يکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - 1 Aug 2021
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۱
کد مطلب: 51867
۱

علائم وسواس کرونایی و راه‌های درمان آن

علائم وسواس کرونایی و راه‌های درمان آن
دکتر سیدمحمود میرمعینی روانپزشک، با اشاره به افزایش موارد ابتلای افراد به وسواس در پی شیوع کرونا، اظهار کرد: در پی شیوع کرونا و نگرانی از ابتلا به آن، افراد برای جلوگیری از انتقال این ویروس مرموز گاهی رفتارهای وسواس‌گونه پیدا می‌کنند.

وی با بیان اینکه برخی افراد در دوران کرونا به علت رعایت خارج از معمول مسائل بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری دچار وسواس شده اند، اظهار کرد: تلاش برای ضدعفونی کردن افراطی دست و لباس و محیط، تمایل به احتکار وسایل و مواد ضدعفونی و بهداشتی، شستن مکرر دستها و آسیب زدن به آنها، به هم ریختن اشتها، اختلال در ساعت خواب و گوشه گیری و محبوس کردن خود در خانه از ترس ابتلا به بیماری از علائم وسواس کرونایی محسوب می شود.

میرمعینی با بیان اینکه راهکارهای مختلفی برای درمان وسواس کرونایی وجود دارد، افزود: در وهله اول باید بدانیم عمل کردن به توصیه های رسمی سازمانهای بهداشتی برای عدم ابتلا به بیماری کرونا کافی است و نیاز نیست اقدامات بیشتری انجام دهیم.

همچنین افراد باید شستشوی دست‌ها را به زمان غذا خوردن یا قبل از تماس با صورت یا بعد از دست زدن به اشیا محدود کنند، نه اینکه مدام دستهایشان را بشویند.

  در نظر گرفتن اینکه همه افراد به یک اندازه در معرض خطر هستند و ما تنها نیستیم، خودداری از ضد عفونی کردن افراطی سطوحی که با آن در تماس نیستید، عدم توجه به سایت ها و کانالهایی که باعث افزایش استرس و اضطراب می‌شوند و یاد آوری اینکه هیچکس 100 درصد از کرونا در امان نیست، از دیگر راهکارهای مقابله با وسواس کرونایی به شمار می‌رود.

همچنین پیاده روی با ماسک و رعایت فاصله حداقل دو متر در خیابان، پرهیز از دنبال کردن بیش از اندازه اخبار، فکر کردن به اینکه فقط کرونا عامل مرگ نیست و تماس تصویری با دوستان و اطرافیان بجای گوشه نشینی از راه های درمان وسواس کرونایی است.
مرجع : آفتاب نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

عوامل شخصیتی که کارایی واکسن کووید ۱۹ را تعیین می‌کند
تنبیه روانی کودکان ممنوع
چه کار کنیم تا در محیط کار مضطرب نباشیم؟
راهکارهایی برای کنترل اضطراب قبل از جراحی
عواملی که به افسردگی دامن می‌زنند!
تاب آوری در والدگری کودکان با نیازهای ویژه
بهترین راه برای درمان احساس تنهایی چیست؟
چه وقت به یک مرد نباید اعتماد کرد؟
از مشاوره ازدواج نترسید!
چطور در شبکه‌های اجتماعی بهتر گفت‌و‌گو کنیم؟
پانزده اصل ارتباطی والدين با نوجوانان
تاب آوری زنان و افکار دخترانه
با خودت صادق باش و نگران آنچه دیگران درباره ات فکر می کنند نباش . تعریفی را که آنها از تو دارند نپذیر ، خود ، خودت را تعریف کن