چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - 1 Dec 2021
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ / ۰۳:۵۷
کد مطلب: 52568
۱

چند نکته برای افرادی که شغل شان را دوست ندارند

چند نکته برای افرادی که شغل شان را دوست ندارند
افرادی که رضایت شغلی ندارند و از کاری که انجام می دهند لذت نمی برند باید برای علاقه مند شدن و کنار آمدن با شغلشان هدفی داشته باشند تا در مسیر پیشرفت و موفقیت قرار بگیرند.
 
اگر شما هم به هیچ وجه نمی توانید با شغل خود کنار بیایید این مطلب می تواند کمک تان کند. اینجا راهکارهایی را می خوانید که به وسیله آنها بتوانید این روزهای سخت کاری را سریع تر و راحت تر از سر بگذرانید. ما همه این اتفاق برایمان افتاده:خود را در شغلی می یابیم که از آن لذت نمی بریم و این فقط یک بخش طبیعی از زندگی و بخش طبیعی شغل رویاهای ما است، اما این به این معنا نیست که باید همیشه از آن رنج ببریم.

با یک طرز فکر خوب کار کنید:
چه بخواهید در آنجا باشید و چه نخواهید، داشتن یک نگرش مثبت، عالی است!احساسات ما مسری است و اگر اطراف کارمان با حس منفی احاطه شده باشد، این باعث می شود که حس منفی به ما وارد شود و یک مکان منفی و متلاطم ایجاد کنیم. از طرف دیگر، نشان دادن لبخند و شادی در محل کار نیز در دفتر پخش خواهد شد و قبل از این که شما درک کنید، ممکن است مکان خوبی شود!

تشخیص اینکه یک شغل بد با زندگی بد برابر نیست:
ما حدود 40 ساعت در هفته را صرف مشاغل خود می کنیم، بنابراین وقتی که از کاری که می کنیم و یا جایی که کار می کنیم لذت نمی بریم، ناراحت بودن، بسیار راحت است.اما مهم است به یاد داشته باشید که یک شغل بد با زندگی بد برابر نیست. یک لحظه صبر کنید تا جنبه های دیگری که در مورد زندگی خود دوست دارید را تشخیص دهید و به یاد داشته باشید که مشاغل ما فقط یک تکه کوچک از این کیک هستند.

گذاشتن وقت برای خودتان:
منظور این نیست که وقت خود را صرف کار کردن در کارهای شخصی و یا طفره رفتن در کار کنید - این مسیر سریع به خط بیکاری است - بلکه، زمانی را برای خودتان خارج از کار درست کنید.بر آنچه که برای بهبود شغل، حرفه و زندگی خود و ایجاد زمان برای آن نیاز دارید، تمرکز کنید.اگر شما کارهایی را در خارج از دفتر بهتر انجام می دهید، پس همین کار را هم می توانید در محل کارتان انجام دهید.

برای خود هدف بسازید:
یکی از بهترین روش ها برای علاقه مند شدن به هر کاری تعیین اهدافی است که سعی کنید آنها را برآورده کنید. صبح که از خواب بیدار می شوید هدفی تعیین کرده و تلاش خود را به خرج دهید تا به آن برسید. این هدف می تواند در محل کار برآورده شود یا از بیرون به کار شما تزریق شود.

خودتان به خودتان انرژی دهید:
شما در این شرایط سخت بایستی به روان تان انرژی مثبت منتقل کنید این کار را از روش های مختلفی می توانید انجام دهید، به عنوان مثال می توانید صبح ها یک موزیک شاد گوش کنید یا بخشی از زمان خود را با خواندن مطالب مثبت بگذرانید، حتی می توانید روزهایی یک خوردنی خوشمزه مثل شیرینی بخرید و با خود به محل کارتان ببرید تا با این روش به ظاهر ساده هم خودتان انرژی بگیرید و هم اینکه انرژی را به همکاران و محل کارتان تزریق کنید.

