابط شکست خورده خود را اصلاح کرده و آن ها را بهبود ببخشیم.

اصل سوم خالی کردن یک زمان مجزا و خلوت کردن با شریک زندگی تان است که بهتر است برای تحقق آن یک روز در هفته را اختصاص داده و با هم تنها باشید؛ و از این فرصت برای گفتگو کردن، ابراز محبت و تفریح کردن استفاده کنید.

اما صداقت اصل چهارم در بهبود روابط زناشویی خواهد بود، روراست بودن یکی از خصلت‌های قابل تقدیر است و یک مورد الزامی در رابطه به شمار می‌رود. صداقت یعنی همسرتان از تمامی احساسات مثبت و منفی، نقاط قوت و ضعف، برنامه‌های روزانه و افکار و برنامه‌های آینده ما مطلع باشد؛ ناگفته نماند که حفظ صداقت برای موفقیت در رابطه امری لازم و ضروری خواهد بود.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تفاوت بین روان شناسی اجتماعی و جامعه شناسی چیست؟
ایدئولوژی چیست؟
درگوشی های روانشناسی روزهای اول ازدواج
با عاقلانه‌تر فکر کردن بهتر زندگی کنید
درباره فوت عزیزان به کودکان دروغ نگویید
نامه وزیر علوم به مقام معظم رهبری در مورد دانشگاه فرهنگیان + واکنش ها
۷ نشانه قربانیان خشونت خانگی
تشویق کودکان چرا و چگونه؟
دکتر سیروس مرادی زاده روانشناس لرستانی درگذشت
رنگ فراموشی بر بوم بازی های کودکانه در هیاهوی کرونا و گوشی هاي هوشمند
شیخ "محمدحسن راستگو" قصه‌گوی کودکان درگذشت
ده توصیه برای ایجاد افکار مثبت در دوران کرونا
تونل هابه ما آموختند که حتی دردل سنگ هم راهی برای عبور هست، تونل ها راست میگویند ؛ راه است ، حتی از دلِ سنگ! " آنجا كه راه نیست ، خداوند راه را می گشاید... "