سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - 21 Sep 2021
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ / ۰۹:۱۱
کد مطلب: 51744
۱
۱

جلوه ای جدید از ایثارگری یک خانم معلم در اوج کرونا +عکس

جلوه ای جدید از ایثارگری یک خانم معلم در اوج کرونا +عکس
خانم ایران مهدی زاده آموزگار دبستان مهری مجتهد زاده در آموزش و پرورش ناحیه دو کرمان که اخیرا درگیر بیماری کرونا شده بود، در همه روزهای بیماری که رفته رفته حالش وخیم تر می شد و حتی تا ساعاتی قبل از فوتش، مشغول آموزش مجازی بود.

وی که به تایید همکاران و خانواده دانش آموزانش بسیار وظیفه شناس بود ضمن تدریس، تعامل بسیار مطلوب و ارتباط عاطفی عمیقی هم با شاگردان و خانواده هایشان برقرار کرده بود.

این آموزگار پرتلاش و ایثارگر که 28 سال از عمر شریفش را در نظام تعلیم و تربیت به معلمی پرداخت در طول دوره بیماری، دانش آموزانش را فرشته هایی پاک خطاب می کرد و از آن ها درخواست دعا برای سلامتی همه بیماران داشت.

ایران مهدی زاده در شرایط اوج بیماری که به تدریج توانش کمتر و حال عمومی اش بدتر می شد همچنان ارتباطش را با دانش آموزان قطع نکرد و به آن ها امید بازگشت از این وضع و ادامه تدریس را می داد تا این که متاسفانه در جدال با کرونا مغلوب شد، به حالت کما رفت و جان به جان آفرین تسلیم کرد.

 
و دیگر بار روایت عشق و دلدادگی معلمان متعهد و سختکوش این سرزمین در دفتر افتخارات آموزش و پرورش ماندگار شد و قطعا کم نیستند معلمانی از جنس همت و غیرت که در این دوران کرونایی در بدترین شرایط ممکن جسمی و روحی، با وجود اختلالات شدید تنفسی و حتی در بیمارستان، کلاس های خود را برخط برگزار می کنند و جلوه های زیبایی از عشق، ایمان و از خود گذشتگی به نمایش می گذارند یا عاشقانه، با وجدانی آسوده و روحی آرام پس از درک طعم شیرین خدمت صادقانه و خالصانه به دیدار معبود می شتابند.


اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان برای همه بیماران کرونایی به ویژه فرهنگیان بیمار این دیار، آرزوی بهبودی و سلامتی و برای خانواده های داغ دیده از این بیماری آرزوی شکیبابی و آرامش دارد.

روحش شاد
مرجع : روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

Iran, Islamic Republic of
حقوق اندک معلم ها صبح تا شب در تلویزیون و رسانه ها به مصاحبه و گزارش گذاشته می شود. تاسف
زن‌ها بوی ترس را می‌فهمند؟
قوانین خانه امن
اختلالی که با تغییر فصل خود را نشان می‌دهد
پنج مهارت افراد موفق که در مدرسه یاد نمی‌گیریم
چرا بلاگرنماها مضر هستند؟/ خسارات مادی و معنوی بلاگرها به کاربران فضای مجازی چیست؟
خود شفقتی برای اختلال اضطراب اجتماعی
۱۷ روش یادگیری دوست داشتن خود و شاد بودن
چگونه احساس تنهایی نکنیم ؟
ششمین مرحله سوگواری چیست؟ آیا این مراحل را درست فهمیده‌ایم؟
خودکارآمدی؛ چرا باید خودمان را باور داشته باشیم؟
چرا هیچ‌وقت به اندازۀ کافی وقت نداریم؟
رفتار‌های ویرانگر والــدیــن!
با خودت صادق باش و نگران آنچه دیگران درباره ات فکر می کنند نباش . تعریفی را که آنها از تو دارند نپذیر ، خود ، خودت را تعریف کن