دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - 18 Jan 2021
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۳
کد مطلب: 51975
۰

5 نکته‌ای که باید در باره اختلالات جنسی بدانید

5 نکته‌ای که باید در باره اختلالات جنسی بدانید
با آن‌که بسیاری از افراد می‌دانند این اختلالات، بسیار شایع هستند اما به سختی می توانند درباره آن‌ها با پزشک خود صحبت کنند. در این مطلب درباره اختلالات سلامت جنسی و ارتباط آن با سلامت جسمی و روانی افراد بیشتر خواهید دانست.


زمینه های اختلالات چیست؟
دکتر شارون پریش استاد کالج پزشکی ویل کرنل می‌گوید: «اگر مردی دچار تغییر در عملکرد جنسی می‌شود، باید موضوع را با پزشک خود در میان بگذارد.

هر مشکلی که چندین ماه طولمی کشد ممکن است نشانه‌ای از یک مسئله پزشکی جدی‌تر باشد که باید به آن توجه شود، به طور مثال: انزال زودرس می‌تواند بر اثر مصرف داروها، آسیب‌های عصبی یا تاثیر مستقیم مشکلات ادراری ایجاد شود. تغییر در میل جنسی یا عملکرد ممکن است از اولین نشانه‌های دیابت، یا نبود تعادل هورمونی و در مواردی بر اثر یک مشکل قلبی عروقی یا سرطان پروستات بروز کند.»


بین عملکرد جنسی و سلامت روان پیوندی قوی وجود دارد
مسائل بهداشت روان - از جمله افسردگی، اضطراب و سایر بیماری‌های روان شناختی – ممکن است منجر به انواع مختلفی از اختلالات جنسی شوند. دکتر پریش می‌گوید: «مشخص شده است که بین اختلال نعوظ و افسردگی ارتباط وجود دارد. از طرف دیگر، زنانی که افسردگی را تجربه می‌کنند بیشتر شاهد کاهش میل جنسی هستند.

برای بهبود عملکرد جنسی، تشخیص بیماری روانی بسیار مهم است. عملکرد جنسی اغلب با رفع، کنترل و کاهش اضطراب و افسردگی بهبود می‌یابد. برای درمان این مشکلات روش‌های درمانی مفیدی مانند ذهن‌آگاهی، رفتاردرمانی شناختی و روش‌‌های آرام‌سازی وجود دارد.»


با افزایش سن، برخی از تغییرات طبیعی است
برخی از تغییرات در میل و عملکرد جنسی به عنوان روند طبیعی پیری شناخته می‌شود. به گفته دکتر پریش هرچقدر سن افراد افزایش می یابد، ممکن است روند عملکرد جنسی آن‌ها کندتر شود.
با این حال، اگر تغییرات بسیار چشمگیر یا شدید هستند باید با پزشک درباره آن‌ها صحبت شود. پزشک می‌تواند به فرد کمک کند تغییرات طبیعی را از مشکلات جدی‌تر، از جمله مشکلات پزشکی، متمایز کند.


حدود یک سوم موارد ناباروری ممکن است مربوط به ناباروری مردان باشد
عوامل زیادی می‌توانند در ناباروری مردان نقش داشته باشند. تولید کم اسپرم، ناهنجاری‌های آناتومیک، ضربه به اعضای حیاتی و بیماری‌های ژنتیکی یا ایمنی، برخی از این عوامل هستند. روش‌های تعیین علت دقیق ناباروری شامل ارزیابی دقیق فیزیکی، انجام آزمایش و تصویربرداری و تجزیه و تحلیل مایع منی است.

بهبود سلامت عمومی می‌تواند عملکرد جنسی را بهبود ببخشد
بین سلامت‌ بخش‌های مختلف بدن ارتباط نزدیکی وجود دارد. در واقع‌، سیستم‌های قلبی- عروقی، عصبی، هورمونی و روانی همه برای عملکرد جنسی با هم تعامل دارند.

داشتن سبک زندگی سالم می‌تواند به طور قابل توجهی به بهبود عملکرد جنسی کمک کند . بهبود رژیم غذایی، داشتن وزن مناسب و ورزش منظم همگی به ارتقای سلامت عمومی و در نتیجه سلامت جنسی بیشتر کمک می‌کند.
 
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

مفاهیم اساسی در نظریه آدلر
ملاحظات اخلاقی درمان بیهوده
مشخصات یک سیستم معیوب اداری!
4 عامل روان شناختی موثر بر انتخاب سبک زندگی
درباره وسواس کندن مو چه می دانید ؟
ترکیب مهلک کرونا و وسواس
افسردگی شاید با قرص درمان شود، تنهایی چطور؟
برچسب زدن ممنوع!
با ازدواجتان پُز ندهید، ازدواج، لزوما خوشبختی نیست
خانواده درمانی کنید
شما دچار این بیماری خطرناک شده‌اید!
واکنش انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان به انتشار اخبار خودکشی در رسانه ها
شايد شخصي آنقدر ميل به درك شدن دارد، ميل به دوست داشته شدن ندارد