سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - 20 Apr 2021
تاریخ انتشار :
شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ / ۰۳:۰۰
کد مطلب: 52502
۰

تفاوت‌های چشمگیر کرونای انگلیسی و گونه اصلی

تفاوت‌های چشمگیر کرونای انگلیسی و گونه اصلی
گونه جدیدتر کرونا ویروس و جهش‌های آن، عموم مردم و همچنین متخصصان پزشکی را گیج کرده ‌است. به گفته چندین محقق، گونه انگلیسی ویروس کرونا ممکن است به زودی جهان را در بر بگیرد. همچنین تفاوت‌های چشمگیری بین گونه انگلیسی کرونا و گونه اصلی وجود دارد.
 
با توجه به تجزیه و تحلیل موارد اخیر مشاهده شده در انگلستان و مناطقی از اروپا، بیماران مبتلا به کووید۱۹ که گونه جدید در آن‌ها تشخیص داده شده‌ است، در مقایسه با علائم سرماخوردگی و آنفلوانزا که معمولاً وجود داشته است، علائم کمتر معمولِ عفونت را نشان می‌دهند.


چه علائمی را باید بررسی کنید؟
گفته می‌شود گونه جدید ویروس کرونا نشانه‌های آنفلوانزا مانند و علائم غیرمعمول و کمتر مورد توجه را نشان می‌دهد. از آنجا که ویروس در بیشتر افراد به عنوان عفونت تنفسی شروع می‌شود، علائم کلاسیک عفونت سرماخوردگی، تب، سرفه یا از دست دادن بویایی را دارد.
با این حال، با یافته‌های حیرت انگیز گونه جدید کرونا ویروس، بسیاری نیز گمان می‌کنند که گونه جهش یافته ممکن است به روش دیگری به بدن حمله کرده و علائم متفاوتی نشان دهد.

سستی و خستگی
جدا از سرفه و گلودرد، متخصصان انگلستان مشاهده کرده‌اند که بسیاری از بیماران مبتلا به کووید۱۹ ضعف شدید را به عنوان یکی از علائم اولیه عفونت گزارش می‌کنند. اگرچه خستگی یک علامت رایج همراه با هرگونه عفونت ویروسی است، اما در موارد کووید۱۹، مقابله با آن نیز بسیار دشوار است.

یکی از دلایل اصلی سرگیجه و خستگی که باعث آزار شما می‌شود وجود سیتوکین است که در سیستم ایمنی بدن به عنوان واکنش به هرگونه عفونت موجود در بدن ایجاد می‌شود. مبارزه با عامل بیماری زا می‌تواند بدن شما را خسته و فرسوده کند.
 از آنجا که کووید۱۹، به عنوان یک عفونت مستقل می‌تواند مجموعه‌ای از علائم را نشان دهد، خستگی نیز اغلب می‌تواند ناشی از همان علائم باشد.

سرگیجه و ضعف
در بسیاری از موارد، گونه جدید کرونا ویروس می‌تواند علائمی مانند سرگیجه، خستگی، بی حالی و حالت تهوع را ایجاد کند. آنچه سبب گیج کننده بودن این علامت گونه جدید کرونا ویروس می‌شود این است که تشخیص اینکه آیا خستگی شما به دلیل کووید۱۹ است یا چیز دیگری ممکن است دشوار باشد.

تنها راه مقابله با خستگی و ضعف، مراقبت و استراحت مناسب بدن است. از ورزش سنگین و کار‌های خسته کننده دور بمانید و در کل سعی کنید کار‌های سبک را انجام دهید. هرچه به بدن‌تان فشار بیشتری وارد کنید، زمان بهبودی شما طولانی‌تر می‌شود.

درد عضلات و بدن
یکی دیگر از علائم رایج گونه جدید کرونا ویروس، درد بدن و عضلات است. دلیل اصلی بروز درد‌های عضلانی و بدن درد، میالژی است، که در نتیجه حمله ویروس به فیبر‌های عضلانی مهم و بافت‌های بدن رخ می‌دهد. التهاب گسترده نیز می‌تواند منجر به درد مفاصل، ضعف و بدن درد در طول عفونت شود.

اگر به درد‌های عضلانی خود مشکوک هستید، انجام سایر وظایف برای شما دشوار است و هیچ بیماری دیگری وجود ندارد که بتواند دلیلش باشد، بد نیست تست کرونا بدهید.

 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

اهمیت همدلی بر سلامت روان
والدینم مجبورم می کنند تجربی بخوانم!
تحمل رنج چگونه به زندگی معنا میدهد؟/تفاوت معنادرمانی بامکتب فروید
کودکان فراری از مسواک؛ چاره چیست؟
هر 40 ثانیه یک نفر به علت خودکشی در جهان فوت می کند
هرگز این ۶ مورد را نباید در شبکه‌های اجتماعی انجام دهید
بکش، اما تحقیر نکن / خرده‌پرخاشگری چیست؟
"شیوه فرزندپروری"؛ پیش‌بینی‌کننده آمادگی به اعتیاد نوجوانان
فرمول جادویی تقویت سیستم ایمنی: ورزش، تغذیه و خواب
پایان دادن به نگرانی‌ها و به دست آوردن کنترل زندگی
روزه‌داری باعث از بین رفتن سلول‌های معیوب و سرطانی می شود
پیامدهای رابطه با زن یا مرد متأهل
زندگی درس حساب است، خوبیها را جمع، بدیها را کم ، خوشی ها را ضرب و شادیها را تقسیم کنیم