يکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - 28 Feb 2021
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۲۲:۲۵
کد مطلب: 52147
۱

هشدار به مسئولین‌؛ سونامی مشکلات روانی در راه است

هشدار به مسئولین‌؛ سونامی مشکلات روانی در راه است
دکتر محمد حاتمی، در جلسه امضای تفاهم نامه بین وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان نظام روانشناسی و مشاوره گفت: خوشحال هستم یکی از وزارتخانه هایی که با سلامت مردم در ارتباط است به این موضوع توجه کرده و سلامت روان را در اولویت خود قرار داده است.

او افزود: کارگران در معادن و کارخانه ها دچار استرس شغلی هستند که در شرایط کرونا حتما افزایش پیدا کرده است. سازمان نظام روانشناسی باید توجه کند و از طرفی وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز باید این موضوع را در اولویت خود قرار دهد. 

حاتمی تصریح کرد: در دنیا  کنار هر کار و شغلی یک روانشناس قرار دارد که اصلا ربطی به دولت هم ندارد این نشان می‌دهد دنیا به این سمت رفته برای بهتر کار کردن و بهره وری بیشتر از روانشناس استفاده کنند.

حاتمی گفت: سلامت روان یعنی ذهن من باید آرام باشد تا بتوانم بهتر کار کنم و کیفیت کار خود را افزایش دهم و واکنش های مناسبی به دیگران نشان دهد اما متاسفانه سالها از این موضوع غافل بودیم و هیچ توجهی به سلامت روان مردم و کارکنان و کارمندان خود نمی‌کردیم که خوشبختانه با تاسیس سازمان نظام روانشناسی این موضوع بیشتر مورد توجه قرار گرفت.

او افزود: معمولا 32 درصد مردم مسائل روانشناسی را رصد می کنند که در این روزها پاندمی کرونا به 70 درصد رسیده در واقع در یک کلام باید گفت روانشناسی اکنون در سفره مردم قرار گرفته است. 

حاتمی بیان کرد: از مسئولین مربوطه استدعا دارم حتی اگر شده به صورت کوتاه مدت بیمه های پایه را پیگیری کنند تا در دوران کرونا مردم بتوانند راحت تر به روانشناس مراجعه کنند متاسفانه این روزها ارائه مشاوره تبدیل به کالای لوکس شده و مردم عادی نمی‌توانند مراجعه کنند بنابراین بیمه های پایه باید ورود پیدا کنند هرچند در برنامه ششم توسعه به آن پرداخته شده  اما هیچوقت اجرایی نشده است و خواهشم این است در این مسئله ورود پیدا کنید تا مردم از بیمه های پایه حداقل در دوران کرونا استفاده کنند.

رئیس سازمان روانشناسی ضمن هشداری به مسئولین گفت: به همه مسئولین هشدار می دهم که اکنون مردم ما در حالت دفاع هستند و ما مشکلات روانی درآنها نمی‌بینیم اما به محض فروکش کردن کرونا سونامی مشکلات روانی راه می‌افتد به همین دلیل درخواست دارم برای پیشگیری از این موضوع تمهیدات لازم را بیاندیشند.

حاتمی گفت: الان مردم نیاز به دارو ندارند آنها به گفتگو، راهکار و راه حل نیاز دارند که به صورت عینی می بینیم چقدر  به مراکز مراجعه می کنند و فقط می‌خواهند به آنها گوش داده شود بنابراین باید در جامعه کارگری هم این اتفاق رخ دهد.

او افزود: خوشبختانه دستگاه ها و نهادها توجه خوبی به استفاده از مشاوره و روانشناس دارند و انتظار می‌رود جدی تر نگاه شود. 

حاتمی تاکید کرد: سازمان نظام روانشناسی آمادگی این کار را دارد در انتخابات ریاست جمهوری، شوراها، قضات و کلیه دستگاه ها سلامت روان افراد را بسنجد و همینجا برای انجام این کار اعلام آمادگی میکنیم.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

مغز تنها: تنهایی و گرسنگی در مغز شبیه به‌هم اتفاق می‌افتند؟
پاسخ به سوالات و حل مسائل ریاضی ساده در خواب!
اهمیت سواد رسانه ای و مدیریت فضای مجازی برای نوجوانان
روز امور تربيتي و تربيت اسلامي (8 اسفند)
زنان سریعتر از مردان دچار زوال عقل می‌شوند
۱۰ علامت بیش‌فعالی در بزرگسالان
حقایقی درباره افسردگی که از آن بی خبر هستید
ویژگی‌های یک پدر اثرگذار چیست؟
شما بگویید؛ اگر پدرم کنارم بود...
ارتباط افسردگی و عصبانیت
چرا برخی نوجوانان نسبت به والدین خود پرخاشگرند؟
کرونا «زیست مدرن» را به چالش کشید
آنكه مدام از كمبودها و ناراستي هاي زندگي خويش سخن مي گويد دوست خوبي براي تو نخواهد بود .