يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - 24 Jan 2021
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ / ۰۰:۲۵
کد مطلب: 52019
۱

کرونا در آینده احتمالا مثل سرماخوردگی خواهد شد

دکتر امیر صدری
کرونا در آینده احتمالا مثل سرماخوردگی خواهد شد
نتایج بررسی دکتر جنی لاوین، اثار بورنشتاد و رستم آنتیا چاپ شده در مجله ساینس پیش بینی کرده که در آینده همه گیری فعلی کرونا به چیزی در حد سرماخوردگی بدل خواهد شد. در خلاصه این مقاله آمده است:

«در حال حاضر با این سئوال روبرو هستیم که وضعیت بیماری کووید 19 در آینده چگونه خواهد بود؟ نتایج تجزیه و تحلیل‌های ناشی از داده های ایمونولوژیک و اپیدمیولوژیک کروناویروس‌های بومی انسانی (HCoVs) نشان می دهد که ایمنی مقابله کننده با عفونت(infection-blocking immunity) به سرعت فروکش می‌کند، اما ایمنی مقابله کننده با بیماری(disease-reducing immunity) عمر طولانی دارد.

مدل این مطالعه ، با تلفیق مولفه های ایمنی، شدت فعلی بیماری CoV-2 و طبیعت خوش خیم خانواده کروناویروس‌های بومی انسان، نشان می دهد که هنگامی که بیماری به فاز اندمیک و قرار گرفتن در معرض تماس اولیه در دوران کودکی برسد، CoV-2 احتمالا وضعیتی مشابه سرماخوردگی خواهد یافت. البته این بررسی نتیجه متفاوتی را برای ویروس کرونا که باعث بیماری شدید در کودکان می شود، پیش بینی می کند. این نتایج بر اهمیت مقابله‌های رفتاری را در حین مرحله همه گیری و تزریق واکسن تاکید می کند ، و البته سناریوهای ادامه واکسیناسیون در مرحله آندمیک شدن بیماری باید بررسی و ارزیابی شوند.»

در بخشی از این مقاله هم آمده است:« فاصله گذاری اجتماعی و واکسیناسیون موثر برای کنترل یک اپیدمی جدید و گذر از دوره آن حیاتی است، اما هنگامی که وارد مرحله آندمیک می‌شویم، دیگر واکسیناسیون عمومی لازم نیست. ضرورت انجام واکسیناسیون مستمر به وابستگی به میزان مرگبار بودن عفونت(IFR) بستگی دارد. اگر عفونت‌های اولیه کودکان خفیف باشد (مشابه CoV-1 و CoV-2) ، با تخفیف بیماری به بیماری محدود کودکان، ممکن است به ادامه واکسیناسیون نیاز نباشد. از طرف دیگر، اگر عفونت اولیه در کودکان شدید باشد (مانند MERS)، واکسیناسیون کودکان باید ادامه یابد.»

 
 
 
 
 
مرجع : سازمان نظام پزشکی
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تست روانشناسی/ آیا در زمان حال زندگی می‌کنم یا در گذشته و آینده؟
دکس متیل فنیدات؛ موارد مصرف، عوارض جانبی
حقایقی جالب از کمیاب‌ترین تیپ شخصیتی جهان
انزوا و تنهایی با مغز ما چه می‌کند؟
تاب‌آوری در سوگ غیر‌طبیعی
واکسن ایرانی کرونا تاکنون هیچ عارضه‌ای نداشته است
انسان‌های افسرده چه شکلی هستند؟
درمان های  «چندفرهنگی»
۹ تله فکری که قاتل خاموش روابط عاشقانه هستند
۷ قانون برای «نه گفتن» به خواسته‌های کودکان
اشکالات سازمان نظام روانشناسی باید در درون سازمان حل شود نه در رسانه ها
اخذ مجوز استخدام مشاوران در دانشگاه‌های علوم پزشکی
هم اکنون که در حال نفس کشیدن هستید، کس دیگری دارد نفس های آخرش را می کشد. پس دست از گله و شکایت بردارید و بیاموزید چگونه با داشته هایتان زندگی کنید.