سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - 20 Apr 2021
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۴
کد مطلب: 52633
۱

رابطه موفقيت با خوردن!

ابراهيم علي آبادي
رابطه موفقيت با خوردن!
هر چیزی که روزانه مصرف می‌کنید، می‌تواند خلاق بودن یا نبودن شما را به‌خوبی مشخص کند.زمانی‌که صحبت از خلاقیت، ابداع و موفقیت به میان می‌آید، معمولا نصیحت‌های فراوانی نیز وجود خواهد داشت.در این میان افراد سعی می‌کنند به شما کمک کنند. آن‌ها به شما خواهند گفت که ساعت‌های کاری خود را متعادل کنید، خواب کافی داشته باشید و ورزش را نیز فراموش نکنید.هر چیزی که روزانه مصرف می‌کنید، می‌تواند خلاق بودن یا نبودن شما را به‌خوبی مشخص کند.زمانی‌که صحبت از خلاقیت، ابداع و موفقیت به میان می‌آید، معمولا نصیحت‌های فراوانی نیز وجود خواهد داشت.در این میان افراد سعی می‌کنند به شما کمک کنند. آن‌ها به شما خواهند گفت که ساعت‌های کاری خود را متعادل کنید، خواب کافی داشته باشید و ورزش را نیز فراموش نکنید.

اما مصرف غذاهای سالم هم می‌تواند باعث موفقیت شما شود؛ آیا می‌دانید چرا؟
تمامی ارگان‎ها و اندام‎هاي بدن انسان به یکدیگر متصل هستند. اگرچه مواد غذایی که مصرف می‌کنید از لحاظ فنی به شکم شما می‌رود و وارد مغز نمی‌شود اما مواد مغذی موجود در این غذاها به جریان خون وارد می‌شود و بدن شما را تامین می‌کند. مواد غذایی سالم می‌تواند انرژی و مواد مغذی مورد نیاز بدن را از طریق جریان خون به کل قسمت‌های بدن برساند. در حالی‌که مصرف غذاهای ناسالم می‌تواند چربی‌های مضر را وارد جریان خون کند و از انرژی بدن را بکاهد. البته این موضوع بدان معنا نیست که در صورت مصرف غذاهای ناسالم نمی‌توانید کار کنید.

بدن و مغز شما به هنگام مصرف غذاهای آماده و نوشابه نیز می‌تواند به کار خود ادامه دهد اما نمی‌تواند از تمام ظرفیت خویش برای انجام بهینه کارها بهره ببرد. اگر باور نمی‌کنید از همین امروز مصرف قند، فست‌فود، سدیم بالا و غذاهای فرآوری شده را کنار بگذارید.

سعی کنید روزانه مقدار مناسبی آب بنوشید. برخی از مزایایی که ممکن است از این تغییر حاصل گردد شامل اين موارداست: هوشیاری، خوب فکر کردن، کمبود خستگی، تمرکز ذهنی بالا و قوی، حافظه بهتر، خلاقیت، استرس کمتر و خواب بهترو پس بهتر است تمرکز خود را بر روی غذاهایی که باید بخورید قرار دهید. هرچقدر مواد مغذی بیشتری وارد بدن خود کنید، می‌توانید از عملکرد ذهنی بهتری برخوردار باشید . در این صورت است که می‌توانید موفقیت بیشتری کسب کنید.

اولين گام، قرار دادن پروتئین‌های بدون چربی در ليست غذايي است؛ قسمت‌های بدون چربی گوشت می‌تواند ظرفیت ذهنی شما را افزایش دهد. منابع دیگر این نوع پروتئین استفاده از حبوبات، عدس، آجیل و دانه‌های مختلف است. این مواد دارای ویتامین‌های بسیاری هستند و می‌توانند به تحریک قدرت مغز نیز کمک کنند. چای سبز و عصاره آن دارای نتایج مثبت برای بهبود عملکرد ذهنی به خصوص افزایش حافظه هستند. مطمئن شوید که از چای‌هایی با مقدار کم کافئین استفاده می‌کنید. مقدار بالای کافئین می‌تواند باعث کاهش خلاقیت و سایر مشکلات سلامتی شود.
مرجع : آفرینش
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

اهمیت همدلی بر سلامت روان
والدینم مجبورم می کنند تجربی بخوانم!
تحمل رنج چگونه به زندگی معنا میدهد؟/تفاوت معنادرمانی بامکتب فروید
کودکان فراری از مسواک؛ چاره چیست؟
هر 40 ثانیه یک نفر به علت خودکشی در جهان فوت می کند
هرگز این ۶ مورد را نباید در شبکه‌های اجتماعی انجام دهید
بکش، اما تحقیر نکن / خرده‌پرخاشگری چیست؟
"شیوه فرزندپروری"؛ پیش‌بینی‌کننده آمادگی به اعتیاد نوجوانان
فرمول جادویی تقویت سیستم ایمنی: ورزش، تغذیه و خواب
پایان دادن به نگرانی‌ها و به دست آوردن کنترل زندگی
روزه‌داری باعث از بین رفتن سلول‌های معیوب و سرطانی می شود
پیامدهای رابطه با زن یا مرد متأهل
در نهان به آنان دل می بندیم ؛ که دوستمان ندارند و در آشکار از آنان که دوستمان دارند غافلیم شاید این است دلیل تنهایی ما... دکتر علی شریعتی