کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

احساس نیاز به جنس مخالف دارم" باید چیکار کنم؟

راسخون , 16 دی 1399 ساعت 8:29

در سنین نوجوانی تمایل داشتن به جنس مخالف تا حدی طبیعی است اما برخی نوجوانان به علت خلاهای عاطفی در زندگی فردی و یا خواندن و یا دیدن رمانها یا فیلم عاشقانه و... یا بعلت تقلید از رفتارهای نامناسب برخی نوجوانان دیگر و حتی پرسه زنی و اتلاف وقت در شبکه های اجتماعی و صفحات فضای مجازی و... احساس نیاز شدید به جنس مخالف در سنین پایین پیدا می کنند که باعث کاهش اعتماد به نفس و افت تحصیلی و بروزرفتارهای نامناسب در زندگی خود می شوند که در این حالت نیازمند مراقبت،کمک،مشاوره و مداخلات روانشناسی هستند.


ناشناس ( تحصیلات : راهنمایی ، 15 ساله )
با سلام. من دختری ۱۵ ساله هستم. در واقع یه مدت طولانیه خواب می بینم با یک فردی از جنس مخالف دوست هستم. و با اونها مثل خارجیها راحت رفتار میکنم. راستش توی خواب احساس گناه میکنم چون به نظرم کار درستی نیست این روابط. ولی جدیدا واقعا احساس میکنم دوست دارم کسی رو دوست داشته باشم و باهاش وارد رابطه بشم. چیکار کنم که این حس و این خواب ها از من دور بشه؟


مشاور: خانم قربانی
من هم عرض سلام و ادب دارم خدمت شما همراه گرامی سایت راسخون
از خواب های خود سخن گفتید و احساس گناهی که درگیر ان شده اید و به دنبال راهی برای خلاصی از ان هستید.
دوست نوجوان من، به نظر میرسد که شرایط موجود برای شما خیلی سخت میگذرد اما جای نگرانی نیست. شما در دوره نوجوانی هستید. در نوجوانی بلوغ را تجربه میکنید و شروع دیگر خواهی و کشش به جنس مخالف در این زمان اتفاق می افتد. علاقه های احساسی و فعالیت هورمون عشق در این زمان نمایان میشود. گرایشات عاطفی به دوستان هم جنس و توجه به جنس مخالف و علاقه به دیده شدن توسط آنها نیز از دیگر تظاهرات این دوره است. پس این علائم در شما نشانه رشد صحیح تان است و سلامت رشدی شما را میرساند. این ویژگی برای همه نوجوانان بروز میکند پس لازم نیست احساس گناه برای خود بیافرینید.

آنچه لازم است که به آن توجه کنید این است که چگونه این شرایط را مدیریت نمایید. به نظر میرسد که بیشتر از روش سرکوب استفاده میکنید و لذا این تظاهرات در خواب بیشتر ظهور میکند. توصیه میکنم در مورد ویژگی های نوجوانی مطالعه کرده و بیشتر خود را بشناسید. احساساتی که برایتان ایجاد میشود، را بپذیرید و سپس با در پیش گرفتن صبر و خودکنترلی، تا زمان امادگی برای ازدواج، انرژی روانی جنسی خود را در مسیر ورزش و فعالیت در امور مود علاقه صرف کنید. افزودن آگاهی در مورد روابط دختر و پسر قبل ازدواج و علاقه مندی های بی منطق و احساسی هم برای تان مفید است.

شاد و سلامت باشید.


کد مطلب: 51963

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/51963/احساس-نیاز-جنس-مخالف-دارم-باید-چیکار-کنم

میگنا
  https://www.migna.ir