سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ - 24 May 2022
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹ / ۱۹:۰۵
کد مطلب: 51911
۱

بهترین رنگ‌های آرامبخش برای کاهش استرس

بهترین رنگ‌های آرامبخش برای کاهش استرس

مدیریت یک کارخانه انگلیسی دریافته است که بهبود روحیه کارگران باعث کاهش حوادث ناشی از کار و افزایش احساس رضایت از شغل آن‌ها می‌شود. آن‌ها با رنگ آمیزی دستگاه‌ها به رنگ نارنجی به جای رنگ خاکستری متوجه این موضوع شدند.
در کارخانه‌ای دیگر، کارگران حوزه ترابری مشاهده کردند که جعبه‌های جدید سبز از جعبه‌های مشکی که معمولاً استفاده می‌کنند، سبکتر هستند. این در حالی بود که مدیریت کارخانه صندوق‌های جدیدی را خریداری نکرده بود، بلکه جعبه‌های سیاه قدیمی را به رنگ سبز رنگ آمیزی کرده بود.
همچنین، هنگامی که پل معروف لندن به رنگ سبز رنگ آمیزی شد، تعداد خودکشی‌های سالانه به میزان بیش از ۳۰ درصد کاهش یافت.سه رنگ آرامبخش که شما را از فشار‌های روانی خارج می کند

رنگ سبز  .................................................
رنگ سبز رنگی است که صلح و آرامش را القا می‌کند. سبزی رنگ معمول در طبیعت، رنگ چمن، درختان و گیاهان است. رنگ سبز شما را به زمین متصل می‌کند، خلاقیت شما را افزایش می‌دهد و باعث ایجاد آرامش و احساس راحتی می‌شود. این رنگ ساده‌ترین رنگ در دید ما است؛ رنگی است که می‌توانید بدون احساس خستگی در چشم، تا آنجا که ممکن است به آن خیره شوید.

رنگ سبز به شما می‌آموزد که چگونه افکار آشفته خود را آرام کنید. این امر باعث می‌شود که رنگ سبز گزینه‌ای عالی برای مکان‌های خرید و کار باشد. مطالعات نشان می‌دهد افرادی که در یک محیط سرسبز کار می‌کنند، به طور کلی دارای بهره وری و شادی بیشتری هستند.

محققان دریافتند که قرار دادن یک صفحه سبز شفاف بر روی صفحه مطالعه باعث افزایش سرعت مطالعه و حفظ آن می‌شود. رنگ سبز را در دکوراسیون منزل و لباس خود افزایش دهید تا احساس شادابی و خوش بینی کنید.


رنگ آبی .................................................
رنگ آبی احساس آرامش و راحتی را ایجاد می‌کند. رنگ آب و آسمان است و باعث آرامش ذهن، کاهش فشار خون و کاهش دمای بدن می‌شود. رنگ آبی در سایه‌های مختلف آن در محل کار به تمرکز و حفظ جزئیات بیشتر کمک می‌کند.

پوشیدن لباس آبی در مصاحبه یا جلسه اعتماد به نفس و پختگی را القا می‌کند. رنگ آبی بر روی اشتهای ما نیز اثر آرام بخشی دارد؛ یک مطالعه نشان داده است که استفاده از رنگ آبی در آشپزخانه مصرف کالری را ۳۰ درصد کاهش می‌دهد.

دانشمندان بر این باورند که دلیل تأثیر رنگ آبی بر اشتها این است که غذای آبی در طبیعت به استثنای برخی میوه ها، وجود ندارد.


رنگ بنفش ..............................................
بنفش در تمام سایه‌های آن اثر آرامش بخشی دارد. مشخص شده است که رنگ بنفش برای درمان بیماری‌های روانی مفید است؛ زیرا باعث تسکین اختلالات عصبی می‌شود. رنگ بنفش هماهنگی و تعادل بین ذهن و عقل را بازتاب می‌دهد و از دوران باستان با خرد و معنویت مرتبط بوده است.

وقتی رنگ خاصی می‌پوشید، از خود بپرسید چه احساسی به شما دست داده است. اطراف خود را با رنگ‌هایی احاطه کنید که باعث احساس راحتی و امید در شما می‌شود.
مرجع : العالم
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

اعلام اسامی افراد غیر روانشناس فاقد مجوز
چرخهٔ پُرخوری‌های هیجانی را بشناسید
روانشناسی انتقام
آشنایی با گروه درمانی و مزایای آن
گربه‌های هم‌خانه یکدیگر را به نام می‌شناسند!
چرا نداشتن شریک زندگی باعث قضاوت زودهنگام مردم می‌شود؟!
۱۰ توصیه برای مقابله با عصبانیت
بررسی تاثیر حمایت اجتماعی بر سلامت روان
۱۷ مهارت ضروری که بچه‌ها باید یاد بگیرند
علائم شخصیت ضد اجتماعی
.افراد مبتلا به افسردگی بیشتر در اینستاگرام پست می‌گذارند
در هر خودکشی شش نفر به صورت مستقیم تحت تاثیر قرار می گیرند
تا حالا هيچ آدم قوى اى كه گذشته آسونى داشته باشه نديدم .