دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ - 25 Oct 2021
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۶
کد مطلب: 51746
۱

هوش مصنوعی پردرآمدترین رشته‌ دانشگاهی در ایران

هوش مصنوعی پردرآمدترین رشته‌ دانشگاهی در ایران
نیره زاغری، مدرس دانشگاه آزاد سما، درباره کاربرد هوش مصنوعی در کارآفرینی اظهار کرد: کارافرینی همیشه در ذهن بشر بوده و یک پدیده نوین است و نقش موثری در پیشرفت و توسعه اقتصادی همه جوامع ایفا می‌کند. کارآفرینی در اقتصاد رقابتی یک نقش کلیدی و تضمین حیات و بقاء همه‌ جوامع است، زیرا ما نیازمند نوآوری ابداع در کشور هستیم.
 
او افزود: در ابتدا هوش مصنوعی و روش‌های استدلال انسانی را برای حل مسائل بررسی کرده و یادگیری و توانایی کسب دانش یک فرد  نسبت به مسائل مورد تحلیل قرار می‌گیرد.

زاغری ادامه داد: هوش مصنوعی نوعی هوش ماشینی است، یعنی هوش طبیعی را مقابل هوش انسانی قرار می‌دهیم و می‌توانیم سامانه‌هایی داشته باشیم که واکنش‌های مشابه رفتار‌های هوشمند انسانی مانند درک شرایط پیچیده، شبیه سازی فرایند‌های تفکری، شیوه‌های استدلالی انسان و پاسخ درست به آن‌ها که یادگیری و توانایی کسب دانش و استدلال برای حل مسائل را داشته باشند.

او با اشاره به کاربرد هوش مصنوعی در تمام صنایع بیان کرد: هوش مصنوعی درهمه حوضه‌ها رخنه کرده است مانند حوضه‌های پزشکی، سهام، بورس  و سازما‌ن‌های اطلاعاتی. سامانه هوش مصنوعی در تصمیم گیری‌ها به افراد کمک کرده و شرایط پیچیده را مدیریت می‌کند.

این مدرس گرایش هوش مصنوعی در پاسخ به این سوال که هوش مصنوعی در ایران آینده‌ای دارد یا خیر، گفت: پردرآمد‌ترین و محبوب‌ترین رشته در ایران هوش مصنوعی است، از لحاز کد نویسی و شبکه، این رشته دارای کسب و کارخوبی است. طبق شواهد این رشته به طور میانگین، ماهانه بالای ۱۰ میلیون تومان درآمد دارد.

زاغری در خصوص کاربرد‌های هوش مصنوعی بیان کرد: از هوش مصنوعی در تشخیص پزشکی، خلق معادلات ریاضی، هویت تشخیص چهره، فلسفه، صدا‌ها و حتی در خدمات حقوقی، هوش مصنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هوش مصنوعی دارای قابلیت و عامل‌هایی است به نام «ایجنت» که از بین داده‌هایی که اطراف ما هستند الگو‌ها را شناسایی کرده و براساس فکری که خودش دارد، تصمیم گیری می‌کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

«ازدواج درمانی» چیست و چگونه زندگی مشترک را نجات می‌دهد؟
تفاوت دیسک کمر و سیاتیک: بهترین راه تشخیص و درمان
با همسر ایرادگیر و غرغرو چه رفتاری کنیم؟
در ایران کدام الگوی بینی و چانه، جذاب است؟
به این درخواست‌های همسر خود با قدرت «نه» بگویید!
تاثير وابستگی و دلبستگی دركودكی
چگونه با اختلالات خُلقی ناشی از تغییر فصل کنار بیاییم؟
با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!
جوان ۳۰ساله‌ای که پدر ۴۰فرزند است!
به من نگوئید روانی/ چگونه با بیماران روحی رفتار کنیم؟
راه حل پرخوری چیست؟
غلظت کورتیزول در موی سر معیار سنجش استرس
برای انسان نابینا شیشه و الماس فرقی ندارد اگر کسی قدرتان را ندانست فکر نکنید شیشه اید یقین بدانید که او نابیناست ...