يکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - 4 Jun 2023
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹ / ۲۳:۱۹
کد مطلب: 51776
۲
تبلیغات موسسات کنکوری ممنوع می‌شود

کنکور دوره کاردانی حذف شد

کنکور دوره کاردانی حذف شد
منصور کبگانیان دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور و قائم مقام ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در جمع خبرنگاران و در حاشیه جلسه صد و چهل ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره حذف کنکور برای سال ۱۴۰۰ نیست و داوطلبان کنکوری هیچ نگرانی نداشته باشند.
 
او ادامه داد: وظیفه ماست که به موضوع ساماندهی کنکور وارد شویم چرا که ما نگران وضعیت نسل آینده کشور هستیم و زمان اجرایی شدن تغییر شیوه پذیرش در کنکور را در موعد مقرر اعلام خواهیم کرد.

قائم مقام ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: بحث کنکور چندین دهه در کشور ما مطرح بوده و علاوه بر مضرات فوایدی هم داشته است و برای اصلاح آن باید صبر کافی داشته باشیم.

کبگانیان افزود: برای اجرای این مصوبات با تمام دستگاه های مربوطه مثل وزارت‌خانه‌های مرتبط، مجلس شورای اسلامی و دفتر مقام معظم رهبری هماهنگی شده است.

او بیان کرد: محوریت کار ساماندهی کنکور با شورای عالی انقلاب فرهنگی است. امروز دو مصوبه جدید برای ساماندهی کنکور بررسی و تصویب شد؛ دو سیاست قبلی جدا شدن سنجش از پذیرش و تاثیر ۶۰ درصدی سوابق تحصیلی بود و سیاست شماره سه کنکور پذیرش دانشجویان در دوره های کاردانی پیوسته صرفا از طریق سوابق تحصیلی انجام خواهد شد.

کبگانیان گفت: متقاضیان تحصیل در دوره کاردانی در مواردی با مشکلاتی رو به رو شده بودند به عنوان مثال چند دانشگاه مثل آزاد و فنی و حرفه ای برای افرادی که در فنی و حرفه ای تحصیل کرده بودند و می خواستند در کاردانی پیوسته شرکت کنند شرط شرکت در کنکور را گذاشته بودند و  بر این اساس تصویب کردیم که پذیرش این دانشجویان فقط بر اساس سوابق تحصیلی انجام شود.

دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور اظهار کرد: یکی از چالش‌های اصلی تبلیغات بی حد و حصر موسسات کنکوری در رسانه‌هاست و امروز مصوب شد که جلوی تبلیغات موسسات کنکوری بدون مجوز گرفته شود.

کبگانیان افزود: در این جلسه موضوع دیگر مورد بحث اخبار علمی کشور بود که سخت ترین خبر شهادت محسن فخری زاده بود و در یکی از بند های مصوبه امروز اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستار صیانت از دانشمندان علمی کشور  شدند. دشمنان ما متوجه شدند که برای عقب نگه داشتن کشور یکی از اقدامات مهم حمله به دانشمندان و مسئولان کشور است. شهید فخری زاده از مدیران موفق کشور بود و وظیفه ماست که برای اجرای مصوبات شورا در سند نقشه جامع علمی کشور و سند همکاری های علمی بین المللی باید به این موضوع پرداخته شود.

دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور گفت: مصوبه دیگر ابلاغ بخشنامه جهش تولید است که رئیس جمهور آن را ابلاغ کرد و برای جهش تولید بند‌هایی را درباره علم فناوری کشور داشتیم. طرح جهش تولید دانش بنیان در کمیسیون آموزش مجلس مطرح است و در این طرح ملاحظاتی  مطرح و مقرر شد این ملاحظات اعمال و سیاست های شورای عالی انقلاب فرهنگی در این مصوبه مورد نظر قرار بگیرد.

او گفت: مصوبه دیگر مربوط به جذب معلمان بود که خوشبختانه در ستاد نقشه جامع علمی کشور آماده شد و نیاز به مصوبه شورای عالی داشت و در صحن شورای عالی تصویب و ابلاغ شد.


این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: ما تعصب داریم که در آموزش و پرورش و تربیت فرزندان دقت کافی توسط افراد دوره دیده و متخصص انجام شود. بحث دیگر ایجاد یک ماده واحده برای تشکیل مجموعه و سازمانی برای تعلیم و تربیت کودکان در مهد کودک هاست که موضوع در کمیسیون ها نهایی شده است و موضوع در صحن شورا هم نهایی خواهد شد. مهد کودک ها چندین سال محل منازعه بودند و دستگاه های اجرایی مختلف در آن ورود پیدا می کردند در صورتی که یکی از حساس ترین بخش هایی که تربیت از آن شروع می شود مهد کودک ها هستند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

مهارت‌های ده‌گانه برای غلبه بر خشونت علیه کودکان
تاثیر خیانت بر روی همسر وفادار چیست؟
چگونه به دام «فرسودگی تحصیلی» نیفتیم؟
احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
زبان هیچ استخوانی ندارد اما آنقدر قوی هست که بتواند قلبی را بشکند. پس مراقب حرف هایتان باشید.