کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

واکنش دانشگاه آزاد به اعتراض دانشجویان درباره آزمون جامع دکتری

خبرگزاری مهر , 1 بهمن 1399 ساعت 11:23

سخنگوی دانشگاه آزاد در پاسخ به اعتراض دانشجویان دکتری در خصوص برگزاری حضوری آزمون جامع تاکید کرد که امکان لغو برگزاری حضوری آزمون وجود ندارد.


احمد حیدری در واکنش به اعتراض دانشجویان مبنی بر حضوری برگزار شدن آزمون جامع دکتری، اظهار کرد: دانشگاه آزاد به دلیل آنکه بیشتر نقاط کشور وضعیت قرمز داشتند، در تاریخ ۱۴ دی ماه اعلام کرد آزمون جامع دکتری در نیمسال اول ۱۳۹۹-۱۴۰۰ به صورت غیر حضوری در سامانه برگزار می‌شود اما از آنجایی که به تدریج شیوع کرونا در استان‌ها فروکش کرد، تصمیم بر این شد که آزمون جامع دکتری (بخش کتبی) به صورت حضوری برگزار شود.
 
سخنگوی دانشگاه آزاد افزود: از طرفی دیگر به جهت حفظ کیفیت آزمون جامع دکتری و اهمیت آن، این تصمیم اتخاذ شده است.

حیدری با بیان این مطلب که استان تهران بیشترین دانشجوی دکتری را برای حضور در آزمون جامع دارد، خاطرنشان کرد: تهران در حال حاضر در وضعیت زرد قرار دارد و برگزاری آزمون حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان پذیر است.

وی در ادامه تاکید کرد که امکان لغو برگزاری حضوری آزمون جامع دکتری وجود ندارد.
سخنگوی دانشگاه آزاد افزود: ارزیابی کتبی در واحد مرکز استان یا سایر واحدهای استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور حداکثر ۳۰ نفر در هر محل متناسب با امکانات واحدهای دانشگاهی در صبح و بعدازظهر برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در مناطق قرمز و نارنجی، امتحان کتبی آزمون جامع، به صورت غیرحضوری (با استفاده از سامانه اعلام شده از سوی مرکز فناوری دانشگاه) برگزار خواهد شد.

حیدری اضافه کرد: همچنین در راستای تسهیل در برگزاری آزمون، دانشجویان در استان‌های مختلف بدون نیاز به سفر و حضور در واحد مبدا می‌توانند در نزدیک ترین واحد محل سکونت خود در آزمون شرکت کنند.

سخنگوی دانشگاه آزاد همچنین درباره تاریخ برگزاری آزمون نیز توضیح داد و گفت: تاریخ برگزاری آزمون‌ها به واحدهای استانی واگذار شده است.
 
 
 


کد مطلب: 52073

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/52073/واکنش-دانشگاه-آزاد-اعتراض-دانشجویان-درباره-آزمون-جامع-دکتری

میگنا
  https://www.migna.ir