دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ - 27 Sep 2021
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ / ۰۹:۰۰
کد مطلب: 52310
۰

سوالهای پدر دختر از داماد چه چیزهایی است؟

سوالهای پدر دختر از داماد چه چیزهایی است؟
سوالهای پدر دختر از داماد
 
موضوع خانوادگی
موضوع خانواده مقدم است و از اولین مسائلی است که در جلسه‌ خواستگاری درباره آن حرف زده می شود.همانطور که می دانید پدر دختر احساس حمایت بسیاری نسبت به دختر خود دارد این احساس را در خانواده‌ طرف مقابل هم فکر می‌کند. به همین سبب نسبت به شناخت از شروط خانوادگی خواستگار میل زیادی نشان می‌دهد و در این خصوص سؤالاتی مهم می‌پرسد.


مسائل اقتصادی
پس از صحبت درمورد موضوعات خانوادگی و به دست آوردن آگاهی لازم در این مورد، مسئله موضوعات اقتصادی مطرح می‌شود. موضوعات اقتصادی داماد برای پدر دختر اهمیت دارد و بسیار مهم خواهد بود. چرا که این مسئله جهت‌های متفاوتی را تعیین تکلیف می‌کند و استقلال مالی و منبع درآمد داماد و کسب درآمد حلال در جامعه امروز بسیار حائز اهمیت است. نخستین موضوع که توانمندی اقتصادی را نشان می‌دهد داشتن کمترین ها در زندگی مشترک است. ولی تنها این نیست، بلکه این مسئله توانمندی و صورت شخصی داماد را هم نشان می‌دهد.

تحصیلات، نوع و محل کار( اداره - شرکت یا شغل آزاد)، میزان حقوق ثابت ماهانه، وضعیت مسکن و محل سکونت فرد در آینده مسائل مهمی هستند که باعث ایجاد حس اعتماد و امنیت خاطر در خانواده دختر می شود.


مسائل اجتماعی
یکی دیگر از سوالهای پدر دختر از داماد، شیوه و یا سبک زندگی اجتماعی فرد در زندگی شما است..بدین گونه که ارتباطات اجتماعی شما حاوی کدام گروه از افراد را می‌شود. چه مقدار از زمان خود را با خانواده خود طی میکنید. چه مقدار از زمان خود را با دوستانتان سپری میکنید. این سؤالها برای پدر عروس بسیار مهم است.

چرا که بعد از ایجاد زندگی مشترک، دختر او هم وارد زندگی شما می‌شود و از نوع زندگی شما تاثیر می گیرد. بدین گونه که همسر شما هم در وضعیت طبیعی در کنار شما به اکثر ارتباطات اجتماعی‌تان راه پیدا می‌کند و یا تحت تاثیر این ارتباطات قرار می‌گیرد. بنابراین پرسیدن این سؤالها از سمت پدر عروس کاملا طبیعی است. لذا خود را برای این طور سؤالها هم آماده کنید.


ادامه نسل خانواده
یکی از سؤالهایی که امکان دارد در خواستگاری با آن روبرو شوید ارتباط دارد به مسئله بچه دار شدن . قطعا خانواده‌ها اندیشه نوه دار شدن را در سر پرورش می دهند و به همین علت پدر عروس امکان دارد درباره این از شما سؤالهایی بپرسد. سؤالهایی از این دسته که تصمیمتان برای بچه دار شدن چیست؟ تا چه حد به تامین مالی برای آسودگی بچه فکر کرده‌اید؟ برای بچه دار شدن چه دلیلهایی دارید؟ شیوه تربیتی شما نسبت به بچه‌هایتان از به چه صورت است؟

روش فکری
مسئله مهم دیگر ارزش ها و باورهای اعتقادی دو خانواده است. چنانچه پدر دختری که به خواستگاری او می‌روید فردی مذهبی باشد بدون گمان در این ارتباط سؤالهایی از شما می پرسد. اینکه چه مقدار موضوعات شرعی و اخلاقی مهم می دانید حتماً جزو سؤالها خواهد بود. البته پدران غیر مذهبی هم گاهی ممکن است برای شناخت نظام فکری شما در این موارد ریز شوند. در این ارتباط امکان دارد سؤالاتی از این دسته از شما بپرسند: نسبت به مسائل دینی چه نگرشی دارید؟ یا به طور کلی نگاه شما به دین به عنوان برنامه‌ای برای زندگی چیست؟ نسبت به حجاب همسرتان چگونه رفتار می کنید؟

 
حرف آخر
بطور کلی در موارد مربوط به ازدواج آمادگی قبلی بسیار راهگشاست. بهتر است شما پیش از قرار گرفتن در این موقعیت مثلاً روی سوالات آشنایی قبل از ازدواج و مطالبی از این قبیل کار کرده باشید. فراموش نکنید که تمام موضوعاتی که در بالا گفته شد و سوالات پدر دختر از داماد، حق پدر و به طور کلی خانواده‌ی دختری است که به خواستگاری او می‌روید. لذا با صبر و خونسردی و رعایت احترام پاسخ سؤالاتی که در جلسه ی خواستگاری از شما پرسیده می‌شود را بدهید. اگر پدر عروس به شما طعنه‌ای زد و یا سوالش به نظرتان نیشدار بود به دل نگیرید. راست و درست و با صداقت جواب دهید و مراقب باشید به عنوان خواستگار دروغگو شناخته نشوید!
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

خودافشایی هیجانی  Emotional  Self-Disclosure
هفت ویژگی یک شریک عاطفی امن از دید روانشناسان
چرا شغل‌مان، همه‌ هویت ماست؟
زن و ازدواج موفق
انگ یا استیگما؛ مشکلی واقعی در درمان بیماران روانی
کدام خواستگار شما را خوشبخت می‌کند؟
سندروم توره یا سندروم تورت را بشناسید!
شناخت انواع سبک زندگی در روانشناسی
چگونه استاد دانشگاه شویم؟/ تمام نکات لازم برای رسیدن به کرسی دانشگاه
چگونه در مقابل افراد خودخواه از خودمان حفاظت کنیم؟
در مورد مسائل جنسی چگونه با فرزند خود صحبت کنیم؟ نکته‌ها و پیشنهادهایی برای والدین
۱۵ روش تقویت روحیه و انرژی مثبت در زندگی
ز باغ رعيت، گر مَلك خورد سيبي / برآرند غلامان، درخت از بيخ