به فکر ارتقا مهارت های تان باشید:
نفرت از کار به این معنا نیست که لازم نیست چیزهای جدید را از کارتان یاد بگیرید پس باید به این واقعیت توجه داشته باشید که آموختن مهارت ها همیشه به نفع شماست. از زمانی که باید حتما برای کار بگذارید استفاده کنید تا در کارتان بهتر شوید. اگر محل کارتان دوره های آموزشی برگزار کرد حتما در آنها شرکت کنید و اگر چنین دوره هایی نبود از همکاران باتجربه تر بیاموزید و سعی کنید هر روز بهتر از روز پیش شوید. این کار موجب می شود زمانی که که کارتان تغییر می کند شما باتجربه تر و تواناتر باشید پس در نتیجه این توانایی موقعیت های شغلی بیشتر و بهتری برای شما به ارمغان خواهد آورد.

بیش ترین استفاده را از آن بکنید و نقش خود را رشد دهید:
در مورد آنچه که دوست دارید و یا دوست ندارید، در مورد شغل فعلی خود فکر کنید. آیا این شرکت یا موقعیتی که شما می خواهید را دارد؟ آیا می توانید کار بیشتری انجام دهید که به شما این امکان را بدهد که بیشتر به چالش کشیده شوید یا آنچه را که می خواهید ارائه دهید نشان دهید؟ به این فکر کنید که به چه کاری نیاز دارید تا بیشتر از کارتان لذت ببرید و با رئیستان درباره اینکه چطور این چیزها به نفع شرکتش خواهند بود صحبت کنید.شاید شما واقعاً از رسانه های اجتماعی و حضور وب سایت تان لذت ببرید - پیشنهاد کمک کنید!

به فکر آینده باشید:
در صورتی که تا آخر عمر کاری که علاقه ای به آن ندارید را انجام دهید ناراحت باقی خواهید ماند و به مرور فرسوده می شوید پس در تمام مدتی که کاری که دوست ندارید را انجام می دهید به جایگزین کردن آن فکر کنید. علاوه بر اینکه تلاش خود را می کنید نکاتی از کار فعلی تان یاد بگیرید در جست وجوی موقعیت های جدید باشید.

به یاد داشته باشید که این همیشگی نیست:
در حالی که نمی خواهیم به عنوان "طفره رونده کار" در محل کار و در پایان روز کاری شناخته شده باشیم، اما به یاد داشته باشید که این کار برای همیشه لازم نیست.اجازه دهید که این یک سنگ بزرگ باشد، یک لحظه ای برای یاد گرفتن اینکه چه چیزی را در این شغل دوست دارید و چه چیزی را دوست ندارید، و زمانی که همه آنچه را که می توانید از آن خارج کنید و یا نمی توانید آن را تحمل کنید را بدانید، رفتن و ترک کردن خوب نیست!

مراقب باشید:
اگر شما بخواهید بیرون بروید، پس باید برایش این کار را بکنید!اگر در حوزه کاری اشتباهی هستید، به دنبال شغل و فرصت در حوزه کاری خود باشید و برای آن ها درخواست بدهید.با کسانی که در حوزه کاری مورد علاقه تان هستند و دسترسی دارند، ارتباطات را ایجاد کنید و ادامه دهید.

اگر سعی نکنید که یک شغل جدید و بهتری پیدا کنید، هرگز این کار را نخواهید کرد بنابراین، اگر در وضعیتی هستید که شغل فعلی خود را دوست ندارید، یک قدم به عقب بردارید، این نکات را دنبال کنید و مطمئنیم که وقتی فردا وارد دفترتان می شوید، در مکان بسیار بهتری برای مقابله با آن روز خواهید بود!
مرجع : نمناک
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

آیا شاد بودن به ژنتیک وابسته است؟
چرا خواهر و برادرها کارد و پنیرند؟! راه حل چیست؟
آیا سفید کردن دندان ها کاری اشتباه است؟
درمان متمرکز بر هیجان (emotional focused therapy) چیست ؟
۵ فوبیای نادر بین افراد در جهان
چگونه تصمیماتی ماهرانه و سالم بگیریم؟
چهار دلیل برای اینکه همیشه گرسنه هستید
درون سازی و برون سازی از دیدگاه پیاژه
این موارد نشان می‌دهد شما افسرده‌اید
بحران ‌خاموش در بین مردان!
عادتهای روا‌نشناختی رایج که عملکرد ذهنی و هوش را دچار اختلال می‌کند
سخت است حرفت را نفهمند سخت تر این است که حرفت را اشتباهی بفهمند حالا میفهمم که خدا چه زجری میکشد وقتی این همه آدم حرفش را که نفهمیده اند هیچ اشتباهی هم فهمیده اند. دکترعلی شریعتی