دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - 2 Oct 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰ / ۲۰:۴۲
کد مطلب: 5159
۰

انواع مختلف ناسازگاری را بشناسید

اگر چه دلایل بسیاری برای شکست خوردن ازدواج‌ها وجود دارد اما در بسیاری از موارد می‌توان مشترکاتی را نام برد. اغلب دلایل طلاق پیش از ازدواج وجود دارند اما به خاطر دوره عشق بازی و باورهای مبهم از آن‌ها چشم پوشی می‌شود.   ناسازگاری همه یکتا هستیم و مانند برفی که در زمستان می آید همزمان بر روی زمین نمی نشینیم.
 
آیا چیز عجیبی است که بگوییم یکی از دلایل طلاق ناسازگاری است؟ مطمئناً نه اما موضوع تعجب آور ناتوانی ما در شناسایی این ناسازگاری‌ها قبل از ازدواج است. چرا در افرادی که برای اولین بار یکدیگر را می‌بینند و از هم خوششان می‌آید با هم ازدواج می‌کنند؟ باید دلیل آن را در ذیل عناوینی چون رابطه ضعیف ( ارتباط بدون شناخت، جست وجو تفاوت در دوره عشق‌بازی و جذابیت‌های افراد جست‌وجو کرد. انواع مختلفی از ناسازگاری مانند انتظارت و بلند پروازی‌ها وجود دارد. از سویی می‌توان از نوع تفکر،  احساسات  و انتظارات  به عنوان منابع ناسازگاری نام برد. مشکلات اقتصادی وقتی مشکلات اقتصادی فشار می‌آورد، تفاوت سلیقه در دخل و خرج می‌تواند ریشه طلاق شود. برای مثال وقتی زنی بدون در نظر گرفتن وضعیت مالی دست به خریدهای  غیر ضروری می‌زند و یا مردی که تحت فشار مالی نسبت به وضعیت اقتصادی بی‌خیال است، راه برای طلاق گرفتن تسهیل می‌شود. بد رفتاری
 
بد رفتاری می‌تواند فیزیکی، احساسی و جنسی باشد. در بسیاری از موارد یکی از زوجین از طریق کتک کاری یا فشار برای کار بیش از حد، تحقیر و توهین مداوم و پرخاشگری، بد رفتاری می‌کند. خیانت در فرهنگ ما و در بسیاری از فرهنگ‌ها ازدواج به معنای تک همسری است. اگر چه در فرهنگ ما چند زنی مشکل شرعی و قانونی دارد اما پسندیده نیست. به همین دلیل یکی از دلایل طلاق ارتباطاتی است که یا فراتر از ازدواج اول به صورت شرعی اتفاق می‌افتد و یا ارتباطاتی است که بین زن و مرد به صورت مشترک و غیر شرعی صورت می‌پذیرد. دلایل بسیار دیگری نیز برای طلاق وجود دارد دلایلی چون: - ناپختگی ( عدم مهارت‌های زندگی) - عدم تعهد به ازدواج - انتظارات جنسی متفاوت - مصرف مواد مخدر و الکل - بیماری‌های روانی - تفاوت در سبک زندگی - از بین رفتن عشق - تفاوت‌های فرهنگی و مذهبی در واقع برای جلوگیری از طلاق بایستی بدانیم از زندگی چه می‌خواهیم و دانستن این خواسته‌ها احتیاج به شناخت خود دارد. در مرحله بعد بایستی بتوانیم طرف مقابل را بشناسیم تا بتوانیم در مرحله بعدی زندگی را براساس آنچه هستیم بسازیم.  
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

فتحی آشتیانی: نباید دانشجویی بدون کنکور وارد رشته روانشناسی شود
انواع قلدری در مدرسه و نشانه‌های آن در کودکان را بشناسید
آئین معارفه رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره برگزار شد+تصاویر
کلینیک روانشناسی چیست؟
آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
از آدمهای حسود؛ متنفر نباشید، دلیل حسادت آنها این است که فکر می کنند شما از آنها بهتر هستید... پائولو کوئلیو