پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ - 25 Feb 2021
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ / ۰۴:۲۱
کد مطلب: 52384
۱

مرگ های کرونایی در مردان تا ۳۹ درصد بیشتر از زنان رخ می دهد

مرگ های کرونایی در مردان تا ۳۹ درصد بیشتر از زنان رخ می دهد
سیدجلیل حسینی، در پنجمین کنگره ملی سلامت مردان که به صورت مجازی برگزار شد، با تاکید بر اهمیت توجه به موضوع سلامت مردان، اظهارکرد: جای خرسندیست که اندیشه پرداختن به مساله سلامت مردان که از سال ۸۳ ایجاد شد، امروز در کشورمان به نهالی برومند مبدل شده و زمینه های علمی آن به سرعت درحال پیشرفت است.
 
وی با بیان اینکه موضوع سلامت مردان در اکثر کشورهای دنیا جزو اولویت های نخستین قرار دارد، افزود: در دنیا پیامدهای بیماری و منفی سلامت در مردان و پسران بیشتر است، در نتیجه یکی از اولویت‌ های سیاستگذاری دولت ها در حوزه سلامت به سلامت مردان اختصاص داده شده است، چرا که سلامت مردان در کشورها به خصوص در کشورهای در حال توسعه بسیار مهم بوده و مردان را عامل مولد اقتصاد خانواده قلمداد می کنند.

حسینی بیان کرد: به طور کلی مردان بیش از زنان در جامعه هستند، به همین دلیل است که متاسفانه رفتارهای پرخطر و سبک زندگی غیر سالم را بیشتر در پیش می گیرند. در کل دنیا آمارها نشان می‌دهد که از بین ۴۰ علت مرگ ناشی از سرطان ها ۳۳ مورد آنها در مردان شایع تر است. در بیماری کووید ۱۹ که در سال گذشته دنیا را متاثر کرد، شاهد بودیم که مردان بیشتر گرفتار شدند.

رئیس مرکز تحقیقات سلامت مردان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: در آی ‌سی ‌یو ها مردان ۲.۸ برابر بیشتر بستری شدند و مرگ ناشی از کووید ۱۹ در بسیاری از مطالعات تا ۳۹ درصد بیشتر از زنان گزارش شده است. علت این است که مردان بیش از زنان رفتارهای پرخطر دارند و علاوه بر اینکه در محیط‌ های ناسالم به علت مشغله و شغلشان حضور دارند، اندیشه قوی بودن و رویین تنی نیز همیشه همراهشان است. آنها بر احساساتشان کمتر کنترل داشته و رفتارهای پرخطر اتخاذ می کنند و استمدادطلبی کمتری دارند، رقابت جو هستند و در نتیجه در شرایط خطر قرار می گیرند. در نتیجه از اینکه بیمار اطلاق شوند، به شدت گریزانند. همچنین به علت مشغله سطح دسترسی کمتری به اطلاعات سلامت داشته و سواد سلامت کمتری دارند.
 
 
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

حقایقی درباره افسردگی که از آن بی خبر هستید
ویژگی‌های یک پدر اثرگذار چیست؟
شما بگویید؛ اگر پدرم کنارم بود...
ارتباط افسردگی و عصبانیت
چرا برخی نوجوانان نسبت به والدین خود پرخاشگرند؟
کرونا «زیست مدرن» را به چالش کشید
۱۴ تکنیک مؤثر برای افزایش تمرکز در کودکان
افسردگی ناشی از اعتیاد به کار، در کمین کارمندان است
کودکتان را دکتر ببرید، اگر...
سرمایه اجتماعی و تاب آوری در جامعه
از کجا بدانیم آدم نفهمی هستیم یا نه؟
عوامل مزاحم و شرایط مطلوب برای خواب خوب
هر وقت احساس حسادت کردیم ، یادمان باشد ، خاموش کردن شمع دیگری ، باعث نمیشود ، شمع ما درخشان تر نور افشانی کند